فهرست
هدایای دانشگر به الاهلی؛ هت‌تریکِ اشتباه
هدایای دانشگر به الاهلی؛ هت‌تریکِ اشتباه

هدایای دانشگر به الاهلی؛ هت‌تریکِ اشتباه

آی اسپورت - استقلال در شبی که چندین بازیکن مصدوم و غایب داشت نمایش خوبی مقابل الاهلی عربستان ارائه داد اما بازی پراشتباه چند بازیکن در خط دفاعی، ناتوانی در خلق موقعیت‌های گلزنی و البته اشتباه داور در مردود اعلام کردن گل فوق‌العاده ارسلان مطهری باعث شد تا شاگردان فرهاد مجیدی یک شکست تلخ و ناراحت‌کننده را بپذیرند.

درباره تصمیمات داور در این بازی به خصوص گل دوم مطهری حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. درباره مشکلات در فاز حمله هم با توجه به غیبت چندین بازیکن، می‌توان تا حدودی حق را به مجیدی داد اما امشب اشتباهات در خط دفاعی استقلال به شکل عجیبی زیاد بود. به طوری که هر حمله نصفه و نیمه الاهلی هم بوی گل می‌داد. مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اشتباهات اما از سوی محمد دانشگر رخ داد که البته سابقه اشتباهات دیگری هم در بازی‌های استقلال را دارد. مثل همین بازی قبل مقابل الشرطه که حرکات اضافه او در مقابل محوه جریمه خودی باعث لو رفتن توپ و در نهایت خطای پنالتی طاهرخانی روی مهاجم حریف و گل مساوی این تیم شد. در ادامه 3 اشتباه دانشگر را روی دو صحنه مهم این بازی که در نتیجه نهایی تاثیرگذار بود مرور می‌کنیم.

1
1

این قاب به لحظه‌ای مربوط می‌شود که منجر به گل دوم الاهلی شد. حسین عبدالغنی باتجربه با یک پاس چیپ، پشت خط دفاعی استقلال را نشانه می‌گیرد. پاس او پاس خوبی بود اما اگر محمد دانشگر در این صحنه یکی دو قدم جلوتر بود، مهاجم الاهلی در آفساید قرار می‌گرفت. ولی دانشگر به تنهایی آفساید را پر کرد و باعث شد بازی ادامه پیدا کند.

2
2

لحظاتی بعد، دانشگر که آفساید را پر کرده بود اقدام به پرش می‌کند تا پاس بلند عبدالغنی را قطع کند. از او که آفساید را پر کرده توقع می‌رفت لااقل بتواند توپ را دفع کند اما جاگیری او در این صحنه آنقدر بد بود که هم آفساید را پر کرد و هم با تاثیرگذاری منفی روی توپ، بهترین فرصت را به مهاجمان الاهلی داد و ثانیه‌هایی بعد گل دوم تیم عربستانی به ثمر رسید.

3
3

و در نهایت هت‌تریک دانشگر در اشتباهات تاثیرگذار! او در جدال هوایی دقیقه 88 با مدافع الاهلی در محوطه جریمه این تیم، موفق نبود اما دفع مدافع الاهلی به امیرارسلان مطهری رسید و او با شوتی وحشتناک دروازه الاهلی را باز کرد ولی داور بازی حضور محمد دانشگر را در مسیر توپ و گل شدن شوت مطهری تاثیرگذار دانست و آفساید او را اعلام کرد تا گل تساوی استقلال مردود شود و الاهلی در این بازی پیروز شود.

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2020-02-17 23:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
محسن
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸، ۰۸:۳۸
خب اگه داری میگی دانشگر رو گل دوم در جریان بازی بوده و تو افساید بوده پس داور اشتباه نکرده. پس چرا همون اول میگی اشتباه داور .بابا اینقدر نمالید
۲
توهم اوبیها
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۴۹
اونی که شما دانشگوز میبینین سلطانی فره:))))
۳
توهم اوبیها
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۴۹
اونی که شما دانشگوز میبینین سلطانی فره:))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر