فهرست
نگرانی برای بازی با ایران / طلسم کشی می شکند؟
نگرانی برای بازی با ایران / طلسم کشی می شکند؟

نگرانی برای بازی با ایران / طلسم کشی می شکند؟

آی اسپورت - دوباره نگرانی سراغ نیجریه ای ها آمده. درست است که این تیم روی کاغذ می تواند ایران را شکست دهد اما تاکید رسانه های این کشور افریقایی روی آمار، کار را برای کشی و شاگردانش سخت می کند. دفعه قبلی که بازی با ایران برای نیجریه بسیار حیاتی شد، به خاطر سوابق نیجریه در جام جهانی بود. اینکه این تیم هر وقت اولین بازی خود در جام جهانی را نبرده، نتوانسته از گروهش صعود کند و به همین دلیل دیدار مقابل ایران اهمیت زیادی پیدا کرد. این بار هم استفن کشی و نتایجش در بازیهای مهم باعث نگرانی خبرنگاران نیجریه ای در مورد بازی با ایران شده. سایت nigerianbulletin در گزارشی به این نکته اشاره کرده که نیجریه اگر می خواهد به هدفش یعنی موفقیت در جام جهانی دست یابد باید هر طور شده ایران را در بازی اول شکست دهد منتهی سوابق استفن کشی ناخودآگاه به آدم استرس می دهد. اما داستان این سابقه چیست؟
استفن کشی که از سال 2011 هدایت تیم ملی نیجریه را به عهده گرفته، به جز بازیهای مرحله مقدماتی جام جهانی، تا امروز همراه تیمش در سه تورنمنت معتبر شرکت کرده که تنها در یک تورنمنت موفق شده، بازی اول را ببرد. او و تیمش در جام کنفدراسیونها، در بازی اول مقابل تاهیتی قرار گرفتند و این تیم را با نتیجه 1-6 شکست دادند. اما در دو تورنمنت دیگر، کشی موفق نشده در بازی اول تیمش را برنده کند. در جام ملتهای افریقا در سال 2013 که او و تیمش قهرمان شدند، نیجریه با بورکینافاسو، زامبیا و اتیوپی همگروه بود که در اولین بازی با بورکینافاسو به تساوی 1-1 رسید.
آخرین تورنمنتی که استفن کشی قبل از جام جهانی با نیجریه در آن حضور داشته، مسابقات قهرمانی افریقا در سال 2014 بوده. نیجریه در گروه A این تورنمنت با تیمهای مالی، موزامبیک و افریقای جنوبی همگروه بود که بازی اولش مقابل مالی را با نتیجه 1-2 واگذار کرد.
خبرنگاران نیجریه ای عقیده دارند کشی در تورنمتهای بزرگ در بازی اول نمی تواند بین تیمش بالانس و هماهنگی ایجاد کند و باید یکی دو بازی بگذرد تا شاگردان او فرم مطلوبشان را پیدا کنند. به همین دلیل بازی مقابل ایران اهمیت بسیار زیادی برای آنها پیدا می کند چون اگر نیجریه نتواند ایران را شکست دهد آن وقت جلوی بوسنی و آرژانتین که تیمهای قویتری نسبت به ایران هستند کار راحتی در پیش نخواهد داشت

     
آی اسپورت
2014-06-03 11:03:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر