فهرست
ویسی: رفتار فدراسیون باعث شده کی روش چیزی به فوتبال ایران اضافه نکند/ به کارنامه مربیگری خودم نمره قبولی می دهم/ به سهراب گفتم دستیارم شو، قبول نکرد
ویسی: رفتار فدراسیون باعث شده کی روش چیزی به فوتبال ایران اضافه نکند/ به کارنامه مربیگری خودم نمره قبولی می دهم/ به سهراب گفتم دستیارم شو، قبول نکرد

ویسی: رفتار فدراسیون باعث شده کی روش چیزی به فوتبال ایران اضافه نکند/ به کارنامه مربیگری خودم نمره قبولی می دهم/ به سهراب گفتم دستیارم شو، قبول نکرد

آی اسپورت- سرمربی خوزستانی فصل گذشته آبی‌های این استان برای فصل بعد نیز در این تیم ماندگار شد و به گفته خودش قرارداد سفیدی را هم امضا کرده است.  او با آسیایی کردن صبا مطرح شد و بعد از آن در پیکان نتایج بسیار ضعیفی گرفت، توانست در اولین فصل حضور استقلال خوزستان در لیگ برتر این تیم را از خطر سقوط درامان نگه دارد و برای فصل آینده نیز هدفش را قرار گرفتن در میان تیم‌های بالا جدولی قرار داده است. صحبت های وی را در ادامه می خوانید


یک فصل دیگر با استقلال خوزستان تمدید کردید.  در این‌باره صحبت کنید. 
من چون به این باشگاه اعتماد دارم، قراردادم را سفید امضا کردم.  مسئولان استقلال خوزستان در ابتدای فصل گذشته به من اعتماد کردند و من هم وظیفه خودم دانستم تا این کار را انجام دهم. از ۳۱ خردادماه تمریناتمان را آغاز می‌کنیم و تا آن زمان تیم‌مان کامل خواهد شد. انشاءالله بتوانیم تیم خوبی ببندیم زیرا هدفمان برای فصل آینده نیمه بالای جدول است.
مربی جوانی هستید ولی در چند تیم سابقه سرمربیگری دارید، به خودتان چه نمره‌ای از کارنامه چند‌سال اخیرتان می‌دهید؟
من در تیم‌هایی کار کرده‌ام که بیشتر از هدفش جوانگرایی و ماندن در لیگ برتر بوده است.  با این وجود در صبا که فصل فوق‌العاده‌ای را پشت‌سر گذاشتم و در استقلال خوزستان نیز نگه‌ داشتن تیم در ‌سال اول حضورش می‌توانست نتیجه خوبی باشد.  تنها دوره به مشکل برخوردن من در پیکان بود که البته فرصت زیادی هم در اختیارم نگذاشتند. در کل به خودم نمره قبولی می‌دهم، اگرچه دیگران باید در رابطه با من قضاوت کنند. 
فصل گذشته در ترکیب استقلال خوزستان از بازیکنان باتجربه‌ای استفاده کردید اما به نظر می‌رسد از امثال کعبی، بختیاری‌زاده و مبعلی برای فصل آینده استفاده نمی‌کنید.  درست است؟
این بازیکنانی که شما گفتید، قراردادشان با باشگاه تمام شده و رفته‌اند. ما هم قصد تمدید قرارداد با آنها را نداریم زیرا قصد داریم برخلاف فصل گذشته تیم را جوان کنیم. درباره سهراب نیز به او پیشنهاد دادم که در کنارم به‌عنوان مربی فعالیت کند اما او اعلام کرد که می‌خواهد به فوتبالش ادامه دهد. 
گفته بودید که برای مشاهده تمرینات تیم‌ملی به اردوی اتریش می‌روید اما این اتفاق نیفتاد. چرا؟
متاسفانه فدراسیون با من در این خصوص همکاری نکرد و نتوانستم ویزا بگیرم.  با این‌که می‌خواستم با هزینه شخصی خودم به اتریش بروم اما هیچ‌کس به من کمک نکرد. من همیشه در اردوهای تیم‌ملی در تهران شاهد تمرینات تیم کی‌روش هستم ولی فدراسیون برخلاف ادعایش که می‌گوید مربیان پا پیش نمی‌گذارند تا از دانش سرمربی پرتغالی استفاده کنند، خودش با مربیان همکاری نمی‌کند. 
در ۳ سالی که کی‌روش در ایران بوده، انتقادات زیادی از او شده، آیا او چیزی به فوتبال ما اضافه کرده است؟
شخصا از تمرینات و کارهای تاکتیکی این مربی چیزهای زیادی یاد گرفتم.  نباید فراموش کنیم که او تیم‌ملی را برای نخستین‌بار به‌عنوان تیم اول به جام‌جهانی برد.  در هر صورت هر مربی شیوه خاص خودش را دارد و به شخص من کمک زیادی کرده است اما این‌که ساختار فوتبال ما تغییر کرده باشد، اصلا اینطور نیست.  این مساله نیز فکر نمی‌کنم به خاطر مشکل این مربی باشد زیرا کسی بیشتر از این چیزی از او نخواسته است.  
با این وضع تمدید قرارداد کی‌روش را به صلاح تیم‌ملی می‌دانید؟
اگر قرار باشد که چیزی به فوتبال اضافه نکند، خیر. فدراسیون وقتی برای یک مربی خارجی این‌قدر هزینه می‌کند، باید از او برنامه بخواهد و با برگزاری کلاس‌های مختلف دانش مربیان کشورمان را بالا ببرد.  اگر قرار باشد این مربی فقط ۱۰برابر یک مربی ایرانی پول بگیرد و همان بازدهی را داشته باشد، پس بهتر است مربیان ایرانی بالای سر تیم‌ملی باشند.  
پیش بینی شما از نتایج تیم‌ملی در جام‌جهانی چیست؟
قطعا ما نمی‌توانیم در برابر تیمی مثل آرژانتین بازی خوبی به نمایش بگذاریم زیرا زورمان به آنها نمی‌رسد. دفاعی بازی کردن در جام‌جهانی کافی نیست و باید گل هم بزنیم تا بتوانیم موفق باشیم و به صعود فکر کنیم. اگر کی‌روش ترس نداشته باشد، شانس ما با تیم‌های نیجریه و بوسنی برابر است.  در هر صورت اگر هم در همان دور گروهی حذف شویم، بازی‌های زیباست که در خاطر مردم می‌ماند.

     
آی اسپورت
2014-06-03 13:27:53
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر