فهرست
باز اشک حمید در آمد/ جایزه ساکرنت برای حجازی و استیلی
باز اشک حمید در آمد/ جایزه ساکرنت برای حجازی و استیلی

باز اشک حمید در آمد/ جایزه ساکرنت برای حجازی و استیلی

آی اسپورت- حمید استیلی اگرچه در باشگاه پرسپولیس و به عنوان عضو هیات مدیره روزهای پرکاری را پشت سر می‌گذارد اما در بیرون از ساختمان باشگاه اتفاقات خوبی برایش می‌افتد. پس از فروش پیراهنی که در جام جهانی 98 فرانسه با آن دروازه آمریکا را باز کرده بود به مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان در جهت کمک به بیماران سرطانی حالا سایت ورزشی ساکرنت نام او و مرحوم ناصر حجازی را در بین 10 بازیکن برتر آسیا در جام جهانی اعلام کرده است. گفتگوی حمید استیلی در این باره را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

چه احساسی دارید؟

 طبیعتا خیلی خوشحالم از اینکه در جمع 10 بازیکن برتر آسیا در تمام جام‌های جهانی گذشته قرار گرفته‌ام. همانطور که گفتم اینها همه لطف خداست. البته در جام 98 همه بچه‌ها زحمت کشیدند و اگر گلی زده شد اول خواست خدا، بعد دعای خیر مردم و سوم تلاش سایر بازیکنان بود.

اسم مرحوم ناصر حجازی هم هست.

 بله، وقتی گفتید متوجه شدم، مرحوم حجازی از بهترین فوتبالیست‌های تاریخ ایران و آسیا بوده و کاش امروز بود و این خبر را می‌شنید. هر چند همیشه یادش میان ما زنده است.

شما و همه مردم ما بارها آن گل را دیده‌اند شادی بعد از گل شما خیلی جالب بود. همزمان با ورود توپ به دروازه گریه کردید و...

 من همان لحظه چیزی یادم نمی‌آمد اما می‌دانستیم که این بازی برای همه ایرانی‌ها خیلی اهمیت دارد. بچه‌های تیم هم‌قسم شده بودند که نهایت تلاششان را در آن بازی کنند. وقتی توپ گل شد من یک لحظه مردم کشورم را مقابل چشمانم دیدم که برای موفقیت تیم ملی دعا می‌کنند.

بعد از بازی چه احساسی داشتید؟

 واقعا وصف‌شدنی نیست. تمام اعضای تیم به نحوی خوشحالی می‌کردند. ایرانی‌های زیادی هم خودشان را به محل اقامت تیم ملی رسانده و در شادی بچه‌ها سهیم می‌شدند. تلفن‌های زیادی هم از ایران می‌شد و همه تبریک می‌گفتند و می‌شنیدیم که در سراسر ایران هم مردم خوشحال هستند. اینها همه خستگی را از تن بچه‌ها خارج کرد.

فکر می‌کنم از آن روز به بعد هر مسابقه‌ای که در شهر لیون برگزار و از طریق تلویزیون پخش شده برای شما خاطره‌انگیز باشد.

 دقیقا، هر وقت که ورزشگاه لیون را می‌بینم بازی با آمریکا برایم تداعی می‌شود و به خودم می‌گویم جواد زرینچه از این نقطه سانتر کرد، من هم در آن منطقه از زمین پریدم و توپ به آن گوشه دروازه رفت.

فکر می‌کردید قبل از جام جهانی برزیل اسم شما در جمع 10 بازیکن برتر آسیا باشد؟

 نه، چون اصلا نمی‌دانستم قرار است چنین انتخابی صورت گیرد همانطور که گفتم بازیکنان بسیار خوب زیادی در سه دوره قبلی جام جهانی که ما شرکت کردیم در تیم ملی حضور داشتند و شایسته این انتخاب بودند اما به لطف خدا قرعه به نام من افتاد.

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-03 20:21:35
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۸
تیپاشون در حد لالیگا جواد بوده!!!!!!!!!!
علی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۴۰
اون موقع این تیپا اندش بوده دیگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر