فهرست
قلعه‌نویی در چنگ ماموران مبارزه با گرانفروشی! / وزارت ورزش با دستمزد یک‌ونیم میلیاردی مخالف است
قلعه‌نویی در چنگ ماموران مبارزه با گرانفروشی! / وزارت ورزش با دستمزد یک‌ونیم میلیاردی مخالف است

قلعه‌نویی در چنگ ماموران مبارزه با گرانفروشی! / وزارت ورزش با دستمزد یک‌ونیم میلیاردی مخالف است

ای اسپورت- پیشنهاد مالی امیرقلعه‌نویی به بهرام افشارزاده یک و نیم میلیارد تومان است. سرمربی استقلال برای اینکه یک فصل دیگر روی نیمکت آبی‌ها بنشیند این مبلغ را به‌عنوان دستمزد پایه می‌خواهد و در ازای کسب قهرمانی در یکی از جام‌ها نیز پاداش جداگانه‌ای طلب کرده.

بعد از اینکه بهرام افشارزاده به‌عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال برگزیده شد وی مذاکراتی با سرمربی مورد نظرش داشت که در نهایت امیرقلعه‌نویی به مدیرعامل استقلال پیشنهاد داد که برای فصل جدید یک و نیم میلیاردتومان دستمزد برایش در نظر بگیرد. افشارزاده ابتدا با این خواسته موافقت کرد اما وقتی موضوع را با وزارت ورزش و جوانان و شخص خادم مطرح نمود متوجه شد آنها علاقه‌ای به پرداخت چنین دستمزدی به امیرقلعه‌نویی ندارند.

در واقع وزارت ورزش که بارها تاکید کرده باید از میزان بودجه باشگاه‌ها کاسته شود و دستمزدی که برای بازیکنان و کادرفنی درنظرگرفته می‌شود باید متعادل باشد، در نتیجه با پرداخت این مبلغ به امیرقلعه‌نویی چندان موافق نیست. یکی دیگر از دلایلی که موجبات مخالفت وزارت ورزش و شخص خادم را فراهم کرده نتایج نامطلوبی است که قلعه‌نویی در فصل سیزدهم گرفته.

 گفته می‌شود وقتی افشارزاده ماجرا را با خادم در میان گذاشته و اعلام کرده که قلعه‌نویی برای یک فصل منهای پاداش قهرمانی یک و نیم میلیارد تومان می‌خواهد، خادم به افشارزاده گفته مگر قلعه‌نویی فصل قبل چه موفقیتی به دست آورده که دستمزدش را اضافه کنیم؟!

اگر این حرف درست باشد باید اذعان داشت که خادم حرف حساب زده است. قلعه‌نویی فصل پیش نه تنها هیچ یک از جام‌ها را به دست نیاورد بلکه از کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هم ناتوان بود. بنابراین نباید دستمزد او اضافه شود.

معمولا بازیکنی که افت می‌کند هرفصل که می‌گذرد از قراردادش کم می‌شود اما ظاهرا قلعه‌نویی برای خودش قایل به این سیاست نیست و در مذاکراتی که با افشارزاده داشته به پرداخت این مبلغ تاکید کرده است.

با توجه به جو موجود خیلی بعید است که در نهایت وزارت ورزش و جوانان که اهتمام لازم را برای کاستن از دستمزدهای این چنینی دارد، با پیشنهاد قلعه‌نویی موافقت کند و سرمربی استقلال برای آنکه در سمت خود باقی بماند باید به دستمزدی قانع باشد که وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد کرده است.

گفته می‌شود این وزارتخانه به افشارزاده اعلام کرده با احتساب نتایج ضعیفی که استقلال فصل پیش به دست آورده باید از دستمزد قلعه‌نویی کم شود و رقمی در حدود یک میلیاردتومان برای امیر درنظرگرفته شده است. قرارداد فصل پیش قلعه‌نویی که 900میلیون تومانش را هم از باشگاه گرفته بود یک میلیارد و دویست میلیون تومان است.

رقمی که با موافقت قلعه‌نویی مواجه نشده و اکنون اگر می‌بینیم کار تمدید قرارداد او با باشگاه استقلال به درازا کشیده به همین دلیل است.

 البته قلعه‌نویی راه دیگری جز تمدید قرارداد با شرایطی که وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته، ندارد و باید به سرعت تصمیم خود در راستای تمدید قرارداد با استقلال را بگیرد وگرنه ممکن است این اختلاف درنهایت منجر به جدایی او از استقلال شده و وزارت ورزش را بر آن دارد که به گزینه‌های دیگری فکر کند.

 

  ۷  
آی اسپورت
2014-06-03 20:56:41
نظر دهید

۷ نظر
-
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۲۸
علی دایی یک میلیارد و هفتصد گرفته بهش گیر نمیدن ولی قلعه نوعی. یک و نیم میلیارد تازه بدون احتساب 20 درصد جریمه گیر میدن.
حامد
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۸
اون وقت علی دایی چه افتخاراتی داشت که فصل قبل 1800 و امسال 2 میلیارد بگیره؟اصن با قلعه نوعی قابل مقایسه اس؟
اما جالب اینجاست که کرانچار با این سطح مربی گری میاد 25 درصد قراردادش را کم میکنه و میمونه و مربی های ما زیر بار نمیرن
سام
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۵
ببخشید خعلی اوز می خوام خادم این وسط چه کاره حسنه؟!
مگه تیم اسپانسر نگرفته؟!مگه از جیب دولت باز خرج می شه؟!
اصلا دایی و قلعه نوعی سوایی اینکه حقشون هست یا نه هر چی بگیرن دیگه به وزارت ورزش ربط نداره که!
این خادم خیلی دیگه دور ورداشته!
رضا
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۴
آقای دایی فصل قبل 1 میلیارد 750 میلیون بوده و قرارداد بسته با رویانیان که هر فصل 500 میلیون تومان اضافه بشه یعنی این فصل 2 میلیارد و 250 میلیون تومان قرار داد دایی هست و فصل بعد 2 میلیارد و 750میلیون تومن
مهدی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۲۵
اقا این وسط بحث پرسپولیس استقلال نیست بحث بحث بیت المال هست مگه دایی یا قلعه نوعی چیکار کردن که اینهمه پول مردم رو بزارن تو جیب؟
تازه مالیاتشون رو هم نمیدن الان کسی که بالای 1 میلیون حقوق میگیره 8 درصدش رو مالیات میده
جالبش اینه که بیت اشور که جزء بهترین بازیکنهای ام ال اس هست واسه امسال از ونکوور 250 هزار دلار گرفته که با کسر 40 درصد مالیات میشه حدود 150 هزار دلار حدود 450 میلیون اونوقت این پول رو اینجا میدن به گلر ذخیره پرسپولیس(فروزان 500 میلیون)درضمن صحبت از سطح درامد مردم تو امریکا و ایران هم که دیگه گفتن نداره و همه قبول دارن


در کل خواهشا قوتبال داخلی رو تحریم کنید تا شاید بهشون بربخوره و فوتبال رو به سمت نابودی نبرن
fazlollah
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۲
من اگه بودم سقف تعیین میکردم قرارداد بالاتر از 40 میلیون سالانه بسته نشه.
Amirbahador
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۰۵:۰۸
هر چی می گیره نوش جونش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر