فهرست
9 روز تا جام جهانی/  ایران، بیست و هشتمین گلزن جام!
9 روز تا جام جهانی/ ایران، بیست و هشتمین گلزن جام!

9 روز تا جام جهانی/ ایران، بیست و هشتمین گلزن جام!

آی اسپورت - فدراسیون جهانی فوتبال فیفا مدتی است که در سلسه گزارش های آماری خود، به بررسی عملکرد 32 تیم حاضر در این جام در دوره های قبلی آن می پردازد. گزارش تازه وبسایت فدراسیون، مربوط به آمار گلزنی تیم های راه یافته به جام جهانی 2014 برزیل، در تجربه های پیشین حضور در رقابت های جام جهانی است. بر اساس این گزارش، به طور میانگین در هر مسابقه این جام، 2.86 گل از خط دروازه ها عبور کرده است. آماری که بیشتر تحت تاثیر دوره های پرگل این جام در آغاز راه بوده است.

صاحب بیشترین قهرمانی در رقابت های جام جهانی، بیشترین تعداد گل در این تورنمنت را به ثمر رسانده است. برزیلی ها در جام های جهانی 210 بار دروازه حریفان را گشوده اند تا با میانگین 2.16 گل در هر مسابقه، از این حیث در بین تیم های حاضر در جام جهانی 2014 رکوردار باشند. در میان این تیم ها، رتبه دوم با میانگین 2.08 گل در هر بازی در اختیار ژرمن هاست و فرانسه و آرژانتین با میانگین های 1.78 و 1.74، بالاتر از کشورهای روسیه، سوئیس، پرتغال و اروگوئه، در رده های سوم و چهارم قرار گرفته اند.

رقیب آفریقایی ایران در گروه F جام جهانی 2014 نیز در میان 15 تیم اول این جام از لحاظ میانگین گلزنی در جام های قبلی قرار دارد. آن ها در هر مسابقه به طور میانگین 1.21 گل به ثمر رسانده اند. این عدد برای ایران اما کمتر از یک است. ملی پوشان ایرانی در 9 مسابقه در جام های جهانی تنها 6 گل به ثمر رسانده اند و میانگین 0.66 گل در هر مسابقه را برای خود رقم زده اند.

با این وجود ایران بر خلاف بسیاری از حوزه های دیگر، در این فهرست رده آخر را به خود اختصاص نداده است. در میان سی و دو تیم حاضر در مهمانی بزرگ برزیل، ایران در رده بیست و هشتم قرار دارد. تیم بوسنی تنها تیمی به شمار می رود که سابقه حضور در مسابقات جام جهانی را نداشته و برای اولین بار قدم به این جام بزرگ میگذارد. آن ها امیدوارند زوج خوب ژکو و ایبیسویچ، اولین گل تاریخ این تیم در جام های جهانی را به ثمر برسانند و خط تیره را از مقابل تعداد گل های زده در مهم ترین جام فوتبالی جهان بردارند.

جالب اینجاست که با احتساب تیم هایی که در این دوره جام جهانی حضور ندارند، متعلق به تیم ملی مجارستان است. تیم سابقا قدرتمندی که در 32 بازی در جام جهانی، 87 گل زده و با میانگی 2.72 گل در هر مسابقه، آمار به مراتب بهتری از برزیل دارد.

 

     
آی اسپورت
2014-06-04 00:44:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر