فهرست
شفر، تنها دل‌خوشی هواداران آبی
شفر، تنها دل‌خوشی هواداران آبی

شفر، تنها دل‌خوشی هواداران آبی

آی‌اسپورت- امید ابراهیمی هم از استقلال رفتنی شد. آمد که امید استقلال در خط میانی شود اما بعد از ۴ سال، ژنرال شد برای آبی‌های پایتخت. روزی که نبود، استقلال یک چیزی کم داشت و الان دیگر باید با نبودنش ساخت. زمان مشخص می‌کند که آیا فرشید باقری می‌تواند جور نبود امید را بکشد و یا علی کریمی می‌آید و جایش را پر می‌کند اما تجربه فصل بی امید سخت است. راستش با رفتن امید نورافکن و امید ابراهیمی خیلی سخت است که برای بضاعت موجود استقلال در خط میانی امیدوارانه نوشت؛ در نظر بگیریم که فرشید باقری با وجود نیم فصل درخشانی که داشت اما همیشه یک شاید سخت را همراه خود می‌کشد و آن احتمال و شاید مصدومیت است. علی کریمی هم که ظاهراً با مصدومیت از جام جهانی باز ماند و حالا شایع شده که کی‌روش به دلیل کیفیت از دست رفته و نه صرفاً مصدومیت روی هافبک اصفهانی خط کشیده. «اگر» در تست‌های پزشکی و اردوی پیش‌فصل همان علی کریمی‌ باشد که خود را به تیم ملی تحمیل کرد، «شاید» بتوان معادلات را از نو نوشت.

واقعاً استقلال در فصل نقل و انتقالات چه عملکردی داشته؟ درباره ورودی‌ها نمی‌توان ندیده حرفی زد؛ نه می‌توان خوش‌بین و رویایی درباره‌شان گفت و نه باید از آن‌ها ناامید بود اما سوال منطقی هوادار از باشگاه این است که خریدهای‌مان فیلدهای خالی شده را پر می‌کنند؟ کمربند میانه میدان برای شروع فصل سفت بسته نشده جای تعارف نیست. سکونشین‌ها با مصدومیت شجاعیان کنار آمده بودند اما عدم تمدید سرور جباروف قشنگ روی مخ همه پیاده‌روی می‌کند. شوک رفتن امید ابراهیمی در لحظه امیدواری به تمدید فقط با عدم تمدید سرور به بحران تبدیل می‌شود و با تمدید قراردادش می‌تواند مرهمی بر خاطر آزرده هواداران باشد.

آزردگی هواداران نه از آن‌هایی است که با هدایت شفر استقلال را از ته جدول کندند و چسباندند به بالانشینان آخر فصل و در لیگ قهرمانان هم مقتدرانه پیش تاختند بلکه از ابهامات در سیاست باشگاه در فصل نقل و انتقالات است. از مسائل مربوط به قراردادها و بندهای شُل، قراردادهای یک ساله با ستارگان و کلافگی دائمی اول فصل برای تمدید با آن‌ها، از توسل به باجناق و این و آن برای تمدید و سفرهای مفتضح رأس باشگاه به ترکیه برای ارتباط اسکایپی با بازیکن که بگذریم مشخص نبود که استراتژی برای حفظ ستارگان تیم چیست؟

وریا غفوری که با حذف از تیم ملی راحت‌ترین هدف به نظر می‌رسید، به جان کندن یک ساله تمدید کرد. امید نورافکن که خیلی زود اولین جداشده استقلال لقب گرفت. امید ابراهیمی و مجید حسینی که مشخص بود با حضور در جام جهانی مشتریان دست به نقدی پیدا می‌کنند هم یکی رفت و آن یکی هم امیدی به ماندنش نیست. روزبه چشمی و داریوش شجاعیان ستارگان مصدوم استقلال هستند. سرور و تیام هم هنوز وضعیت‌شان معلوم نیست. از تیمی که فصل قبل به دل هواداران نشست و دل بستیم به نتیجه‌گیری‌اش چه مانده؟ جز شفر که ماند و الان تنها دلخوشی هواداران است. چه او بود که از مرده متحرک نیمه‌های فصل قبل یک تیم روپا و قلدر ساخت برای آخر فصل. هنوز هم می‌توان دل بست به این که پیرمرد از هیچ، همه چیز بسازد.

 

مهدی حق‌بین/ فرهنگستان فوتبال

۱۳ ۸  
آی اسپورت
2018-07-10 23:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
کمیته داوران
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۱
ما دلخوشی شوفر هستیم تو به کی داری حواله میدی
حسين
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
شفر؟ همونى كه بجاى پيشكسوت هاى استقلال، بچه اش رو گذاشته كنارش تا ازش ياد بگيره؟ همونى كه بجاى اردو بردن تيم، نشسته بازى هاى جام جهانى رو تماشا مى كنه؟ چه دلخوشى! خسته نباشيد واقعا
مارال
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۳
آره آره خودش
همونی که استقلال و از ته آورد سوم
۷
خدا پیمان یوسفی چرا؟
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۲۰
یکی ابن بشرو از گزارشگری بازنشسته کنه
افتضاحه و چندش
۹
معین
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۱۵
جالبه که بعد از اون همه ننه من غریبم بازیای میرزابنویسای پرسپولیسی در سطح وسیع سر مهندس نرو امیری نرو محرمی نرو پنجره بستست پنجره بستست اخرش حتی یکی از اینا رو نخواستن همه مرجوع شدند رو دست باشگاه در مقابل تیمای خارجی ستاره های استقلالو رو دست می برند واقعا خنده تا بی نهایت رواست!!
۶ ۱
.
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۰
تیم های خارجی ستاره های کیسه رو دست میبرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببینم سروکله ات جایی خورده یا ساقیت جنس تقلبی بهت میندازه؟؟؟؟؟؟
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
شیطونا ، تو غربت پنج تا پنج تا میخورید دور از چش خودیا
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
شیطونا ، تو غربت پنج تا پنج تا میخورید دور از چش خودیا
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر