فهرست

لیگ برتر و معضلی به نام دفاع وسط/ ریسک ممنوع!

آی اسپورت - چندین سال است که معضل عدم حضور مهاجم نوک کامل و کارآمد در رقابت های لیگ برتر به صورت مداوم در رسانه ها مطرح می شود، شاید این موضوع موجب شده توجه کم تری به خطوط دفاعی شود و همه از یاد ببرند که تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر با معضلی به نام دفاع میانی نیز دست و پنجه نرم می کنند. تحرکات این روزهای تیم های در فصل نقل و انتقالات، نشان می دهند تعداد مدافعان میانی درجه یک فوتبال ایران به مراتب کمتر از تعداد تیم هاست و آن ها نیز تنها در چند باشگاه بزرگ و مدعی توپ می زنند.

میانگین سنی مدافعان وسط لیگ برتری فوتبال ایران، عدد بسیار بالایی را نشان می دهد و دلیل این اتفاق، ریسک بالای بازی دادن به بازیکنان جوان در این پست است. مربیان لیگ برتری حاضر به قمار کردن بر روی این منطقه مهم زمین نیستند و به همین جهت کمتر شاهد درخشش مهره های جدید و جوان در این پست هستیم. این در حالی است که بسیاری از باشگاه های مطرح فوتبال جهان، فرصت را برای درخشش بازیکنان کم سن و سال در میانه خط دفاعی مهیا کرده اند. چهره هایی نظیر بارترا، واران، جانی اونز، لوکاس دین، مارکینیوش، اینیگو مارتینز و ... همگی در سال های اخیر توسط باشگاه های شان مورد استفاده قرار گرفته اند و توانسته اند مزد این اعتماد را به بهترین شکل ممکن بدهند.

عامل فراموش شده «ثبات» در فوتبال ایران، سد راه بسیاری از اندیشه های تحول خواه است. طبیعی است که وقتی همه چیز قرار است به امروز خلاصه شود و مدیر و مربی با چند شکست برکنار شوند، نمی شود در انتظار تولد چهره های چندان جدید و وفور ستاره های تازه وارد در پست های مختلف زمین فوتبال ماند. به ویژه پست هایی که ریسک بازی در آن ها بسیار بالاست. 

     
آی اسپورت
2014-06-04 13:58:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر