فهرست
الخاندرو سابه یا : هدف ما هدف یک ملت است ؛ قهرمانی جهان / دل بوسکه نیز در مورد لیست نهایی با من هم عقیده بود
الخاندرو سابه یا : هدف ما هدف یک ملت است ؛ قهرمانی جهان / دل بوسکه نیز در مورد لیست نهایی با من هم عقیده بود

الخاندرو سابه یا : هدف ما هدف یک ملت است ؛ قهرمانی جهان / دل بوسکه نیز در مورد لیست نهایی با من هم عقیده بود

آی اسپورت - مسی به آرژانتین آمد با اشتیاق حضور در جام جهانی ، دیدار با خانواده و دوستانش و نیز پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش. همه این مسائل روی حس او پیش از شروع مسابقات تاثیر مثبتی گذاشته اند با وجود اینکه او فصل دشواری در بارسا را پشت سر گذاشت .

خانواده کوچک او در بارسلونا هستند و خانواده بزرگ او همان ملت آرژانتین است. اینها گوشه ای از صحبت های امروز الخاندرو سابه یا سرمربی تیم ملی آرژانتین است.

وی در این مصاحبه چنین گفت :

 لئو را در وضعیت ایده آلش می بینم . او و همه اعضای تیم برای موفقیت در برزیل هم قسم شده اند. آنالیزها در مورد لیست نهایی را خوانده ام. بعضی آن را قبول دارند برخی هم خیر.

خود من هم معتقدم که بازیکنانی که حذف شده اند شایستگی حضور در جام جهانی و جنگیدن برای کشورشان را داشتند اما باید قبول کنیم که فقط 23 بازیکن را می توانستیم به برزیل ببریم.

برخی انتقادات غیر منصفانه هستند چرا که هیچکس بیشتر از اعضای کادر مربیگری تیم از وضعیت بازیکنان درون اردو باخبر نبود و به همین دلیل انتظار دارم تا دلیل تصمیم کادر مربیگری در مورد لیست 23 نفره نهایی را درک کنند.

 تا روز آخر در مورد لیست نهایی تردید داشتم اما برای من مهم بود که یک تیم یکدست را به برزیل ببرم. مربیان بزرگ زیادی با من در مورد لیست صحبت کرده اند حتی دل بوسکه نیز با من در این مورد هم عقیده بود . 

 مربی تیم ملی آرژانتین بودن یعنی پذیرش یک مسئولیت بسیار بزرگ . چرا که مردم آرژانتین همیشه انتظاراتی بالاتر از آنچه که به نظر می رسد ، از تیم کشورشان دارند که البته این هم می تواند خوب باشد و هم بد.

خوب از این جهت که همه ما از اینکه این همه ایمان و اعتقاد پشت تیم وجود دارد انگیزه مضاعف پیدا می کنیم و منفی از این لحاظ که ممکن است این مساله باعث بوجود آمدن یک فشار سنگین روی مجموعه تیم بشود.

کافی است بازیکنان ، ریتم همیشگی خودشان را حفظ کنند و به همان خوبی گذشته بازی کنند. اگر همه ما به این اراده ملی مسلح شویم ، برای پیروزی در مقابل حریفان ، کمتر دچار رنج و عذاب خواهیم شد. من این توانایی و استعداد را در شاگردانم می بینم 

 بازیکنان تیم من فراتر از استعداد و توانایی منحصر به فردشان ، ارتباط خوب و صمیمانه ای نیز بینشان وجود دارد. این مساله بسیار مهمی است . همه با هم متحد شده اند و این اولین مرحله از شروع یک پروژه ایست که هدفش قهرمانی یک رویداد به بزرگی جام جهانی است. جوانی و تجربه تیمی ما نیز می تواند عامل موثری برای رسیدن به این هدف باشد

خودم فوتبالیست بوده ام و می دانستم که هیچ بازیکنی دوست ندارد از زبان مربیش بشنود که قرار است از لیست حذف شود و به همین دلیل به هیچکدام از این سه بازیکن نگفته بودم که تصمیمم ، مبنی بر حذف آنها از لیست نهایی جام جهانی است 

برای قهرمانی در جهان نیاز داریم تا 4 مهاجم اصلی ما برای مسابقات به حداکثر آمادگی برسند. مسی ، آگرو ، هیگواین و دی ماریا را برای این جام در بهترین فرمشان نیاز دارم .

منبع : OLE

رضا سیف

  ۴  
آی اسپورت
2014-06-04 16:13:48
نظر دهید

۴ نظر
keivan
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۰
I believe that Hashem, he can do anything
علیرضا نیجریه ای
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۲
البته اگر نیجریه و بوسنی اجازه صعود به شما رو بدن. هر کی به ایرانی ها بیشتر گل بزنه صعود میکنه .
morteza Man UTD
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۰
نمیگم چرا فقط درباره آرژانتین اینقدر خبر و مقاله میزنید، میگم چرا درباره تیم های دیگه نمیزنید؟
تمام خبرهاتون درباره آرژانتین شده. چرا؟ چون مسی رو داره؟ یا چون تو گروه ایرانه؟
اعصاب ما رو خورد کردید
مقداد
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۴
ممنون که خبرهای مربوط به آرژانتین رو ترجمه میکنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر