فهرست
بایرن و دورتموند صدرنشین و شکست ناپذیر نیستند
بایرن و دورتموند صدرنشین و شکست ناپذیر نیستند

بایرن و دورتموند صدرنشین و شکست ناپذیر نیستند

آی اسپورت - جدول بوندس‌لیگا حقایق جالبی را فراروی ما قرار می‌دهد. همیشه در چند فصل اخیر، بایرن و دورتموند حتی اگر صدرنشین نبودند، حداقل در این مقطع فصل روند خوبی داشتند اما حالا نه در بالای جدول هستند و نه شکست‌ناپذیر. بایرن پس از یک شروع کند، رفته رفته اوج گرفت و سرانجام یک هفته قبل پس از رقم زدن اولین توقف لایپزیگ، رقیبش را برد و به صدر جدول رسید اما این صدرنشینی تداوم نداشت چون با رقم خوردن اولین شکست فصل، باواریایی‌ها جای خود را نه به دورتموند بلکه به بوروسیای دیگری به نام مونشن‌گلادباخ دادند.

شکست‌ناپذیر فصل؛ نه بایرن و نه دورتموند

بیش از اولین صدرنشینی بوروسیامونشن‌گلادباخ در هزاره جدید، شکست ناپذیری یک تیم متوسط دیگر جالب توجه است. ولفسبورگ سال ۲۰۰۹ بزرگ‌ترین افتخارش را جشن گرفت و برای اولین بار قهرمان بوندس‌لیگا شد. آن‌ها در حالی تنها تیم شکست ناپذیر این فصل بوندس‌لیگا هستند که در بوندس‌لیگا از این نظر منحصر به فرد هستند و در 4 لیگ معتبر دیگر دنیا هم تنها لیورپول، رئال مادرید و یوونتوس بدون شکست هستند اما جذابیت بوندس‌لیگا تنها به این موضوع منحصر نمی‌شود.

فاصله نزدیک

بروسیا مونشن گلادباخ با کسب ۱۶ امتیاز صدر بوندس‌لیگا را در پایان هفته هفتم از آن خود کرده  و این در حالی است که پس از هفته سیزدهم فصل ۱۹۸۴، این تیم دیگر موفق نشده بود در پایان یک هفته مسابقات صدرنشین باشد. در آن فصل گلادباخ فصل را در رتبه چهارم به پایان رساند. ولفسبورگ با برد مقابل یونیون برلین با کسب ۱۵ امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته است. ولفسبورگ همچنین در کنار یوونتوس، تنها تیم‌های حاضر در ۵ لیگ معتبر اروپایی هستند که هنوز در هیچ مسابقه‌ای در فصل جاری متحمل شکست نشده‌اند اما نکته جالب توجه، حضور ۵ تیم ۱۴ امتیازی در مسابقات است. بایرن مونیخ، فرایبورگ، لایپزیگ، شالکه و بایرلورکوزن همگی ۱۴ امتیاز دارند و فقط تفاضل گل مشخص کننده جایگاه آن‌ها در جدول ردهبندی است. بروسیا دورتموند هم با وجود نتایج ضعیف اخیر و از دست دادن پیروزی در آخرین ثانیه‌ها در 3 بازی چند هفته اخیر با کسب ۱۲ امتیاز فاصله کمی با تیم‌های بالانشین دارد. اختلاف 2 امتیازی تیم‌های اول تا هفتم جدول نشان می‌دهد تیم‌های حاضر در بوندس‌لیگا در فصل جاری تا چه اندازه به یکدیگر نزدیک هستند و کوچکترین لغزشی باعث سقوط چند رتبه‌ای  بالانشین‌ها می‌شود.

     
آی اسپورت
2019-10-08 17:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر