فهرست
تخلف مالیاتی بارسلونا در خرید نیمار؛ بارسا در آستانه نقره داغ شدن!
تخلف مالیاتی بارسلونا در خرید نیمار؛ بارسا در آستانه نقره داغ شدن!

تخلف مالیاتی بارسلونا در خرید نیمار؛ بارسا در آستانه نقره داغ شدن!

آی اسپورت-انتقال نیمار ممکن است برای بارسلونا حدود  170 میلیون یورو هزینه بردارد.

تابستان،بهترین موقعیت سال برای تیم هایی است که قصد خرید بازیکنان مورد نظرشان را برای برطرف کردن نقاط ضعفشان را دارند و همچنین برای بازیکنان حاضر در جام جهانی که می توانند از حضور در این تورنومنت لذت ببرند.اما این تابستان می تواند برای یک تیم و یک بازیکن بدترین فصل سال باشد،برای بارسلونا و نیمار!

سه شنبه یک بمب خبری در اسپانیا منفجر شد و آن چیزی نبود جر گزارش  اداره مالیات اسپانیا به قاضی دادگاه عالی پابلو روز درباره ی پرونده ی انتقال نیمار معروف به \"کاسو نیمار\".در این پرونده مالیاتی ذکر شده است که باشگاه کاتالانی از پرداخت مالیات برای این قرارداد به مبلغ 9.1 میلیون یورو تخطی کرده است،که این به معنی مشکلی بزرگ برای باشگاه بارسلونا و برای مهاجم برزیلی است.

در بدترین سناریو برای کاتالان ها،قیمت مهاجم برزیلی به 169.9 میلیون یورو افزایش پیدا خواهد کرد!

که شامل هزینه های زیادی از جمله حداکثر مالیات درنظر گرفته شده توسط دادگاه اسپانیا یعنی 54.6 میلیون یورو خواهد بود.

ساندرو راسل، مدیر سابق بارسلونا، پیش از این در مراسم معرفی بنای جدید استادیوم نیوکمپ هر نوع مشکلی در پرونده نیمار را رد کرده بود.پس از باز شدن پرونده در دادگاه عالی،مدیر سابق بارسا پس از احظار به دادگاه عالی اعلام کرد:\"نیمار برای بارسا 57.1 میلیون یورو هزینه برداشته،بحث در این باره کافیه!به اندازه کافی دربارش صحبت کردیم.\"

5 ماه بعد از آن سخنان ساندرو راسل،مدیر مستعفی بارسا، به همراه یکی دیگر از مدیران بارسا در روز 13 ژوئن به عنوان مضنون اصلی در این پرونده به دادگاه خواهند رفت.3 روز پس از فراخوانده شدن راسل به دادگاه او از مدیریت باشگاه بارسلونا بدون هیچ گونه توضیحی استعفا داد.روز بعد جوزپ ماریا بارتومئو مدیر جدید بارسا در توضیحاتی علاوه بر رد قیمت سابق اعلام شده برای نیمار،اعلام کرد که خرید نیمار برای بارسا 86.2 میلیون یورو هزینه داشته است،و رقم 57.1 میلیون اعلام شده توسط راسل درست نبوده است.

در آن روز یک جمله تاریخی دیگر توسط یک مدیر عالی بارسا اعلام شد که آن هم امروز توسط نامه اداره مالیات به دادگاه زیر سوال رفته است.

رائول سانیه هی،مدیر ورزشی بارسا اعلام کرد که \"این ارقام به طور دقیقی محاسبه شده اند،بدون کوچکترین تخلفی\"

دادگاه عالی اسپانیا خواهان بررسی ابعاد دیگر این قضیه شده است و از بارتومئو و خاویر فائوس،نایب رئیس بارسلونا، به عنوان متهم این پرونده باید در دادگاه حاضر شوند.

با این وجود آن بخش از طرفداران بارسلونا که منتظر واکنش رسمی باشگاه به خبر اداره مالیات بودند،نا امید شدند! باشگاه هیچ واکنشی نداد اما مسئولین این تیم در حال آماده شدن برای دفاع از خود در دادگاه هستند.

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-04 18:30:17
نظر دهید

۲ نظر
برزو
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۱
گندایی که شانسلونا بالا اورده داره کم کم نمایون میشه
نیما
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۴۳
اینه نتیجه پول کثیف قطرى ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر