فهرست
گزارش روز: مس پول خرید راه آهن را ندارد!
گزارش روز: مس پول خرید راه آهن را ندارد!

گزارش روز: مس پول خرید راه آهن را ندارد!

آی اسپورت- حالا کاملا مشخص است که هیات فوتبال کرمان تلاش خود را به صورت تمام قد به خرج داده است که مس را از طریق پول شرکت مس در لیگ برتر نگه دارد در حالی که متولی اصلی این تیم اعلام کرده است که بنا به مشکلات مالی توانایی این کار را ندارد. همین مسئله سبب شده است که این روزها مسئله خرید امتیاز برای تیم فوتبال مس یک چالش بزرگ شود و در حالی در شرکت مس ظاهرا تصمیم تازه ای برای این اتفاق رخ نداده است اما برخی همچنان برروی خرید امتیاز مس اصرار دارند. هیات فوتبال کرمان که مسلما به عنوان متولی اصلی فوتبال کرمان علاقه زیادی برای حضور کرمان در سطح لیگ برتر دارد، در حالی همچنان از کانال های مختلف به شرکت مس بابت این خرید فشار می آورد که شرکت مس ظاهرا آب پاکی را برروی دست آن ها ریخته است و رسما اعلام کرده است که برای این موضوع پولی ندارد. علت هم به گفته مقامات شرکت مس پائین آمدن سطح تولیدات شرکت مس و زیاد شدن هزینه های این شرکت است تا جایی که گفته می شود شرکت مس درصدد است تعدیل نیروی خود را هم به شکل گسترده آغاز کند و در این شرایط قطعا اختصاص هزینه میلیاردی برای خرید امتیاز تیم فوتبال در لیگ برتر قطعا مقامات شرکت مس را از سوی اعضای این نهاد با یک فشار جدی روبرو می کند. در مقابل هیات فوتبال هم به تاثیرات سو نبودن مس در لیگ برتر اشاره می کنند و اینکه این مسئله فوتبال کرمان و هواداران مس را به نوعی با سرخوردگی مواجه می کند. البته شرکت مسی ها ابراز امیدواری کرده اند که در سال های آتی با کم شدن فشار تحریم های سال های گذشته که ظاهرا اثرات سوء خود را در سال جاری به به شدت نمایان کرده است و همچنین اکتشافات جدید شرکت مس این کسری بودجه در شرکت مس جبران شود و آن ها مجددا برروی فوتبال هزینه های خاص خود را خواهند کرد. موضوعی که البته شاید در کرمان خیلی با استقبال برای این وعده به آن نگاه نشود. با این حال اصرارهای هیات فوتبال برای مجاب کردن شرکت مس جهت خرید امتیاز با مخالفت بابای تیم فوتبال مس برای این کار مواجه شده است!

 درست همانند اتفاق مشابهی که در خیلی از خانواده های ایرانی در روزهای پرفشار اقتصادی اخیر رخ می دهد! همچنین به گفته یکی از مقامات شرکت مس پروژه خرید امتیاز تیم فوتبال راه آهن نیز به همین سادگی های ممکن نیست و ظاهرا پولشویی هایی که از طریق باشگاه راه آهن در باند بابک زنجانی انجام شده است، بدهی های بسیار عجیب و غریبی را روی دست این باشگاه گذاشته است که مالک جدید این باشگاه را می تواند حسابی درگیر پرونده بابک زنجانی کند.

 موضوعی که همه سعی در گریز از آن هستند تا درگیر شدن در آن. در حالی که قوه قضائیه نیز هنوز دستور رسمی برای فروش این بخش از اموال زنجانی را نداده است اما پیام هایی می رسد که می تواند این موضوع را برای مس جهت خرید تسهیل کند. مذاکراتی که هیات فوتبال کرمان نیز برای این مضوع انجام داده است نیز در همین راستاست اما در حالی که همه اشتیاق خرید و ماندگاری در لیگ برتر را دارند اما ظاهرا پول و موافقت این موضوع در شرکت مس نیست مگر اینکه برخی نهادهای دیگر کرمان برای این خرید کمک کلان به شرکت مس برای این خرید انجام دهند که ظاهرا نهادهای دیگر کرمانی نیز که با معضل بی پولی و مشغله های دیگر خود دست و پنجه نرم می کنند قطعا چنین کمک کلانی به شرکت مس نخواهند کرد.

     
آی اسپورت
2014-06-04 18:11:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر