فهرست
دربی اصفهان؛ اولین برد در دیار زاینده‌رود؟
دربی اصفهان؛ اولین برد در دیار زاینده‌رود؟

دربی اصفهان؛ اولین برد در دیار زاینده‌رود؟

آی اسپورت - ذوب‌آهن اصفهان که این فصل امید نمازی را روی نیمکت خود می‌بیند از ۳ بازی گذشته‌ی خود در لیگ برتر ۵ امتیاز دارد و این هفته میزبان دیگر تیم اصفهانی سپاهان است. سپاهانی‌ها که چند فصلی بود دیگر فروغ سابق را نداشتند، برای لیگ هجدهم دوباره امیر قلعه‌نویی را به خدمت گرفته‌اند تا دوباره بتوانند خاطرات خوش گذشته را با او تکرار کنند. دو تیم در حالی دربی اصفهان را برگزار می‌کنند که هنوز هیچکدام در لیگ هجدهم موفق نشده‌اند در اصفهان پیروزی بدست آورند. حضور چند بازیکن فصل گذشته‌ی ذوب‌آهن در باشگاه سپاهان و همچنین تقابل امیر قلعه‌نویی سرمربی فصل گذشته‌ی ذوب‌آهن با این تیم به جذابیت‌های بازی افزوده است. ذوبی‌ها بیشترین باخت‌هایشان را در تاریخ لیگ برتر مقابل سپاهان داشته‌اند. به بهانه‌ی بازی حساس دو تیم چند برش از تقابل‌های آن‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

برد سپاهان در بازی نوستالوژیک

دو تیم در هفته‌ی بیست و یکم لیگ دوازدهم بازی به یادماندنی‌ای با هم داشتند که پر گل و پر حادثه هم بود. در آن بازی که دو اخراجی هم داشت، در نهایت زردپوشان سپاهان بودند که به پیروزی رسیدند. شاگردان زلاتکو کرانچار در تیم سپاهان در حالی برنده‌ی بازی شدند که تا دقیقه ۹۰، بازی دو تیم ۳ بر ۳ بود و در این دقیقه بود که سپاهان با گل محرم نویدکیا که از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر رسید موفق شد از سد همشهری خود، ذوب‌آهن بگذرد. این بازی خاطره‌انگیز، پرگل‌ترین تقابل این دو تیم در لیگ برتر فوتبال ایران هم بوده است.

تبریک به تیم دوم اصفهان

روابط مدیران این دو باشگاه صنعتی با هم در گذشته زیاد صمیمی هم نبوده است. بعد از اینکه ذوب‌آهن اصفهان با هدایت منصور ابراهیم‌زاده موفق شد نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود، مدیرعامل وقت سپاهان در پیام تبریکی که به این تیم داد، گفت: «نایب قهرمانی تیم دوم اصفهان در آسیا را تبریک می‌گویم». تبریکی که همراه با کری خواندن برای رقیب همشهری آن‌ها، ذوب‌آهن بود. یکی از نکات جالب در تقابل‌های این دو تیم این است که در دو قهرمانی آخر سپاهان در لیگ یازدهم و چهاردهم این تیم موفق نشده که در دو بازی رفت و برگشت از سد رقیب سنتی خود بگذرد. در دو فصل گذشته هم تقابل‌های دو تیم در لیگ برتر را در هر نیم فصل یکی از تیم‌ها برده است. در تاریخ تقابل‌های دو تیم مهدی رجب‌زاده با زدن ۵ گل بهترین گلزن است. بعد از رجب‌زاده، ادموند بزیک، محرم نویدکیا و محمدرضا خلعتبری در تقابل‌های دو تیم ۴ گل زده‌اند. از این جمع، خلعتبری تنها بازیکنی است که در دربی اصفهان برای هر دو تیم گلزنی کرده است. محسن مسلمان هافبک ذوب‌آهنی‌ها که در این فصل از پرسپولیس به ذوب‌آهن برگشته، در تقابل با سپاهان در لیگ برتر موفق شده ۳ گل به ثمر برساند.

آمار بهتر زرد پوشان

ذوب‌آهن و سپاهان در حالی جمعه شب به مصاف هم می‌روند که این بازی سی و پنجمین تقابل دو تیم در لیگ برتر است. در ۳۴ بازی قبلی دو تیم در لیگ برتر، سپاهان ۱۵ برد بدست آورده، ۸ بازی دو تیم به تساوی رسیده است و ۱۱ بازی را هم ذوب‌آهن برده است. در این ۳۴ بازی زردپوشان اصفهانی ۴۴ گل زده‌اند که به طور میانگین ۱،۲۹ گل زده در هر بازی می‌شود. ذوبی‌ها هم در این ۳۴ بازی، ۳۱ گل به ثمر رسانده‌اند که به طور میانگین ۰،۹۱ گل زده در هر بازی می‌شود. باید دید در بازی جمعه شب آیا تیمی می‌تواند اولین برد این فصل خودش در اصفهان را بدست آورد یا هواداران این دو تیم برای بدست آوردن اولین برد در اصفهان، همچنان باید منتظر بمانند.

نود

     
آی اسپورت
2018-08-16 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر