فهرست
مسیر ایران در جام ملت‌ها؛ آسان تا نیمه‌نهایی
مسیر ایران در جام ملت‌ها؛ آسان تا نیمه‌نهایی

مسیر ایران در جام ملت‌ها؛ آسان تا نیمه‌نهایی

آی اسپورت - با ۲۴ تیمی شدن جام ملت‌های آسیا برای اولین بار و راهیابی تیم‌های درجه سه و چهار به هفدهمین دوره این رقابت‌ها، مرحله گروهی برای تیم ملی اهمیت زیادی ندارد، ولی مسیر تیم کی‌روش در مرحله حذفی قابل توجه است و می‌تواند فرصت قهرمانی را فراهم کند.

ایران در این مسابقات با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن در گروه D رقابت می‌کند و نباید اجازه بدهد که تیمی سرگروهی‌اش را به خطر بیاندازد چرا که در غیر این صورت بازی‌های حذفی ایران بسیار سخت‌تر خواهد بود. در عوض اگر شاگردان کی‌روش بتوانند همانطور که از آنها انتظار می‌رود عمل کنند و به عنوان تیم نخست راهی مرحله یک شانزدهم نهایی شوند تا نیمه‌نهایی در مقابل رقیب سرشناس و بزرگی قرار نخواهند گرفت.

ایران اگر بتواند در پایان صدرنشین گروه D شود باید به مصاف تیم سوم یکی از گروه های B، E یا F برود. سخت‌ترین رقیب ممکن در این حالت می‌تواند سوریه یا عمان باشد، در حالی که اردن، لبنان، کره شمالی و ترکمنستان که همگی تیم‌های سطح پایینی محسوب می‌شوند، حریفان احتمالی بعدی هستند.

مسیر تیم ملی پس از دیدار یک هشتم نهایی هم چندان سخت نیست. در واقع قرار گرفتن در گروه D بزرگترین شانس را در اختیار شاگردان کی‌روش گذاشته که مجبور نباشند برای راهیابی به جمع 4 تیم برتر حریف پرقدرتی پیش روی خود ببینند. تایلند، بحرین یا چین می‌توانند رقیب ایران در دیدار مرحله یک چهارم نهایی باشد و عبور از این مرحله ساده هم کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد.

کار سخت تیم ملی از مرحله نیمه نهایی آغاز خواهد شد. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد ایران در این مرحله به احتمال زیاد باید به مصاف یکی از دو تیم ژاپن و استرالیا برود. هر دو تیم مثل تیم ملی از مدعیان جدی قهرمانی هستند. در واقع عبور از نیمه نهایی برای شاگردان کی‌روش، دشوارترین پیچ جاده قهرمانی است و در صورتی که به سلامت از آن عبور کنند، در فینال احتمالا با یکی از سه قدرت دیگر آسیایی یعنی کره جنوبی، امارات میزبان و عربستان روبرو می‌شوند؛ تیم‌های پرقدرتی که البته شکست دادن‌شان به اندازه پیروز شدن بر استرالیا و ژاپن سخت نخواهد بود. شاگردان کی‌روش فرصت خوبی دارند به طلسم 43 ساله قهرمانی در آسیا پایان دهند، به شرطی که اتفاقات مثل جام ملت‌های آسیا 2015 علیه آنها نباشد.

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-11-13 00:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
وحید بارساپولیسی
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۰۰
بازی ایران ژاپن آرزوی منه.. تا کی روش انتقام پرسپولیس 8-7 نفره رو از این ژاپنی های مفت بر بگیره... ناجوانمردانه و نا برابر بهشون باختیم با دستای خالی.. حالا تو تیم ملی به عظمت فوتبال ایران پی خواهند برد.
۳
حمید
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۳
ما و کره ایهای جنوبی در فینالیم و نتیجه اون هم با توجه به نتایج هشت سال گذشته دو تیم ، معلوم هستش .
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر