فهرست
۵ نکته از استقلال - نساجی؛‌ گل‌های تمرین شده
۵ نکته از استقلال - نساجی؛‌ گل‌های تمرین شده

۵ نکته از استقلال - نساجی؛‌ گل‌های تمرین شده

آی اسپورت - استقلال برابر نساجی مازندران و در زمین حریف به یک برد خفیف دست پیدا کرد تا بعد از چند بازی که پرگل می‌برد، سه امتیاز را با اختلاف یک گل به دست بیاورد. در مطلب زیر چند برش از این بازی را مطالعه می‌کنید.

۱- شروع خوب نساجی مازندران

تقریباً از همان شروع بازی این بازیکنان نساجی مازندران بودند که کار را تهاجمی آغاز کردند و به‌رغم اینکه در ۵ بازی متوالی قبلی‌شان در گلزنی ناکام بودند، ولی در این مسابقه و از همان شروع بازی میل و اشتیاق بیشتر آن‌ها برای گلزنی ملموس بود و بازیکنان این تیم بار‌ها برای رسیدن به گل و به‌خصوص در نیمه نخست تلاش زیادی می‌کردند، تلاشی که مقابل تیمی مدعی مثل استقلال قابل تقدیر است.

۲- گل اول استقلال باز هم از روی ضربات شروع مجدد

در این فصل یکی از شاخصه‌های اصلی تیم استقلال گلزنی از راه ضربات شروع مجدد است، روشی که تقریباً در هر بازی آبی‌ها از این طریق به گل هم می‌رسند. در این بازی هم گل اول شاگردان استراماچونی از این راه و ارسال توپ از نقطه کرنر زده شد تا آبی‌ها باز هم در این زمینه موفق نشان دهند.

۳- تلاش عباس زاده برای گلزنی تا رسیدن به گل

از همان شروع بازی محمد عباس زاده به شدت به دنبال فتح دروازه استقلال بود و در همان نیمه نخست دو بار به طور جدی دروازه مهمان را تهدید کرد. در نیمه دوم هم کاپیتان نساجی این رویه را ادامه داد تا بالاخره توانست به هدفش برسد و دروازه حریف را با زدن یک گل که البته بسیار زیبا هم بود باز کند.

۴- تعویض‌های مؤثر استقلال

استراماچونی در این دیدار دو تعویض انجام داد که هر دوی این تغییر‌ها خوب و مؤثر بود. او در تعویض نخستش و در حالی که ۲ بر صفر جلو بود فرشید اسماعیلی را که تا حدودی مصدوم شده بود بیرون کشید و به جای او دیگر بازیکن تکنیکی و پا به توپ خود یعنی آرش رضاوند را به میدان فرستاد و سپس در تغییر دوم هم قائدی (که کار خود را کرده بود و البته کمی خسته شده بود) را بیرون کشید تا به جای این بازیکن علی دشتی به میدان بیاید. در بررسی عملکرد این دو یار تعویضی می‌بینیم ابتدا رضاوند با آرامش و خونسردی که در بازی اش دارد توانست جریان بازی را به سود تیمش آرام کند و دشتی هم با سرعت و حرکات پا به توپش باعث آزار مدافعان حریف شد.

۵- گل تمرین شده و به‌روز استقلال

در بررسی گل دوم استقلال متوجه می‌شویم این تیم در این صحنه زننده یک گل تمرین شده و حساب شده بوده است. در این لحظات بازیسازی از میانه میدان آغاز شد و سپس با شناسایی مناطق آسیب‌پذیر حریف توپ به کناره‌ها فرستاده شد و بعد با «اینترلپ» فرشید اسماعیلی و در حالی که ۵ نساجی‌چی مقابل ۳ استقلالی در داخل هجده‌قدم بودند اسماعیلی با یک کات‌بک عالی توپ را به بهترین نقطه برای قائدی فرستاد و این بازیکن هم بدون معطلی با یک ضربه دقیق و سرضرب توانست دروازه حریف را باز کند تا انصافاً یکی از بهترین گل‌های تمرین شده فصل را شاهد باشیم.

خبر ورزشی

۷    
آی اسپورت
2019-11-27 20:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر