فهرست
پرسپولیس – السد: بازی میلیاردی
پرسپولیس – السد: بازی میلیاردی

پرسپولیس – السد: بازی میلیاردی

آی‌اسپورت- جذاب که هست هنوز اما نه مثل دیدارهای پیشین دو تیم، حساس. چرایش را هم می‌دانیم: پرسپولیس شانسی برای صعود ندارد. البته مرد کروات گفته که بازیکنانش بازی فرمالیته با السد را سرگرمی به حساب نمی‌آورند و از آن پیروزی می‌خواهند. همین ما را به تماشای مسابقه‌ای می‌نشاند که در این دو سه سال بارها تکرار شده و هر بار جذاب‌تر از قبل. این بار هم حتما جذابیت‌هایی خواهد داشت چرا که قرمزها هوای اعاده‌ی حیثیت دارند و تیم قطری برای قطعی کردن صدرنشینی‌اش در گروه چهارم لیگ قهرمانان به تهران آمده.

پرسپولیس اگر در خانه‌ی پاختاکور نباخته بود، حالا همچنان برای صعود می‌جنگید اما حالا با این هدف به میدان می‌رود که با پیروزی مقابل یکی از بهترین و پرستاره‌ترین تیم‌های آسیا، حذف از لیگ قهرمانان را از دل هوادارانش دربیاورد و سومین قهرمانی لیگ برتری را با آنها جشن بگیرد. و هواداران که بالای سر بردن جام جم را از تلویزیون تماشا کرده بودند، حتما می‌آیند تا قهرمانی تیم محبوب‌شان را در خانه جشن بگیرند.

خداحافظی ستاره‌ی اسپانیایی السد هم شاید دلیل دیگری باشد برای حضورشان در ورزشگاه. اتفاقی که از خوش‌شانسی هواداران ایرانی ژاوی، در تهران رقم خواهد خورد. پرسپولیسی‌ها می‌آیند که از فوتبال لذت ببرند و بدون فکر کردن به حذف تیم‌شان از آسیا، پیش از نبرد حساس هفته‌ی آینده برابر سپاهان یک بار دیگر حمایت خود از برانکو و بازیکنانش را به رخ بکشند.

بر خلاف آنها اما باشگاه از این بازی دنبال پول است. پرسپولیس اگر السد را شکست بدهد، ۵۰ هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا پاداش می‌گیرد که با نرخ فعلی دلار می‌شود چیزی حدود ۸۰۰ میلیون تومان. مهم‌تر اینکه این نخستین حضور پرسپولیس در آزادی بعد از قهرمانی و همین‌طور آخرین بازی ژاوی هم هست و پیش‌بینی می شود دست‌کم ۲۰ هزار نفر آن را از نزدیک به تماشا بنشینند که با احتساب بلیت میانگین ۱۲ هزار تومانی، درآمد پرسپولیسی‌ها از بلیت فروشی به حدود ۳۰۰ میلیون تومان می‌رسد. یعنی پرسپولیس در همین بازی فرمالیته می‌تواند سودی یک میلیاردی را به جیب بزند و این خودش انگیزه‌ای است برای قرمزها که در پایان فصل تنها نیمی از پول قراردادشان را گرفته‌اند.

السد اما انگیزه‌های متفاوتی دارد. این تیم برای صدرنشینی و صعود به عنوان تیم اول گروه باید حتما ببرد چرا که هر نتیجه‌ای غیر از این اگر با پیروزی پاختاکور برابر الاهلی همراه شود، ازبک‌ها را بر صدر جدول می‌نشاند.

۱    
آی اسپورت
2019-05-19 16:38:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر