فهرست
برزیل قربانی شد؛ این VAR بی مصرف!
برزیل قربانی شد؛ این VAR بی مصرف!

برزیل قربانی شد؛ این VAR بی مصرف!

آی اسپورت – دیشب و در جریان یکی دیگر از شگفتی‌های جام جهانی 2018 روسیه، تیم ملی سوییس موفق شد تا در مقابل برزیل، یکی از اصلی‌ترین مدعیان کسب عنوان قهرمانی به تساوی شیرینی برسد اما نشریه معتبر تلگراف در طی مقاله‌ای عنوان کرده است که این تساوی، حق سوییسی‌ها نبوده است.

به نظر کیت هکت، نویسنده این مقاله، این گل به دلیل خطای واضح و آشکار استیون زوبر بر روی میراندا میبایست توسط کمک داور ویدئویی مردود اعلام می‌شده است اما این اتفاق رخ نداد تا برزیل هم دچار شگفتی‌های این جام شود؛ شگفتی که به حق نبود! این اولین و شاید بزرگترین اشتباه تکنولوژی VAR در روسیه بوده است و این اتفاق، اتفاق جالبی نیست. استیون زوبر با ضربه آرنج خود به میراندا، او را دچار مشکل کرد و در نهایت او را به جلو راند تا فضا را برای زدن ضربه سر توسط خودش باز کند و گل تساوی سرخ‌پوشان را به ثمر برساند.

داور مکزیکی این بازی یعنی سزار آرتورو راموس در عدم اعلام این پنالتی واضح، اشتباه بسیار بزرگی را مرتکب شد اما اشتباه بزرگ‌تر توسط کمک‌داوران ویدئویی بازی صورت گرفت؛ جایی که آن‌ها میبایست پس از دیدن این صحنه واضح، خطا را به داور مکزیکی بازی یادآوری کنند. قطعا اگر سزار راموس در این صحنه درخواست ویدیوچک می‌داد، می‌توانست به راحتی اشتباه خود را تشخیص دهد و گل سوییس را به درستی مردود کند و حق را به حق‌دار بدهد.

هکت طرفدار بزرگ استفاده از VAR است و معتقد است که این تکنولوژی به پیشرفت فوتبال کمک شایانی خواهد کرد. ما در همین تورنمت نیز می‌توانیم تاثیرات مثبت آن را به خصوص در بازی فرانسه و استرالیا با چشمان خود ببینیم و به این تکنولوژی، احسنت و آفرین بگوییم. خود بازیکنان نیز به درستی می‌دانند که تمامی حرکات آن‌ها توسط این سیستم چک می‌شود و همین مطلب، به خوبی تاثیرات این تکنولوژی را در نحوه بازی بازیکنان نشان می‌دهد.

 

ورزش سه

۱ ۳  
آی اسپورت
2018-06-18 13:18:00
نظر دهید

۳ نظر
اشکان4
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
امیدوارم زودتر اصلاح بشه تا دیگه این اشتباهات سر تیمی رو نبره.
تکنولوژی به این خوبی اونوقت به داور اجازه دادن روی اشتباه خودش پا فشاری کنه،به نظر باید مثل والیبال به تیم ها اجازه اعتراض بدن
وگرنه داور از دید خودش همه تصمیماتی که میگیره درسته!
۳
امید از تفت
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۳
هل دادن در حدی نبود که تعادل حریف را بهم بزنه و خطا باشه. تلگراف حرف مفت زده. برزیل به عدم هماهنگی و فرصت سوزی و ناآمادگی برخی بازیکنان خودش مثل نیمار باخت
۱
پیمانوف
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
انصاف رو رعایت کنید خطا نبود، هوادار بودن چشم آدم رو کور میکنه.... نیمار بی مصرف تر نیست؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر