فهرست
لیورپول به لیگ قهرمانان اروپا نمی‌رسد
لیورپول به لیگ قهرمانان اروپا نمی‌رسد

لیورپول به لیگ قهرمانان اروپا نمی‌رسد

آی اسپورت- بعد از تساوی با چلسی فکرش را می کردم که لیورپول از جمع 4 تیم بالای جدول خارج می شود و حالا هم همین نظر را دارم. خیلی ها می گویند این تیم بسیاری از بازی هایش با تیم های بزرگ را انجام داده است، اما در بازی های خانگی بعدی آن ها تاتنهام و آرسنال را دارند. انتظار می رود در آن بازی ها خوب کار کنند. همیشه خوب بازی می کنند، اما جالب اینجاست آن ها بیشتر مقابل تیم هایی که در جدول بالانشین نیستند بد کار می کنند. این در واقع اصلی ترین مشکل تیم یورگن کلوپ است.

بعد از خروج از بازی های جام حذفی تنها چیزی که برای لیورپول در دسترس مانده صعود به بازی های لیگ قهرمانان اروپا است. اگر موفق شوند این کار را کنند، به نظرم هنوز هم می توانند بگویند فصلی موفق داشته ایم. از نظر من لیورپول ششمین ترکیب و تیم برتر را در لیگ برتر انگلیس دارد، اما فکر می کنم کیفیت مربی شان باعث شده جایگاهی را داشته باشند که الان دارند.

با وجود بازگشت مانه از بازی های جام ملت های افریقا به نظرم باید در تیم تغییراتی انجام شود. در واقع کار برای آن ها به جایی رسیده که باید برنامه ای متفاوت داشته باشند. ما از یک پلن بی صحبت می کنیم، اما لیورپول در حال حاضر تنها یک برنامه دارد. در 4-5 ماه اول فصل برنامه شان فوق العاده جواب داد، اما این روزها آن ها در دردسر هستند و فکر می کنم تیم ها می دانند چطور باید مقابل این تیم بازی کنند و از طرفی لیورپول هم برنامه دیگری ندارد.

برای مهار این تیم کافی است میانه میدان را در اختیار داشته باشی و ضدحمله بزنی. این کاری بود که هال سیتی هم کرد و توانست نتیجه ای فوق العاده مقابل تیم کلوپ بگیرد و به برتری برسد. نمی فهمم چرا وینالدوم بیرون از زمین بود. فکر می کنم او می تواند در بازی ها انرژی بیشتری به تیمش بدهد و مقابل دروازه حریفان تهدیدی خطرناک باشد. شاید تغییر سیستم با 3 بازیکن میانی و 3 مهاجم بتواند چاره کار این تیم باشد. شاید هم بهتر باشد از دو هافبک استفاده کنی، یک شماره 10 داشته باشی و 3 نفر جلوی تیمت باشند.

چیزی که مطمئنم این است که لیورپول در بازی با تیمی مثل هال باید بیشتر از این بازیکنان تهاجمی در زمین داشته باشد. تعویض ها باید زودتر انجام شوند، نمی دانم چرا لیورپول به ندرت بین دو نیمه تعویضی انجام می دهد.

 

 

۳    
آی اسپورت
2017-02-05 16:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر