فهرست
گزارش اختصاصی از محل اقامت تیم ملی در سائو پائولو:ساخت  نمازخانه و تعطیلی بار هتل
گزارش اختصاصی از محل اقامت تیم ملی در سائو پائولو:ساخت نمازخانه و تعطیلی بار هتل

گزارش اختصاصی از محل اقامت تیم ملی در سائو پائولو:ساخت نمازخانه و تعطیلی بار هتل

 آی  اسپورت – برزیلی ها تا جایی که امکانش بوده درخواست مسئولان ایرانی را قبول کرده اند.  قرار دادن محلی برای نماز خواندن ایرانی ها در محل اقامت تیم ملی یکی از خواسته های نماینده ایران بوده که این اتفاق رخ داده ضمن آنکه نماینده باشگاه کورینتیانس به عنوان میزبان تیم ملی، دو فیزیوتراپ و یک  متخصص تغدیه را هم در اختیار کارلوس کی روش قرار داده.

آنطور که ادو گاسپار مدیر فوتبال باشگاه کورینتیانس گفته، او و همکارانش تمام تلاششان را برای برآورده کردن خواسته های ایرانی ها انجام داده اند و تلاش کرده اند تا شئونات اسلامی را در محل اقامت تیم ملی را رعایت کنند.

او می گوید: ایرانی ها برخورد بسیار صمیمانه ای داشتند و به ما گفتند که می دانیم شما میزبانی خوبی از ما خواهید داشت. کارلوس کی روش و همکارانش تحت تاثیر میزبانی ما قرار گرفته اند. حفاظت از محل اقامت تیم ملی آنقدر بالاست که یکی از همکاران کی روش مجبور شد 10 دقیقه بیرون بماند تا هماهنگی های لازم برای ورود او صورت گیرد\"

یکی از کسانی که اینروزها نقش بسیار مهمی در اردوی تیم ملی دارد، کریستین نوس مسئول تغذیه تیم ایران است. او هماهنگی های لازم با نماینده ایران را انجام داده تا از گوشت حلال برای تیم کی روش استفاده کند. او سه ماه قبل جلسه ای با نماینده ایران داشت و از آن روز آمار عادات غذای ایرانی ها را درآورده تا بداند چه گوشتی حلال است و چه گوشتی حرام.

جدا از قرار دادن بخشی از محل اقامت تیم ملی برای نماز خواندن، بار هتل هم تعطیل است.کریستین نوس می گوید:\"  ما تنها از موادی استفاده می کنیم که مورد تائید ایرانی ها باشد. من منوی مخصوص ورزشکاران را دارم اما ایرانی ها هم چیزهایی به آن اضافه کردند که جالب ترین آن طرز تهیه و طبخ گوشت بود که من آن را نمی دانستم.

در محل اقامت تیم ملی، عکسها و نمادهای کاتولیک ها وجود دارد که مسئولان ایرانی با آن مشکلی نداشته اند اما همانطور که گاسپار گفته، آنها درخواست محل ویژه ای برای عبادت بازیکنانشان داشته اند و چند بار با مسئولان کورینتیانس جلسه برگزار کردند تا توافقات لازم برای عقد قرارداد به دست آید.

 بر اساس توافقات صورت گرفته، در هنگام اقامت تیم ملی در مجموعه کورینتیانس، تنها عده خاصی از مسئولان این باشگاه حق ورود به مجموعه را دارند و ورود تماشاگران و خبرنگاران به محل تمرین نیازمند هماهنگی های لازم است.

نکته دیگر، حضور تیم ملی امریکا در ایالت سائوپائولو است که همه دنیا در جریان رابطه سیاسی اش با ایران هستند. با اینکه تیم های ملی دو کشور در یک ایالت اقامت دارند اما این موضوع باعث ناراحتی کسی نشده است.

     
آی اسپورت
2014-06-05 13:27:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر