فهرست
گزارش روز: آنالیزرو بیومکانیکال در تیم کی روش چه می کند؟
گزارش روز: آنالیزرو بیومکانیکال در تیم کی روش چه می کند؟

گزارش روز: آنالیزرو بیومکانیکال در تیم کی روش چه می کند؟

آی اسپورت  -  سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه استفاده از اعضای باشگاه کورینتیانس، این بار یک آنالیزور بیومکانیکال را به تیمش اضافه کرده است. اتفاقی که شاید برای فوتبال باشگاهی در ایران ناشناخته باشد اما در کشورهای صاحب فوتبال به شدت جدی گرفته می شود. آنچه «لوچا موریه را روسا» قرار است به تیم ملی اضافه کند، بررسی دقیق حرکات بازیکنان در جلسات تمرینی و زمین مسابقه بر اساس قوانین مکانیک است. بیومکانیست یک تیم، در جهت بهبود تکنیک فردی هم بازیکن گام برمی دارد. او این وظیفه را دارد تا اطلاعات ویژه ای از حرکات مورد نیاز بدن برای ضربات مختلف به بازیکنان بدهد و کوتاه ترین و بهترین مسیر ممکن برای استفاده دلخواه از توپ فوتبال را در اختیار آن ها بگذارد. این موضوع به ویژه در ضربات ایستگاهی اهمیت بسیار زیادی دارد. هر فوتبالیست تنها چند ثانیه برای نواختن این ضربه ها فرصت دارد و تنها در شرایطی می تواند از بهترین توان خود برای استفاده از آن ها استفاده کند که با جزئیات مکانیکی رابطه خودش و توپ آشنا شود. حتی میزان مصرف آدنوزین تری فسفات در بدن بازیکنان نیز می تواند تاثیر شگرفی بر روی عملکرد آن ها در زمین مسابقه بگذارد و این موضوع با تمرین برای استفاده بیشتر و یا کمتر از عضلاتی خاص در شرایط مختلف و جلوگیری از خستگی بازیکنان می تواند کمک زیادی به تیم کند.

یکی از مهم ترین وظایف دیگر آنالیزور بیومکانیکال، ممانعت از روش هایی برای ضربه زدن به توپ و دویدن است که موجب مصدومیت بازیکنان می شود. در این روند بررسی واصلاح، همه بازیکنان باید یاد بگیرند که تکرار مداوم برخی از راه های ضربه زدن به توپ می تواند فشار بر روی بخش هایی از بدن را افزایش دهد و آسیب دیدگی را در پی داشته باشد. این نوع انالیز به ویژه در کشورهایی که بازیکنان اش فوتبال را به صورت حرفه ای در آکادمی ها نیاموخته اند ضروری به نظر می رسد. آنالیز بیومکانیکال البته ابدا به معنای محدود کردن بازیکنان فوتبال نیست و به جای ارائه تنها چند راهکار عمومی،  برای هر بازیکن متدهای خاص مرتبط با بدن همان بازیکن را دارد. 

  ۴  
آی اسپورت
2014-06-05 14:51:20
نظر دهید
۴ نظر
-
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۰
حالا اینا که نوشتی چی بود،تو فوتبال ایران فقط کارت به کارتو میشناسن
-
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۲
Just MechaniC
ال مورو
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۷
ای کاش قبل از ارائه این گزارش از چند مربی پرمدعا هموطن معنی این کلمه بیومکانیکال رو می پرسیدن. ببینیم نظرشون چیه؟؟ الان یاد مستند علم ورزش افتادم.
س
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۶
هیچ می دونستید با گذاشتن چندتا چیز بی ربط تولید خبر می کنید؟!؟! آدنزین تری فسفات که همون ATP هست چه ربطی به بیومکانیک داره؟!؟ بیومکانیک میدونید چیه اصلن؟!؟ چرا فقط ربطش می دید به مکانیک؟!؟! هیچ میدونید بیومکانیک یکی از گرایش های مهم تربیت بدنیه و از مکانیک جداست؟!؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر