فهرست
گزارش ویژه: ایران سی امین تیم با ارزش جام / فقط استرالیا و هندوراس از ایران ارزانتر هستند
گزارش ویژه: ایران سی امین تیم با ارزش جام / فقط استرالیا و هندوراس از ایران ارزانتر هستند

گزارش ویژه: ایران سی امین تیم با ارزش جام / فقط استرالیا و هندوراس از ایران ارزانتر هستند

آی اسپورت - فکر می کنید عنوان با ارزش ترین تیم جام جهانی مربوط به کدام تیم باشد؟ اگر جوابتان اسپانیا است، درست حدس زده اید چرا که شاگردان ویسنته دل بوسکه گرانترین تیم حاضر در جام جهانی را تشکیل می دهند. 

ارزش بازیکنان بر اساس محاسبه سایت آلمانی ترانسفرمارکت اعلام شده و آلمان و برزیل هم سایر تیم های گرانقیمت جام جهانی محسوب می شوند.

ارزش کل بازیکنان تیم ملی اسپانیا 622 میلیون یورو است که نزدیک به 2 میلیارد دلار می شود. ارزانترین بازیکنان اسپانیا پپه رینا و داوید ویا هستند که ارزش هر کدامشان 10 میلیون یورو است جالب اینکه قیمت هر کدام از این بازیکنان به تنهایی از ارزش سه دروازه بان برزیل بیشتر است.

گرانترین بازیکن تیم ملی برزیل، نیمار است که قیمت بازیکن بارسا در سایت ترانسفر مارکت، 60 میلیون یورو ارزیابی شده.

با اینکه هیچ کس فرانسه را جزو مدعیان قهرمانی نمی داند اما این تیم با داشتن بازیکنانی نظیر پل پوگبا و فرانک ریبری چهارمین تیم گرانقیمت جام جهانی است و آرژانتین - یکی از حریفان ایران در مرحله گروهی - حتی با داشتن لیونل مسی، پایین تر از فرانسه و در مقام پنجم قرار گرفته است. 

در این رده بندی، تیم ملی ایران با ارزشی معادل 24.1 میلیون یورو در رده سی ام قرار گرفته و  تنها دو تیم استرالیا و هندوراس هستند که مجموع ارزششان کمتر از ارزش شاگردان کی روش است.

به این نکته هم اشاره کنیم که بوسنی با 115 میلیون یورو و نیجریه با 87 میلیون یورو در رده های نوزدهم و بیست و سوم گرانترین تیمهای حاضر در جام جهانی قرار گرفته اند

.
  ۲  
آی اسپورت
2014-06-05 15:26:31
نظر دهید
۲ نظر
-
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۲۹
ههههههه حالا شد ایران؟ نخیر همون افتخار پارس جز بی ارزشترین تیمهای جامجهانی ههههههههههههه
ننه ت گایییدم حالا بخند
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۰
هههههههه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر