فهرست
امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟
امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟

امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟

آی اسپورت - امیر قلعه نویی نیاز به تعریف ندارد، کاربلد و فنی و جزو خوبهای فوتبال ما، جزو محدود فوتبالی های دهه شصت که اتفاقا از فوتبال عاقبت بخیر هم شده، ضمنا او استاد احیا کردن بازیکنان از مدار خارج شده هست مثل همین گادوین منشا در گل گهر. ادبیات امیرخان همان چهارچوب خودش را حفظ کرده با تکیه کلام های خاص خود از قبیل بزرگوار، بینی بین الله و تلفیق آن با لحن داش مشتی جزو خصوصیات اوست تفاوتی هم ندارد در زمین چمن باشد یا پشت تریبون صداوسیما، ضمنا او رکوردار حضور روی نیمکت لیگ برتر هم می باشد. قلعه نویی در برنامه تلویزیونی صحبت هایی فرارنگی کرد و استقلال و پرسپولیس را سرمایه ملی دانست و البته دلایلی هم برای این موضوع ارائه کرد اما در انتها با بیان این جمله که یک سری مسائلی هم هست که تصوراتی را بوجود می آورد بسنده کرد. اما ایکاش قلعه نویی برای افکار عمومی و روشن شدن آن کمی بیشتر توضیح می داد که دقیقا چه مسائلی هست و از کجا این مسائل آب می خورد و صرفا به بیان یک جمله گنگ و کلی گویی بسنده نمی کرد.

 

سرمایه ملی

مسئله وقتی جالب تر می شود که وقتی فلش بک به عقب می زنیم در عمل از نگاه فراجناحی به سرمایه ملی خبری نیست. جناب قلعه نویی با احترام نقدی به شما کنیم، خیلی دور نشویم در همین فینال جام حذفی دو سال پیش بعد از باخت به پرسپولیس با گل دقیقه آخر نورالهی و در حالی که سه دقیقه قبل یک پنالتی بادآورده تقدیم تیم شما شد حضور ذهن دارید در کنفرانس خبری بعد از بازی چه نگاهی به این سرمایه ملی داشتید و با چه دیالوگی آن برد را لوس کردید و به سخره گرفتید یا سال پیش داستان عدم ورود به زمین در اصفهان در حالی که میزبان بودید و تیم میهمان داخل زمین بود چه شرایطی که ایجاد نشد و بعد از آن چه حرف و حدیث هایی که برای سرمایه ملی درست نشد، اینها تازه در مورد تیم های شماست که نگاه شما ظاهرا فراجناحی هست، در مورد همین امسال و مشکلات فینال آسیا و زمان بندی بازی های عقب افتاده چقدر از همکاران شما اتهامات بی پایه و اساس به سرمایه ملی وارد کرده اند، در صورتی که حتی کشورهای صاحب نام هم در برنامه ریزی های خود دچار مشکل شده اند چه انگ هایی به سرمایه ملی زده نشد، حتی کرونا هم بهانه ای شد برای بعضی از تیم ها که حالا ثابت شده آنها تخلف کرده اند و سرمایه ملی را با چه اوضاعی روانه فینال کردند، اینها تنها گوشه ای از نگاه ملی گرایانه به سرمایه ملی و حفظ و اقتدار آن هست که چه شمشیرها از رو برای آن اکتفا نمی کرد.

 

بینی و بین الله

اتفاقا در هفته های اخیر شرایط بازی ها جالب بوده، مثلا در بازی استقلال و گل گهر انصافا دو پنالتی سالم برای استقلال گرفته شد، امیر خان اگر این اتفاق در مقابل دیگر تیم سرمایه ملی می افتاد انقدر باوقار و آرامش بعد از بازی صحبت می کردید، اصلا اگر در بازی که از شش گل آن پنج گل از روی نقطه پنالتی زده شده یک طرف آن سرمایه ملی بود چه سر و صدایی به پا می شد، یا اگر برای اراکی ها دو پنالتی سالم در مقابل پرسپولیس گرفته نمی شد سرمربی محترم آنها همین قدر خونسرد لب خط تا پایان بازی می ایستاد، هنوز رفتار او در آزادی و بنیان دیزل و دست زدن های تحریک کننده اش در مقابل جایگاه وی آی پی از حافظه تاریخی فوتبالی ها پاک نشده. جناب قلعه نویی کدام سرمایه ملی؟ کدام مسائل؟ در بزرگواری شما شکی نیست ولی بینی بین الله کلاه خودتان را قاضی کنید.

۱۰    
آی اسپورت
2021-01-07 14:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر