فهرست
آغاز پرسپولیس، پایان استقلال
آغاز پرسپولیس، پایان استقلال

آغاز پرسپولیس، پایان استقلال

۱-فقط حرکت و تنها سرعت نیست که فزونی گرفته‌اند! در همه معیارهای دیگر هم این روند جلورونده و پیشرفت‌کننده را شاهدیم! در تعداد پاس، در تعداد ارسال‌ها، در تعداد شوت‌ها، در تعداد و نیز شدت حرکات ترکیبی و در همه موارد دیگر، این پیشرفت و این بیشینه‌خواهی محسوس است و این نتیجه‌ای است از نتایج نگاه متفاوت مربیان لیگ برتری که سرانجام پذیرفته‌اند چشم‌ها را باید شست! جور دیگری باید دید!

۲- هنوز هم چشم‌هایمان را باید بشوییم! هنوز هم جور دیگری باید ببینیم! هنوز هم با این ضرورت‌ها دست به گریبانیم! واقعیت از این قرار است: ...لیگ برتر ایران، در میان لیگ‌های حرفه‌ای و شبه‌حرفه‌ای آسیا مقام هفتم ارزش‌گذاری‌های حرکتی را دارد! مقام هفتم! و این یعنی چه؟ و این تفاوت چرا پدید آمده است؟ دانستگی‌های علمی و معلومات دانشی رایج در فوتبال ما، در پیدایی این تفاوت چه نقشی دارد؟ مربیان خارجی، در ارتقای کلاس بازی حریفان ما، در شرق و غرب قاره کهن چه نقش و چه تأثیری گذارده‌اند؟ مربیان شاغل در لیگ برتر ایران، در پایدار کردن اوضاعی که مسلط است چقدر مؤثرند و عوامل درجه اولی به حساب می‌آیند؟

تفاوتی وجود دارد، میان چرخه علمی فوتبال دنیا و ما! باید این تفاوت را به‌ هم زد! مربی ایرانی- و نه فقط مربی شاغل در فوتبال ایران- باید از مواهب باسوادتر شدن برخوردار شود! مربی ایرانی، در مقایسه با مربیان برزیلی، آلمانی، آرژانتینی، اسپانیایی و هلندی، نباید کم بیاورد! فوتبال ایرانی، به دانش بیشتر، به مربیان بادانش‌تر، به مربیان امروزی شده و روزآمد گشته نیاز دارد! مقام هفتم برای لیگ برتر که در آخر صف لیگ‌های آسیا جا خوش کرده، جای بد و مکان کوچکی است! حقیر است و فقیر! این حقارت را نپذیریم! مکان بایسته خود را بجوییم!

۳- استقلال از سایه‌نشینی خارج می‌شود! پرده‌های اختلاف- اختلاف‌های سلیقگی و اختلاف‌های ناشی از بدسلیقگی- اندکی عقب می‌رود! نکات و مسائل چندی، مثل دم خروس بیرون می‌زند! آیا این خرابی‌ها، نشانه آبادانی از راه رسنده‌ای است که پشت در «اصلاحات» است؟ اصلاحاتی که وینفرد شفر نماد آن است و مأمور به اجرای آن! آیا به راستی مأموریتی در کار است؟ آیا واقعاً اراده و خواستی برای بیرون آمدن از وضعیت نامطلوب موجود، وجود دارد؟

به نظر می‌رسد آقای شفر مأمور است و معذور! به نظر می‌رسد آقای شفر نقش خود را جدی گرفته است! به نظر می‌رسد مرد آلمانی، اهل سمبل‌کاری نیست! اهل تنبل‌کاری هم نیست! آیا استقلال به خواسته‌اش- به گوشه‌ای از خواسته‌هایش- می‌رسد؟ آیا دوستان بدتر از دشمن، اجازه و مجالی می‌دهند تا آب خوشی از گلوی استقلال پایین برود؟

۴- در پرسپولیس همه در شوکند! در پرسپولیس همه انگار صاعقه‌زده شده‌اند! خشک و منجمد! آن از حرف‌های موسوم به هدایتی! آن از سخنان منسوب به طارمی! آن از صد و یک حرف دیگر! همه غریب! همه بعید! همه باورنکردنی! همه ناباورانه! که یعنی تا این حد؟ که یعنی تا اینجا؟ مانده‌ایم معطل که آن، چه می‌گوید و این، چه می‌جوید؟ حرف حساب دلال‌های ترکیه که دست طلب دراز کرده‌اند، چه هست و چه می‌تواند باشد؟ در این میان پیشنهاد آقای جعفر کاشانی، معقول به نظر می‌رسد اما از کجا باید شروع کرد؟ از چه کسی باید شروع کرد؟

یعنی خود جناب کاشانی، شامل راهکار آقای کاشانی نمی‌شود؟ کاشانی از ضرورت و لزوم رفتن و از فایده‌مندی آمدن می‌گوید! رفتن مدیران فعلی، که دوره کاری و زمان تأثیرگذاری فکری‌شان تمام شده و آمدن مدیریت جدید که اهداف نو و افکار تازه‌ای را بیاورند! نواندیشی و نواندیشان! هدف کاشانی فقط برانکو نیست! شاید هم اصلاً برانکو نباشد!دایره خواست آقای کاشانی پروسعت است و خود ایشان را هم شامل می‌شود! شامل‌تر از بقیه! پرسپولیس باید پوست بیندازد. این حرف درست کاشانی است!

۳۳ ۸  
آی اسپورت
2017-10-11 19:27:00
نظر دهید

۸ نظر
شش تایی شدن تخصص ماست
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۵
به زور می خواید پرسپولیس رو ببرید به حاشیه
نه عزیزم، نه آخر استقلاله و نه اول پرسپولیس
حالا بشین نگاه کن
اول بحران شما
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
خیلی وقته با باخت به پیکان شروع شده و با فاجعه 4444تاییییی شدن جلو تیم 10 نفره ادامه پیدا کرد معلوم هم نیست قراره تو بازی برگشت چند گل بخورین.
تیم شانزدهم جدول با دو گل زده در هفت بازی
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۶:۱۵
نشستی که ما بازی برگشت را ببازیم؟؟

.... ..... هرچی وطن فروش
۴
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۴
پرسپولیس و استقلال دو تیمی هستند که توسط مافیای حزب الهی به دلیل محبوبت این دو تیم دست از سر این دو تیم ور نمیدارن
Hasan
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸
شما اول اسمت رو درست کن بعد بیا حرف بزن کسی که تمام کامنتهاش بر علیه پرسپولیس هست از اسم پرسپولیس سو استفاده میکنه
۶
پرسپولیس پرسپولیسه !!!
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۹
دوست من من از خیلیهای شما پرسپولیسی ترم اما بخاطر اینکه حقایقو میفهمم و مخالفت مینم شما اسکولا درک نمیکنید
۲
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۲۴
متاسفانه دوستان هوادار مثل بسیاری از مربیان ما اهل مطالعه و اگاهی نیستند . اقای کاشانی دقیقا مطالب درست و صحیحی عنوان کرده اند . مثلا کیست که نداند شخصی مثل جناب ترکاشوند در حد و اندازه باشگاه ما نیست و قطعا میبایست فردی با تفکرات اقتصادی جدید جایگزین ایشان شود یا چه کسی هست که نداند مدیر روابط عمومی باشگاه فردی موثر و لایق نیست و بسیاری از موارد دیگر . حرفهای اقای کاشانی در خصوص برانکو نیز درست است . این وظیفه مدیریت باشگاه است که اهداف باشگاه را برای سرمربی تعریف کند . در یک مقطع هدف قهرمانی بود . در حال حاضر اهداف جدید برای سرمربی باید تعریف شود . راهکار های پارسال مربوط به گذشته است . صحبتهای جناب کاشانی هم در همین زمینه هست . روی صحبت ایشان در واقع با وزارت ورزش است که از هیئت مدیره فقط مسئولیت می خواهد و اختیارات لازم را جهت برنامه ریزی و تدوین اهداف اینده نمی دهد . سخن اقای کاشانی دقیقا مدبرانه و است چون دست نشانده نیست و حاضر نیست به وزارت ورزش اجازه بازی با هیئت مدیره را بدهد . اقای کاشانی با عرض پوزش از دوستان اسقلالی مثل افتخاری با رانت به فوتبال نیامده است . او دارای فردی ورزشی و کارنامه دار است . شناسنامه پرسپولیس ، کاپیتان تیم ملی ، پایه گذاز مکتب شاهین ، مدیریت در رده بالا ( دکترای روابط بین الملل و حقوق سیاسی ) که امثال وزیر ورزش انگشت کوچک او نیز نمی شوند . لذا لطفا اگر دوستدار فوتبال هستید . اطلاعات صحیح به هواداران ارائه نمائید . حاشیه سازی نکنید . و طوری موضوع را مطرح نکنید که اقای کاشانی مخالف حضور و عدم تداوم همکاری برانکو هست . که ابدا اینگونه نیست . او عاشق پرسپولیس و مرد پشت صحنه مدیریت است . و به هیچ عنوان دنبال پست و مقام و صندلی نیست .
سیاوش
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۱
سلام حضرت استادی
با مداقه و شاگردی به نگاشته هاتان . این سراپا تقصیر به سیاق مرقومه های شریفه معروض میدارد :
1 . گمان این ضعیف این باشد که به گاه نبودن حرفی برای گفتن یا حکم خسران یحتمل به نبشتن
. نگفتن یا ننوشتن جز کمی زیان به کیسه ی مبارک در خصوص حق التحریر که مکافات آن یغمای آنچه دلخواه تیراژ یعنی حسن سابقه و اشتهار به ارزندگی نویسنده است و سرمایه ی اجتماعی اش نباشد .
3 . دانستن آنکه سواد خلق الله متفاوت از 40 سال پیش بوده و هواداران باشگاهها نیز به حد "فن " ترقی کرده اند و آبونه مان حق هواداری که همان حق عضویت است میپردازند و "فن" حرفه ای شده اند و محق تجزیه و تحلیل حرفه ای اهل فن هستند نیز نباید بر شما پوشیده باشد .
4 و به دلایل فوق ورزشی نویسان محترم هم باید خبرنگاری متخصص و حرفه ای فوتبال باشند و از دیگر سو لزوم بالا رفتن تیراژ و به دنبال آن اگهی و درآمد سایت تخصصی و حرفه ایه ورزشی و فوتبالی اجبار به تلاش حرفه ای در جهت جذب مخاطب و نشر مطالبی در حد خواسته های آنان و ... ملزومات دست به قلم بردن از جمله مطالعه و کار کردن و در آخر ننوشتن هر متن بی سر و ته پر از اسامی محبوب به جای مقاله و تفسیر را بیشتر نشان میدهد.
5 . و باز گمانم دوره ی مدیرانی که مسئولیت اختیاراتشان . شوکه شدن در مقابل نتایج تصمیمات اعمال شده با توجه به اختیاراتشان نیز گدشته باشد که با توجه به چرخش درآمد مخصوصا دوباشگاه پرسپولیس و استقلال از پول نفت به جیب هواداران که هواسشان به عشقی که برایش هزینه میکنند هست و در پی آن حق جوابخواهی از مدیرانشان هم از حقوق اولیه شان است چه هزینه های باشگاه و همان مدیران و تصمیماتشان را میپردازند و اصولا همه جا سرمایه گذار از مدیر یا به عبارت درست تر نماینده اش که با پول او مدیریت کرده حساب میخواهد و از آن رو حسابرسی و مجمع عمومی نیز بسیار حساس و بنیان کن است . حال با شعار "حیا و رها" تا وقتی که با اصول بتوانند خود اعضا که سالانه حق عضویت میپردازند تایین مهیات مدیره و بازرس نمایند که همان خصوصی سازیست و مواردی مثل باشگاه نفت خلاف مسیر خصوصی سازی در تمام دنیا و سرنا را از سر گشاد زدن است مخصوصا برای پرسپولیس که در تمام دوران حیاتش عاشقانش یعنی مردمانی که دستشان به دهنشان میرسیده از میان آنان متقبل هزینه هایش بوده اند چه ذمان رژیم قبل و چه بعد آن .
6 . حال تمام این صغرا کبرا ها را نوشتم تا مطمئنتان کنم مطالبتان دقیق خوانده میشود و با پوزش میفهمیم نوشتن برای حق التحریر و آسمان و ریسمان به هم بافتن و با نام این دو تیم ویراژ رفتن و لاطایل نوشتن را با مقاله ی وزین و تحلیلی و پر مایه را .
در آخر چون خاطره ها از نوشته های لارودی دارم و خوف آن دارم که همین مدیران انشاالله بامعرفت آی اسپرت برای حفظ تیراژ و آگهی و سودشان به حق دیگر سراغی ازتان نگیرند و شما هم بپیوندید به تمامی کسانی که از بیمعرفتی روزگار مینالند.
و بگویم که برایم بسیار سخت بود نوشتن این سطور تا وقتی دیدم حرکت و گفتار جناب مشایخی را برابر پیش کسوتی دیگر و گلپای حالا دیگر از صدا افتاده و نیز با حرکات و اعمالش چهل سال پیش از چشم افتاده را خطاب به آن استاد مسلم را .
من چهل سال است میبینم این فوتبال را و میخوانم نوشته های حضرتتان و برایم دشوار است خوار شدنتان و بی ارزش شدن نوشتارهایتان .
سالم و شاد باشید در پناه حضرت حق . یاعلی .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر