فهرست
بازی اصلی استقلال جای دیگری در جریان بود
بازی اصلی استقلال جای دیگری در جریان بود

بازی اصلی استقلال جای دیگری در جریان بود

آی اسپورت – استقلال نه با ماندن احمد سعادتمند، نه با اخراجش، نه با انتخاب مدیرعامل یا سرپرست موقت بعدی که دست‌کم در شایعات چهره امیدوارکننده‌ای به نظر نمی‌رسد، آن فرصت‌هایی را که در میان آشفتگی‌های اخیر از دست داد هرگز به دست نمی‌آورد. تمام آن فرصت‌ها با بی‌تدبیری‌های عامدانه و بازی‌های عوامفریبانه سوختند.

دیروز هیأت مدیره استقلال در بیانیه خود نوشت «سالی به غایت سخت سپری شد و امیدوار بودیم در پایان این سال فوتبالی سخت، حداقل یک جام به شما هدیه دهیم ولی نشد، امیدوار بودیم با نتیجه گرفتن در لیگ قهرمانان آسیا، دل شما را شاد کنیم اما نشد، نشد و حکایت این نشدها حکایت تلخی است.» اما این نشدن‌ها به سادگی نوشتن کلمه نشد در یک بیانیه نیست، بلکه این نشدن‌ها به معنای سوزاندن فرصت‌های موفقیت یک تیم، به معنای از دست دادن فرصت‌های اقتصادی بهتر با ترمیم برند باشگاه و به معنای غلط بودن یک مسیر است که استقلال بخصوص در یک ماه اخیر هرگز نخواست از آن خارج شود.

استقلال فرصت‌های دیگری را نیز از دست داده است که می‌توان منتظر آسیب‌هایش در آینده نشست. استقلال در نقل و انتقالات بدون نظارت‌های فنی وارد بازار شد و مدیرعامل کت و شلوارش را پوشید، به یک هتل رفت و ترکیب فصل آینده را مشخص کرد. این نمایش اما برای استقلال هزینه‌های زیادی خواهد داشت. استقلال برای فصل آینده تیمی را در اختیار دارد که به سلیقه‌ یک ناآشنا با فوتبال ساخته شده و حتی هیأت مدیره باشگاه به ساز و کار قراردادها نیز مشکوک است و در بیانیه‌اش می‌نویسد: «رفتارهای خلاف شأن باشگاه در نقل و انتقالات و حضور سؤال‌برانگیز در یک هتل به جای ساختمان باشگاه، همچنین همراهی شائبه‌برانگیز برخی افراد در اتاق مذاکره که باعث ورود نهادهای نظارتی به موضوع نقل و انتقالات باشگاه استقلال شد.»

اما استقلال حتی از ثبت قرارداد بازیکنان جدیدش عاجز است چون سعادتمند به جای پرداخت مطالبات وینفرد شفر، کاری را کرد که هیأت مدیره اینطور توضیح داده است: «اهمال آقای سعادتمند در پرداخت طلب آقای وینفرد شفر که باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالات و در نتیجه محرومیت تیم از حضور بازیکنان جدید در لیگ قهرمانان آسیا شد.»

فرهاد مجیدی از استقلال رانده شد تا فرصت استقلال برای ساختن تیم فصل آینده بسوزد و احمد سعادتمند بدون هیچ تجربه‌ای در مدیریت یک تیم فوتبال به بزرگی استقلال، به مرد نقل و انتقالات تبدیل شود و هر روز با اخبار قراردادها به عمر مدیریت خود اضافه کند. هیچ‌کس هم نپرسید که سعادتمند با چه دانش و تجربه‌ای برای استقلال بازیکن انتخاب می‌کند. برای استقلال روزها با شایعه حضور آندره‌آ استراماچونی گذشت تا اتفاق اصلی و عجیب را سعادتمند رقم بزند، حضور در بازار نقل و انتقالات و فعالیت‌هایی که هیأت مدیره باشگاه آن را شائبه‌برانگیز می‌داند.

استقلال چند هفته در میان با مشتی خبر زندگی کرد. هر روز شایعه بازگشت استراماچونی و این اواخر شایعه قرارداد با الکس نوری. اما بازی اصلی جای دیگری در جریان بود، در یک هتل و همان رفت و آمدهای شائبه‌برانگیز به تعبیر هیأت مدیره.

 

ایران ورزشی 

۹    
آی اسپورت
2020-10-02 01:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر