فهرست
اختصاصی / کی روش: رقص ما براساس موسیقی نیجریه ای ها خواهد بود
اختصاصی / کی روش: رقص ما براساس موسیقی نیجریه ای ها خواهد بود

اختصاصی / کی روش: رقص ما براساس موسیقی نیجریه ای ها خواهد بود

آی اسپورت - کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، معتقد است خنثی کردن تاکتیک های اولین حریف تیمش یعنی نیجریه می تواند نقش مهمی در رسیدن آن ها به موفقیت داشته باشد.

کی روش هنوز نفرات اصلی اش را مقابل نیجریه انتخاب نکرده است اما مطمئن است که تیمش را باید متناسب با سبک بازی حریف آفریقایی اش چیدمان کند.

کی روش پیرامون اولین دیدار ایران مقابل نیجریه که در تاریخ 26 خرداد برگزار می شود گفت : \" به خوبی از قدرت خودمان آگاهی داریم. تمام تلاش خود را می کنیم که با تمام انرژی و تمرکزمان مقابل تیم با کیفیت نیجریه صف آرایی کنیم. ما نمی توانیم راک اند رول برفصیم، در حالی که نیجریه ای ها از طبل های سنتی خودشان استفاده می کنند. ما حق نداریم نسبت به کوچک ترین مسائل نیز بی توجه باشیم. بلکه باید براساس واقعیات حرکت کنیم.\"

دیدار اول برای کی روش و شاگردانش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. پیروزی در برابر نیجریه می تواند نقش مهمی در بازی های آینده ی تیم ایفا کند و ایران را در جاده ی موفقیت قرار دهد.

حتی اگر ایران بازی دوم مقابل آرژانتین را واگذار کند، در صورت پیروزی بر نیجریه هر اتفاقی می تواند در بازی سوم مقابل بوسنی رخ دهد. اتفاقی که شاید حتی منجر به صعود ایران شود.

عامل روحی روانی در رقابت های نه چندان طولانی همچون جام جهانی می تواند نقش مهمی را ایفا کند. کیروش اطمینان می دهد که بازیکنانش در حال حاضر به هیچ مسئله ی دیگری به جز مصاف با نیجریه فکر نمی کنند: \" ما کاملا متمرکز هستیم. همه ی جزئیات و کارها را به دقت مرور می کنیم. هر دقیقه ی بازی برای ما مهم است و ما برای هر دقیقه برنامه داریم. برای ما در حال حاضر جام جهانی فقط در دیدار مقابل نیجریه خلاصه می شود.

 بازیکنان من بسیار آرام هستند و مراحل آمادگی ما دقیقا مطابق با نقاط قوت و ضعف نیجریه پیش می رود. وقتی بازی مقابل نیجریه تمام شود آن گاه به بازی بعدی فکر خواهیم کرد.\"

شاگردان کی روش قبل از مصاف با نیجریه در جام جهانی، دیداری تدارکاتی مقابل ترینیداد و توباگو انجام خواهند داد. این دیدار یکشنبه در کورینتیانس برگزار خواهد شد. دیدار مقابل ترینیداد آخرین شانس ایران است تا با یک پیروزی به استقبال جام جهانی برود زیرا آن ها در 3 دیدار تدارکاتی گذشته ی خود، 3 تساوی کسب کرده اند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-05 20:02:43
نظر دهید
۱ نظر
علیرضا نیجریه ای
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۲۶
فکر نکنم خوب بتونی نیجریه ای برقصی؟!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر