فهرست
7 روز تا جام جهانی... 7 پدیده زیر ذره بین!
7 روز تا جام جهانی... 7 پدیده زیر ذره بین!

7 روز تا جام جهانی... 7 پدیده زیر ذره بین!

آی اسپورت- پدیده های دنیای فوتبال به واسطه افزایش رسانه های در دسترس و علاقه مخاطبان، این روزها بازیکنان گمنامی نیستند. استعداد آنها اثبات شده است. و اینک فرصت خودنمایی برای طی کردن سریعتر پله های موفقیت با وجود جام جهانی مهیا گردیده است. در زیر به 7 تن از جوان هایی اشاره خواهیم کرد که در تیم های باشگاهیشان فصل درخشانی را پشت سر گذاشته اند و با آمادگی و روحیه بالا در برزیل حاضر خواهند بود.


 
1- کوکه: بزرگترین اجحاف در حق بهترین هافبک فصل لالیگا و یکی از بهترین های این خط در لیگ قهرمانان می تواند نیمکت نشین کردنش باشد در حالی که مثل روز روشن است که کوکه از ژاوی، ژابی آلونسو و تمامی هافبک های لاروخا آماده تر است. قدرت بدنی او مهمترین برتری او نسبت به همتایانش در تیم ملی اسپانیاست، ضمن آنکه قدرت بازیسازی قابل قبولی نیز دارد. دل بوسکه اگر می خواهد دستش برای رقبا رو نباشد، باید جرات ایجاد تغییر در تیمش را داشته باشد. درخشش اینیستا، دیه گو کاستا و بقیه عناصر هجومی اسپانیا، وابسته به خط میانی ای قدرتمند، باهوش، بازیساز و آماده است. و به نظر نمی رسد کوکه هیچ کدام از این فاکتورها را کم داشته باشد. این هافبک 22 ساله اتلتیکو مادرید در بهترین فرم دوران بازی اش قرار دارد.


 
2- جیمز رودریگز، کلمبیا: پس از قطعی شدن غیبت فالکائو، به تیم پکرمن شوک منفی وارد شد. آنها هرچند همچنان با وجود باکا و آدرین راموس، خط حمله شناخته شده ای دارند اما خودشان هم به خوبی می دانند که داشتن یک رودریگز سرحال، چقدر خط حمله شان را زهردار تر خواهد کرد. وینگر سرعتی و هافبک هجومی باشگاه موناکو در فصلی که گذشت فوق العاده ظاهر شد و با 12 پاس گل، بهترین گلساز لاشامپیونه معرفی شد. شماره 10 تیم ملی کلمبیا که به 23 سالگی نزدیک می شود، با فیزیک بدنی فوق العاده و قدرت دریبلینگ مناسبی که دارد، مهره کلیدی پکرمن در برزیل خواهد بود.


 
3- درمیچ، سوئیس: زننده 17 گل از 37 گل نورنبرگ کاری بیش از این برای تیم باشگاهیش نمی توانست انجام دهد تا تیمش به دسته پائین تر سقوط نکند اما این اتفاق افتاد. مهاجم 21 ساله سوئیسی که اولین فصل حضورش در بوندسلیگا بسیار درخشان بود از بازیکنان خوش آتیه فوتبال اروپا محسوب می شود. کسی که چهارچوب شناس است و بسیار فرصت طلب. او این شانس را دارد که در تیم ملی کشورش و زیر نظر مربی بزرگی به نام هیتسفلد نام خود را بیش از این ها سر زبان بیاندازد. درمیچ پس از جام جهانی برای لورکوزن بازی خواهد کرد اما درخشش در برزیل، خیلی زود باشگاه او را بزرگتر هم خواهد کرد.


 
4- ایموبیله، ایتالیا: در حضور آپاچی، یورنته، هیگواین و اصلاً در سری آ آقای گل شدن، شاهکار است. شاهکاری که این جوان 24 ساله موفق به انجامش شد تا به همین خاطر توجهات بسیاری را به خود جلب کند. 22 گل او برای تیم میانه جدولی تورینو موجب شد تا پراندلی، لوکا تونی و روسی را با خود به برزیل نبرد. ایموبیله که به تازگی با دورتموند قرارداد امضا کرده در سریB ایتالیا و در فصل 12-2011 نیز با به ثمر رساندن 28 گل، آقای گل مسابقات شد. او که تنها یک بازی ملی در کارنامه دارد، می داند با هر بازی در جام جهانی به اندازه یک فصل دیده می شود و به همین خاطر می خواهد در کنار بزرگانی چون پیرلو برای آتزوری بدرخشد.


 
5- گریزمن، فرانسه: خیلی ها از دعوت نشدن سمیر نصری به تیم ملی فرانسه متعحب شدند اما شاید دشان با این کار می خواسته به گریزمن بفهماند چقدر به او اطمینان دارد و رویش حساب باز می کند! بال سرعتی 23 ساله سوسیه داد که از 14 سالگی در این باشگاه توپ می زند آشکارا پتانسیل ستاره شدن دارد. او 16 گل در این فصل لالیگا زد، یکی بیشتر از بیل گران قیمت. قهرمانی با تیم 19 ساله های فرانسه در اروپا، درخشش در لیگ معتبر اسپانیا و تکنیک، سرعت و مهارتش در بازی با توپ از این بازیکن با استعداد یک چهره ویژه ساخته است. بی شک اگر فرانسه جام خوبی در پیش داشته باشد، گریزمن در آن تاثیرگذاری فراوانی دارد.


 
6- بارکلی، انگلیس: ثابت بازی کردن در لیگ پر ستاره جزیره بسیار ارزشمند است، چه برسد به پدیده بودن. هافبک اورتون علی رغم جوانی یکی از ارکان اصلی تیم روبرتو مارتینس و از عوامل زیبا بازی کردن تیم آبی پوش گودیسون پارک در فصل 14-2013 بود. بارکلی 20 ساله که هنوز خیلی مورد استفاده روی هاجسون قرار نگرفته امیدوار است در جام جهانی مورد اعتماد سرمربی سه شیرها قرار گیرد. البته انگلیس اگر می خواهد طراوت را به بازی هایش بیافزاید به وجود هافبک اورتون نیاز دارد. او آینده فوتبال انگلستان است، کسی که جا پای بزرگانی چون جرارد و لمپارد خواهد گذاشت.


 
7- دراکسلر، آلمان: یکی از استعدادهای پر شمار فوتبال آلمان، خوش قد و قامت، با تکنیک و گلزن، هافبک تهاجمی 20 ساله شالکه است. البته سن کم دراکسلر فریبتان ندهد چرا که او بیش از 100 بازی برای باشگاهش انجام داده. همچنین پسرک متولد ایالت نوردراین-وستفالن در میان انبوه ستاره های تیم یواخیم لوو، 11 بار پیراهن ژرمن ها را بر تن کرده است که این با وجود سن بسیار کم او نشان از توانایی های بسیار بالایش می دهد. شاید پر مهره بودن آلمان در جام جهانی برزیل باعث شود او کمتر مورد استفاده قرار گیرد اما کوچکترین فرصتی در این تورنمنت معتبر برای ایمان آوردن به توانایی های فنی پدیده ای مثل دراکسلر کافی خواهد بود.
  ۴  
آی اسپورت
2014-06-05 19:50:51
نظر دهید

۴ نظر
آخ آخ آخ خسه کجایی.........
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۴
ای کاش گریزمن بیاد رئال....
manufc
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۳
عدنان؟/
-
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۷
جهانبخش چی پس؟
امیر
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۱۰
چطوری جهانبخش رو تو لیست نذاشت نمیدونم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر