فهرست
صربستان ۳-۲ ایران؛ حیف شد
صربستان ۳-۲ ایران؛ حیف شد

صربستان ۳-۲ ایران؛ حیف شد

آی‌اسپورت- تیم ملی ایران در دومین مسابقه خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال برابر صربستان قرار گرفت و نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت ۲۳:۳۰ (شنبه) در شیکاگو برابر صربستان قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب حریف خود شد.

در این مسابقه ایگور کولاکوویچ برای شروع مسابقه از سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، پوریا یلی، علی شفیعی، سامان فائزی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد. در سوی دیگر میدان نیکولا گربیچ هم یوویچ، لوبوریچ، پودراشچانین، لیسیناک، کواچویچ، ایوویچ را وارد میدان کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

شروع مسابقه با برتری ایران بود و تیم‌ها با نتیجه ۸ بر ۳ به سود شاگردان کولاکوویچ راهی وقت استراحت فنی اول شدند. ایران در ادامه مسابقه هم توانست برتری خود را به حریف تحمیل کند تا تیم‌ها در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. صرب‌ها اختلاف را بسیار کم کردند و به یک امتیازی ایران هم رسیدند، اما در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود صربستان

بازی در ست دوم کمی متفاوت شد و تیم‌ها در امتیاز ۸ بر ۶ به سود صربستان به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۳ بازی با سرویس مرتضی شریفی به تساوی کشیده شد. عملکرد صرب‌ها در این ست بسیار عجیب بود؛ توپ‌گیری و دریافت آنها بسیار بد شد و کاملاً ناهماهنگ ظاهر شدند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در اواخر ست دوم مجتبی میرزاجانپور جایگزین پوریا یلی در پست پشت خط زن شد؛ این در حالی است که پست تخصصی میرزاجانپور دریافت کننده است. سرویس‌های بی‌نقص آتاناسوویچ در اواخر ست دوم کار را برای ایران سخت کرد و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود صربستان تمام شد.

ست سوم؛ ۲۷ بر ۲۵ به سود صربستان

بازی در ست سوم سر و شکل جدی‌تری به خود گرفت. زمان وقت استراحت فنی زمانی فرا رسید که نتیجه بازی ۸ بر ۶ به سود ایران بود. در امتیازات ابتدایی این ست شریفی مصدوم شد و میرزاجانپور جایگزین وی شد. هر دو تیم نبرد نزدیکی با هم داشتند تا اینکه در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست سوم با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ به سود صربستان تمام شد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

تیم ایران در ست چهارم شروع بهتری نسبت به حریف خود داشت. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. صرب‌ها در امتیاز ۱۰ بازی را به تساوی کشیدند، اما شاگردان کولاکوویچ بلافاصله نتیجه بازی را ۱۳ بر ۱۰ به سود خود کردند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران بازهم تیم‌ها به وقت استراحت فنی رفتند. ست چهارم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۱ به سود صربستان

صرب‌ها شروع پرقدرتی در ست پنجم داشتند و ۳ بر صفر از ایران پیش افتادند. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود صربستان که عصبانیت شدید سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران را هم به همراه داشت تیم‌ها جای خود را در زمین مسابقه با هم عوض کردند. ست پنجم با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ به سود صربستان تمام شد تا شاگردان گربیچ در نهایت برنده این مسابقه باشند.

پیش از این تیم ملی والیبال ایران در طول تاریخ ۹ بار به مصاف صربستان رفته که سهم صرب‌ها ۵ و ایران ۴ برد بود. آخرین رویارویی دو تیم هم در لیگ جهانی ۲۰۱۷ برگزار شد و ایران در ورزشگاه آزادی با سرمربیگری کولاکوویچ با نتیجه ۳ بر یک بازی را به شاگردان نیکولا گربیچ باخت.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته چهارم توانست ۳ بر صفر لهستان را شکست دهد و صربستان هم با همین نتیجه مغلوب آمریکا شد. شاگردان ایگور کولاکوویچ در سومین مسابقه خود در هفته چهارم باید از ساعت ۳ بامداد روز دوشنبه برابر آمریکای میزبان قرار بگیرند.

 

نود

     
آی اسپورت
2018-06-17 02:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر