فهرست
گزارش روز: اعتراض اسقف‌های برزیلی به دولت، پیش از جام جهانی
گزارش روز: اعتراض اسقف‌های برزیلی به دولت، پیش از جام جهانی

گزارش روز: اعتراض اسقف‌های برزیلی به دولت، پیش از جام جهانی

آی اسپورت- مجمع اسقف‌های برزیلی، با ارائه ی جزواتی در سطح کشور، انتقاد خود از برگزاری جام جهانی را اعلام کردند. این جزوات که به زبان‌های پرتغالی، انگلیسی و اسپانیایی در سراسر برزیل منتشر شده است، به صورت آنلاین نیز در دسترس است.

این جزوه توسط بخش گردشگری دینی مجمع اسقف‌ها منتشر شده که به جام جهانی در چند مورد کارت قرمز داده است.

\"تخصیص ورزش به شرکت‌های خصوصی و بزرگ به عنوان نماینده ی کشور\" و تغییر موضع درباره ی پول‌های عمومی\" از موراد مورد انتقاد آنها بوده است.

آنها همچنین به اخراج مردم بی بضاعت و فقیر از مجموعه هایی که برای آنها درست شده بود، برای اسکان مسافران و تو ریست‌ها نیز اعتراض دارند.

دوم آنائور، یکی از اعضای گردشگری دینی مجمع اسقف‌ها گفت: \" این جزوات تعمدا در نزدیکی جام جهانی منتشر یافته اند.

می‌خواهیم اعتراض خود را بیان کنیم، برای پول کمی که برای اخراج کارگران استفاده شد.\"

باتیستی، یکی دیگر از اعضای مجمع گفت که جزوات در 12 شهر پخش خواهد شد و نه تنها در کلیساها، بلکه در فرودگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران ها و دیگر جاهایی که مردم زیادی در آنها رفت و آمد دارند، پخش خواهد شد.

باتیستی گفت:\" امیدواریم ساکنان محله های فقیر نشین و آنهایی که در خیابان زندگی می‌کنند، حق و حقوقشان به دلیل جام جهانی پایمال نشود و مانند تمام توریست‌هایی که به برزیل می‌آیند از آنها مراقبت شود.

ما به اشتباهاتی که پیشتر رخ داده اعتراض داریم ولی همچنین قصد داریم از این جام جهانی برای پیش برد صلح استفاده کنیم. می‌خواهیم آن را ویژه کنیم.\"

     
آی اسپورت
2014-06-06 12:16:13
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر