فهرست
توتی-رم؛ پایان تیره یک عاشقانه ۳۰ ساله
توتی-رم؛ پایان تیره یک عاشقانه ۳۰ ساله

توتی-رم؛ پایان تیره یک عاشقانه ۳۰ ساله

آی اسپورت - فرانچسکو توتی اسطوره باشگاه رم با حضور در کنفرانسی که بیش از یک ساعت به طول انجامید، استعفای خود را از پست مدیریتی این باشگاه اعلام کرد. به این ترتیب فرانچسکو توتی بعد از 30 سال، بالاخره رم را ترک می‌کند. او در کنفرانس خود در خصوص این جدایی گفت: «من از پست اجرایی خود در رم کناره گیری می‌کنم. امیدوار بودم این روز هرگز فرا نرسد، اما این روز زشت بالاخره از راه رسید. هرگز فرصت کار کردن در مسائل مربوط به بخش فنی باشگاه را نداشتم. این حتی از خداحافظی کردن به عنوان بازیکن هم بدتر است. ترک رم مانند مرگ است. حس می‌کنم اگر می‌مردم، بهتر بود.» توتی در ادامه از مالکیت آمریکایی باشگاه و تاثیر فرانکو بالدینی بر او انتقاد کرد؛ مردی که سابقا مدیر این باشگاه بود و اکنون نقشی مشاوره ای برای جیمز پالوتا، مدیر رم بازی می‌کند: «یک باشگاه برای حمایت و عشق ورزیدن وجود دارد. نباید درگیر جهت گیری های گوناگون باشیم. نباید گروهی طرفدار توتی، گروهی دیگر طرفدار پالوتا و گروهی هم در سمت بالدینی باشند. تنها هواداران رم هستند که اهمیت دارند. همان گونه که گفتم مدیران، مربیان و بازیکنان می‌آیند و می‌روند اما این پرچم باشگاه است. آن ها خواسته های مرا می‌دانستد، می‌دانستند که قرار است چه کنم. اما صادقانه بگویم، تمایلی نداشتند که ایده های خود را اجرایی کنم. آن ها مرا از تمام تصمیم گیری های مهم حذف کردند.»

خروج توتی از رم تنها چند هفته بعد از آن رسمی شده که دنیله ده‌روسی، کاپیتان ۳۵ ساله این باشگاه نیز در پایان فصل بعد از ۱۸ سال از جالوروسی جدا شد. جدایی ده‌روسی نیز همانند این جدایی با نیش و کنایه های فراوانی همراه بود: «هدف اصلی برخی افراد خاص، دور کردن رمی های اصیل از باشگاه رم است. در پایان حقیقت آشکار خواهد شد، چرا که آن ها به آن چه که می‌خواسته اند، رسیدند. اگر من رئیس باشگاه رم بودم و دو الگو مانند ده‌روسی و توتی را داشتم، آن ها را در راس تمامی امور قرار می‌دادم. پالوتا اطراف خود را با آدم های اشتباهی پر کرده و تنها به آن ها گوش می‌کند. همه مرتکب اشتباه می‌شوند، اما اگر شما در طول یک بازه ۸ ساله مرتکب اشتباهات یکسانی شوید باید از خود سوالاتی را بپرسید. روشن است در جایی مرتکب اشتباه شده اید.»

فرانچسکو توتی ۴۲ ساله در سال ۱۹۸۹ به آکادمی رم پیوست و در ۱۶ سالگی، در سال ۱۹۹۳ اولین بازی خود را برای تیم بزرگسالان این باشگاه انجام داد. او در ۷۸۵ مسابقه ۳۰۷ گل به ثمر رساند و به همراه جالوروسی به یک قهرمانی سری آ و دو قهرمانی کوپا ایتالیا دست یافت. او همچنین سابقه انجام ۵۸ بازی برای تیم ملی ایتالیا و قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه دارد. توتی در سال ۲۰۱۷ کفش های خود را برای همیشه آویخت و از آن زمان در پستی مدیریتی در باشگاه مشغول به فعالیت شد.

رم فصل گذشته با حضور در رده ششم سری آ، جواز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد. اگرچه رابطه توتی با پالوتا رو به سردی گذاشته، اما این مالک آمریکایی هفته گذشته مدعی شده بود که پست مدیریت ورزشی باشگاه را به توتی پیشنهاد داده است. توتی اظهار کرده که تنها روزی به باشگاه رم بازخواهد گشت که این باشگاه تحت مالکیتی جدید فعالیت کند.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-06-17 22:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر