فهرست
یادداشت روز: پرونده نیمار و تشتی که از بام افتاده!
یادداشت روز: پرونده نیمار و تشتی که از بام افتاده!

یادداشت روز: پرونده نیمار و تشتی که از بام افتاده!

آی اسپورت- نیمار در ترسوپولیس در حال آمادگی برای جام جهانی و دوئل با لیونل مسی هم بازی باشگاهی اما رقیب ملی اش در این رقابت هاست.

اما اخبار پیرامون وضعیت پرونده اش به او خواهد رسید: اداره مالیات اسپانیا اعلام کرده که باشگاه بارسلونا درباره پرونده او فرار مالیاتی داشته است.ساندرو راسل به عنوان مظنون در روز 13 ژوئن به دادگاه احضار خواهد شد،دقیقا روز بازی اسپانیا با هلند!

با این حساب این ماه نیمار در دو میدان خواهد جنگید،توپ گرد و قانون: یکی فوتبال ناب، در زمین چمن و بین خطوط سفید و دیگری فرایندی قانونی بر سر پرونده ای که نام او در سربرگ های آن قرار دارد.

تا به حال بسیار درباره ی زیاده روی بارسا در پرونده نیمار صحبت شده است. تلاش شان برای جلوگیری از پیوستن او به رئال مادرید و در عین حال مخفی کردن آنچه در حال وقوع بود تا حسادت مسی برانگیخته نشود،برای همین خانه ای از تخلفات مالی بر آب ساختند که یک باره فروریخت.راسل با قدرت می گفت،\"برای او 57 میلیون پرداختیم،قضیه تمام است\".یک ماه بعد او استعفا داده بود و مثل روز روشن بود که بعد از این \"قضیه تمام است\" باز هم مبالغ بیشتر خواهد شد. بیشتر. و بیشتر. و بیشتر. و بیشتر...همکارم سانتیاگو خیمنز چوب خط این که بالاخره برای این انتقال چقدر پرداخته شده را دارد،57 میلیون یورو بسیار از واقعیتی که اتفاق افتاده دور است!

با این وجود،این انتقال چیزی را که من تا حالا چندین بار در ستونم در این روزنامه گفته ام نشان می دهد: \"سخت گیری\" های مالی سازمان لیگ اسپانیا برای خیلی ها هست و برای بعضی ها نیست.سه شنبه خاویر تباس، رئیس سازمان لیگ اسپانیا، اعلام کرد که مشکلی برای بارسا پیش نخواهد آمد چون آنها جریمه این کار را خواهند پرداخت. این ناامید کننده است. اگر جریمه ای وجود دارد، به علت این است که آنها کار خلاف قانونی انجام دادند و سازمان لیگ از آن چشم پوشی کرد.بدتر از این،وقتی که تشت از بام افتاد سازمان لیگ یک بازرسی دروغین \"معلول به علت\" را به راه انداخت و فرجام آن: سهل انگاری برخی افراد!

و باز هم تکرار می کنم در سازمان لیگ اسپانیا،یک قانون برای دو تیم وجود دارد،و یک قانون برای بقیه تیم ها.

 

آلفردو رلانیو

ترجمه: شهرام ایزدی

  ۳  
آی اسپورت
2014-06-06 14:23:18
نظر دهید

۳ نظر
شاهین
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۵
و باز هم تکرار می کنم در سازمان لیگ اسپانیا،یک قانون برای دو تیم وجود دارد،و یک قانون برای بقیه تیم ها.
داورسلون
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۰
کمیته‌سلون
واقعاً 8میلیون واسه راکیتیچ شرم‌آوره....
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۳
همش کثافت...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر