فهرست
چرایی موفقیت استراماچونی؛ فوتبال ترکیبی!
چرایی موفقیت استراماچونی؛ فوتبال ترکیبی!

چرایی موفقیت استراماچونی؛ فوتبال ترکیبی!

آی اسپورت - استقلال این فصل نه یک بار بلکه چندین بار حریفان خود را با نتایج جالب توجه شکست داده است. این نمی‌تواند یک اتفاق باشد بلکه توفیقی است که تیم برای رسیدن به آن تمرین کرده است.

رمز موفقیت استقلال در هفته‌های اخیر بی‌شک فوتبال ترکیبی بوده که این تیم ارائه داده و از آنجایی که استراتژی هر بازی متناسب با فضا‌هایی که حریف می‌دهد، شکل می‌گیرد یک فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است. حریفی روی پاس‌های پشت دفاع ضعف دارد و استقلال سعی می‌کند با استفاده از این حربه به گل برسد. حریفی روی توپ‌های عمقی ضعیف است و استقلال برای رسیدن به گل از پاس‌های عمقی استفاده می‌کند. حریفی روی ضربات ایستگاهی خوب یارگیری نمی‌کند و استقلال می‌کوشد از این راه به گل برسد.

به واقع استقلال امروز استراتژی مشخص و از پیش تعیین شده برای رسیدن به گل ندارد و این سبک بازی حریفان است که استراتژی بازی استقلال را تعریف می‌کند و این خوب است. استقلال با این سبک از بازی می‌تواند لیگ برتر را به خوبی ادامه دهد و یکی از گزینه‌های اصلی قهرمانی باشد.

البته غرور آفت جان استقلال است. استقلال در دفاع ضعف‌های عمده‌ای دارد. به خصوص که در برخی از بازی‌ها با سه مدافع دفاع بازی می‌کند. اگر این ضعف‌ها برطرف نشود می‌تواند یک چالش جدی در مسیر رسیدن به جام قهرمانی بازی‌ها باشد. از سویی غرور بلای جان آبی‌ها خواهد بود اگر باشگاه تصور کند با چند برد تیم برتر ایران است؛ بنابراین حریفان را یکی پس از دیگری می‌برد. استقلال این روز‌ها به تیم امتیاز گیری تبدیل شده و حریفان با علم به این موضوع با آمادگی بیشتری برابر استقلال صف‌آرایی خواهند کرد و این می‌طلبد شاگردان استراماچونی از این به بعد با عطش بیشتری بازی کنند.

استقلال به درک خوبی از شرایط تاکتیکی که استراماچونی تعریف کرده رسیده است. این تیم بعد از، از دست دادن توپ در هر نقطه از زمین به سرعت به دفاع برمی‌گردد و تلاش می‌کند با حمله به بازیکن صاحب توپ و فضایی که در اختیار دارد، توپ را دوباره مال خود کند. این‌ها بخشی از مشکلات عدیده استقلال بود که رفع شده است و حالا تیم باید مراقب اتفاقات بیرونی باشد تا به طور ناخواسته آسیب نبیند.

 

خبر ورزشی 

۹ ۱  
آی اسپورت
2019-11-12 10:36:00
نظر دهید

۱ نظر
Ashkan Blue
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۵
نمی دونم چرا خیلی از کامنت های من منتشر نمیشه
اولا نظرات بیشتری تایید میشد ولی چند وقتیه که نظرات زیر مطالب سایت خالیه،نمی دونم از جایی بهتون فشار آوردن یا نه؟!
استقلال و پرسپولیس تیم هایی هستن که به خاطر دیده شدن در جامعه به وسیله هوادار و پخش زنده و رسانه و سایت و...
بقیه تیم ها و بازیکنان و مربیان حریف سعی می کنند بهترین بازیشون رو جلوی این دو تیم پایتخت انجام بدن تا بیشتر به چشم بیان و به موفقیت برسند
بازیکنان یا مربیان زیادی بودن که به واسطه بازی خوب بازی کردن یا گل زدن مقابل استقلال و پرسپولیس یک شبه مطرح شدن و به سطح بالای فوتبال در ایران رسیدن
بنابراین تیم ها جلوی دو تیم مطرح پایتخت همیشه بهترین بازیشون رو انجام میدن و اگر هم زورشون نمیرسه اتوبوس پارک می کنن
و این باعث شده که بازیکنان در استقلال و پرسپولیس در هر بازی محکم بازی کنند و صد در صد خودشون رو در بازی خرج کنند و روزی که اینطوری نبوده استقلال و پرسپولیس نتیجه نگرفتن
پس نتیجه میگیریم هر بازی برای استقلال و پرسپولیس یک فیناله که باید بهترین بازی رو انجام بدن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر