فهرست
گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی(۴): مجتبی جباری فکرهایش ماورایی است/ از اردوی تیم ملی دائم به من زنگ می‌زنند/ دوست داشتم کنار کریمی بازی کنم
گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی(۴): مجتبی جباری فکرهایش ماورایی است/ از اردوی تیم ملی دائم به من زنگ می‌زنند/ دوست داشتم کنار کریمی بازی کنم

گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی(۴): مجتبی جباری فکرهایش ماورایی است/ از اردوی تیم ملی دائم به من زنگ می‌زنند/ دوست داشتم کنار کریمی بازی کنم

آی اسپورت- مجتبی هاشمی/ دو سه روز بعد از آن توفانی که حسابی هوای پایتخت را به هم ریخته بود، میلاد میداوودی در دفتر آی اسپورت نشسته و با خنده می‌گوید: «این که شما بهش می‌گین توفان، ما توی اهواز بهش می‌گیم هوای دو نفره!» و از همین جمله‌اش خیلی راحت می‌توان به خصوصیات اخلاقی‌اش پی برد. هم شوخ و بذله‌گو است و هم مثل تمام خوزستانی‌ها اهل اغراق‌های دلنشینی که بعضی‌ها «لاف» صدایش می‌کنند بعضی‌ها «خاطره»!

بخش چهارم و پایانی گفت‌وگو با میلاد میداوودی پیش روی شماست. اختتامیه‌ی مصاحبه با چهره‌ای که وقتی اسم بامزه‌ترین بازیکن اردوها را از او می‌پرسیم بدون ‌برو برگرد می‌گوید: خودم!

 

تو از آن دسته فوتبالیست‌هایی بودی که خیلی زود ازدواج کردی؟ درسته؟

بله. من سال۸۵ ازدواج کردم. دو تا دختر هم دارم. یکی ۴ساله و دیگری ۱۰ماهه.

زمانی که ازدواج کردی استقلال اهواز بازی می‌کردی؟

نه. پاس تهران. ۲۱سالم بود و سرباز بودم.

آشنایی‌ات با همسرت چطور اتفاق افتاد؟

توی اراک سرباز بودم. یک هم‌خدمتی داشتم که خیلی با هم رفیق بودیم. خانمم از دوست و آشناهای خانوادگی همین هم‌خدمتی بود. خلاصه آشنا شدیم و...

ازدواج کردن در سن پایین به فوتبالیست‌ها کمک می‌کند. نه؟

بله. خیلی تاثیر می‌گذارد. به هر حال در مسیر زندگی فوتبالیست‌ها یک مسائل و حاشیه‌هایی هست که همه‌مان از آن‌ها خبر داریم. وقتی زود ازدواج می‌کنی کمتر احتمال دارد به حاشیه بروی.

چند درصد از فوتبالیست‌های ما سبک زندگی حرفه‌ای را رعایت می‌کنند؟ درباره ساعت خواب و بیداری و تغذیه و... می‌پرسم.

خیلی از آن‌ها رعایت نمی‌کنند. در فوتبال ایران کمتر بازیکنی داریم که به این قواعد حرفه‌ای پایبند باشد. اما همین ازدواج کردن باعث می‌شود بازیکن بیشتر و بهتر یکسری مسائل را رعایت کند.

یک فوتبالیستِ خوش‌مشرب نام ببر که در اردوها خیلی با او خوش می‌گذرد؟

خودم! همه با من خوش می‌گذرانند.

جدی؟

آره! این را خودم نمی‌گویم. از بچه‌هایی که با من بوده‌اند بپرسید. یک وقت‌هایی که من در اردو نیستم از آنجا به من زنگ می‌زنند. همین چند وقت پیش کریم انصاری‌فر و ماهینی و ممدرضا از آفریقا زنگ زده بودند که میلاد کجایی دلمان برایت تنگ شده! از اتریش هم کریم دوباره زنگ زد.

با کدام‌یک از بچه‌ها صمیمی‌تر هستی؟

من با همه خوبم. با همه بچه‌ها دوستم ولی با پژمان منتظری، مبعلی، رضا نوروزی و خسرو بیشتر نزدیکم.

از بین پرسپولیسی‌ها چی؟

حسین ماهینی، محسن بنگر...

باهوش‌ترین فوتبالیستی که در ایران دیدی؟

مجتبی جباری.

چرا این‌قدر با باشگاه و مربی و... درگیر بود؟ واقعا سطح فکرش بالاتر از بقیه است یا دلیل دیگری دارد؟

مجتبی خیلی سطح بالا فکر می‌کند. خیلی. یعنی نه تنها بالاتر از فوتبال ما فکر می‌کند که اصلا بالاتر از همه فکر می‌کند. مجتبی تفکراتش ماورایی است.

\"vavayla2.jpg\"

یک بازیکن اسم ببر که دوست داشتی کنارش بازی کنی و نشد.

علی کریمی. البته من در تیم ملی کنار همه بازی کردم ولی بازیکنی که دوست داشتم با او هم‌باشگاهی شوم و نشد، علی کریمی است. البته یک سال نزدیک بود در استیل‌آذین هم‌باشگاهی شویم که من رفتم استقلال.

بیشترین پاس گل‌ها را از کدام بازیکن گرفتی؟

استقلال اهواز که بودم داوود حقی خیلی خوب برایم پاس می‌فرستاد. داوود واقعا بازیکن خوبی بود. در تهران هم مجتبی جباری.

بهترین زوجی که در خط حمله داشتی؟

فرهاد مجیدی و آرش برهانی. با آرش به جز استقلال در پاس تهران هم همبازی بودیم. اوایل جوانی.

و سرسخت‌ترین مدافعی که روبرویش بازی کردی؟

پژمان منتظری خیلی مدافع خوب و سرسختی است که البته بیشتر هم‌تیمی بودیم تا رقیب. روبه‌روی سیدجلال هم بازی کردن خیلی سخت است. البته سیدجلال هم همیشه به من می‌گوید روبه‌روی تو بازی کردن خیلی مشکل است.

بهترین روز فوتبالی‌ات؟

همان بازی استقلال و سپاهان که ۴-۳ بردیم.

بدترین روز فوتبالی‌ات؟

(مکث) روزی که همراه تیم ملی امید از بازی‌های المپیک حذف شدیم. تیم خیلی خوبی داشتیم که می‌توانستیم تا مراحل بالای المپیک هم پیش برویم اما ناباورانه حذف شدیم. مربی‌مان بگوویچ بود که در یکی از بازی‌ها مرا گذاشته بود هافبک دفاعی! اصلا نمی‌دانستم باید چه کار کنم. فقط می‌زدم زیر توپ!

زیباترین گلی که زدی؟

خیلی از گل‌هایم را دوست دارم. ولی همان کاشته‌ای که برای استقلال اهواز به پرسپولیس زدم بهترین بود. برای استقلال تهران هم گل‌هایم به پیکان و شیرین‌فراز را دوست دارم. با شیرین‌فراز در جام حذفی بازی داشتیم که نمی‌دانم از فاصله چند متری زدم. خیلی دور بود.

هر سه تا انتخابت از بین کاشته‌ها بودند! این علاقه‌ به کاشته زدن از کجا شروع شد؟ تکنیکش را از کدام بازیکن یاد گرفتی؟

در الاهلی امارات یک بازیکن برزیلی داشتیم به نام مارکوس اوسانسائو. بازیکن سابق آ.اس.رم بود و ده دوازده بازی ملی هم در تیم برزیل داشت. سبک این کاشته‌ها را از او یاد گرفتم.

این همان سبکی است که کریس رونالدو کاشته می‌زند. اما در ایران بازیکن دیگری ندیده‌ایم به این سبک شوت بزند. کسی نیامده بگوید شگردش را به من یاد بده؟

چرا. در ایران خیلی‌ها تمرین می‌کنند اما نتوانسته‌اند بزنند. من فقط یک بازیکن دیدم از نفت مسجدسلیمان که در لیگ یک همچین کاشته‌ای زد و خیلی هم خوب زد. فکر می‌کنم اسمش عباس عسگری بود. من بقیه بازی‌هایش را ندیدم ولی می‌گویند این ضربات را تمرین می‌کند و خوب دارد می‌زند.

***

میانه‌ات با خبرنگارها چطور است؟

خوب. تا حالا مشکلی با هم نداشته‌ایم.

کلا زیاد اهل مصاحبه نیستی؟ نه؟

نه. خیلی مصاحبه نمی‌کنم. بی‌سروصدا که باشم راحت‌ترم.

قبول داری هنوز به همه حقی که در فوتبال داشتی نرسیدی؟

بله.

قبول داری بخشی از این اتفاق به خاطر همین است که سعی کردی بی سرو صدا باشی؟

بله. تا حدودی همین‌طور است. از این به بعد سعی دارم بیشتر توی چشم باشم. من فقط یک مقطعی خیلی توی چشم بودم آن هم همان هفته‌های اولی بود که آمدم استقلال و تا قبل از مصدومیت که خیلی خوب کار می‌کردم. ولی قبل و بعدش دیگر خیلی پرسروصدا نبودم.

آن مقطع هم به قدری خوب بودی که دیگر نمی‌توانستی بی‌سروصدا باشی! این لقب «واویلا» هم از همان موقع به تو داده شد؟

بله. از هفته سوم یا چهارم که آمده بودم استقلال هوادارها شروع کردند این‌طوری تشویقم کنند. یادم هست بعد از مصدومیت وقتی بعد از یک سال دوری برگشتم بازی با داماش بود. می‌خواستم از بازی بعد بیایم اما آقای مظلومی گفت این بازی باید چند دقیقه بروی داخل زمین تا کمی به شرایط عادت کنی. دقیقه ۸۵ می‌خواستم بروم داخل میدان حدود ۸۰هزار نفر تماشاگر یک‌صدا می‌گفتند «واویلا واویلا... میلاد میداوودی» بعد از بازی حنیف مصاحبه کرده بود می‌گفت موهای تنم سیخ شد وقتی این تشویق را شنیدم. هنوز هم همان‌قدر دوستم دارند. انشاالله یک روزی بشود برگردم و محبت‌هایشان را جبران کنم.

 

مرتبط : 

گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی (۱): دوباره واویلا می‌شوم/ از قلعه‌نویی دلخور نیستم/ بله، پوستر آقافرهاد روی دیوارم بود/ امسال ۱۴تا می‌زنم به نیت آقای گلی


گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی(۲): ایمون زاید ضعیف‌ترین مهاجم لیگ بود/ یک پیشنهاد سنگین از پرسپولیس داشتم/ دو سال خرج استقلال اهواز را من دادم/ تهامی دروغ نگفت، او همه را دریبل می‌زد

گفتگوی ویژه با میلاد میداوودی(۳): ما خوزستانی‌ها کلا دیوانه‌ایم/ قطبی و خداداد دعوا کردند من قربانی شدم/در جام جهانی دو امتیاز می‌گیریم

  ۱  
آی اسپورت
2014-06-06 17:34:00
نظر دهید

۱ نظر
میرزا
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۰
عجب گلی بود...حقیقی تو دروازه بود.سوسک شد.دقیقه 93.خخخخخخخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر