فهرست
گزارش روز : لئو مسی و پشت سر گذاشتن دیه گو مارادونا
گزارش روز : لئو مسی و پشت سر گذاشتن دیه گو مارادونا

گزارش روز : لئو مسی و پشت سر گذاشتن دیه گو مارادونا

آی اسپورت - تیم ملی آرژانتین آخرین روزهای حضورش در بوینس آیرس را می گذراند و پس از بازی روز شنبه مقابل اسلوونی در لاپه لاتا ، روز دوشنبه عازم برزیل و بلو اریزنته خواهد شد تا در جو جام جهانی قرار بگیرد.

آخرین بازی دوستانه این تیم پیش از بازی اسلونی مقابل ترینیداد در ورزشگاه ریورپلاته برگزار شد که با برتری 3 گله آلبی سلسته به پایان رسید.

آن بازی یک مصدوم سرشناس روی دست سابه یا گذاشت. رودریگو پالاسیو از ناحیه زانوی چپ دچار مصدومیت شد و احتمالا به بازی با بوسنی نخواهد رسید.

اما این بازی یک ویژگی خاص دیگر نیز داشت. لئو مسی با حضور در این دیدار هشتاد و پنجمین دیدار خود با پیراهن تیم ملی آرژانتین را برگزار کرد و حالا این فرصت را دارد تا در صورت رسیدن به فینال جام جهانی در تعداد بازیهای ملی از دیه گو آرماندو مارادونا پیشی بگیرد.

دیه گو 91 بازی را برای آلبی سلسته انجام داده است. با این حال مسی توانست با رکورد آریل ارتگا برابری کند. هرچند که هنوز با زانتی که با 145 بازی ملی رکورددار است فاصله بسیاری دارد.

آرژانتین برای حضور در فینال باید 6 بازی را برگزار کند و حضور در فینال هفتمین بازی آنها در برزیل خواهد بود. بدین ترتیب مسی اگر اتفاق خاصی برایش رخ ندهد و آرژانتین بتواند به فینال برسد ؛ می تواند به رقم 92 بازی ملی دست پیدا کند.

همچنین او به 10 گل دیگر نیاز دارد تا رکورد گلزنی مارادونا را نیز پشت سر بگذارد. از اولین باری که در سال 2004 او پیراهن آرژانتین را به تن کرد هموراه با این چالش که در تیم ملی کشورش نمی تواند نمایش های تیم باشگاهیش بارسا را تکرار کند روبرو بوده است.

درخشش در برزیل می تواند او را برای همیشه از این چالش منفی خلاص کند. او می خواهد همچون مارادونا تیم کشورش را به قهرمانی جهان برساند . چیزی که بسیار دشوار اما شدنی است.

باید به انتظار شروع مسابقات و بازی های آلبی سلسته بنشینیم.

     
آی اسپورت
2014-06-06 18:05:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر