فهرست
گزارش آماری: ششمین ورزشگاه پراستقلال در آسیا
گزارش آماری: ششمین ورزشگاه پراستقلال در آسیا

گزارش آماری: ششمین ورزشگاه پراستقلال در آسیا

آی‌اسپورت- در بازی روز سه شنبه استقلال توانست السد قطر را در ورزشگاه پر از جمعیت آزادی پر شکست دهد. طرفداران استقلال، برای ششمین بار توانستند ورزشگاه آزادی را پر کنند و به حد انفجار برسانند. این بار هم خیابانها و بزرگراههای اطراف ورزشگاه آزادی پر از خودروهای پارک شده دوبله و حتی سوبله شده بود و رایگان شدن طبقه دوم هم در این وضعیت تاثیر زیادی داشت و با توجه به اینکه استقلال در ضربات پنالتی توانست پیروز میدان باشد، بازی خاطره انگیزی در تاریخ بازیهای این باشگاه در آسیا ثبت شد. اما در شش بازی آسیایی استقلالی‌ها ورزشگاه آزادی را پر کردند.

اولین بار در شهريور هفتادوپنج ورزشگاه آزادی در یک بازی آسیایی برای استقلال پر شد. استقلال در این بازی سه بر صفر نوف باخو ازبکستان را شکست داد. استقلال بازی رفت را ۴ بر یک به این تیم ازبکی باخته بود اما در آزادی توانست سه گل به نوف باخور بزند و به مرحله نهایی رقابتها صعود کند

دومین در دوم آبان ۷۷ استقلال توانست در ورزشگاه آزادی نیروی هوایی عراق را دو بر صفر شکست دهد. این بازی هم یکی از بازیهای خاطره انگیز استقلال در ورزشگاه آزادی بود. مرحوم ناصر حجازی سرمربی استقلال در این بازی حسابی از طرف هواداران استقلال تشویق شد.

بار سوم در اردیبهشت ۷۸ و در نیمه نهایی رقابتهای باشگاههای آسیا بود که استقلال به مصاف تیم دالیان چین رفت و با گل طلایی علی موسوی، ۴ بر سه دالیان را شکست داد تا این استقلال باشد که به فینال رقابتهای جام باشگاههای آسیا صعود می کند.

بار چهارم در فینال پس از شکست دالیان بود. جایی که استقلال در دهم اردیبهشت ۷۸ دو بر یک از جوبیلو ایواتای ژاپن شکست خورد و روزی بود که ورزشگاه آزادی پر از طرفداران استقلال شده بود. شاید نزدیک به ۵۰ هزار نفر آن روز به خانه هایشان برگشتند و نتوانستند بازی را در ورزشگاه آزادی ببینند.

باز پنجم بازی اول مهر سال ۱۳۷۹ بود که استقلال مقابل الوحده امارات قرار گرفت. در این بازی که استقلال چهار بر صفر بازی را به نفع خود به پایان رساند، تماشاگران ورزشگاه را پر کردند و روز خاطره انگیزی را به وجود آوردند.

و اما ششمین بار، نوزدهم بهمن نودوپنج، همین چند روز پیش بود که درباره اش توضیح دادیم و استقلال در ضربات پنالتی ۴ بر ۳ السد قطر را با ژاوی شکست داد.

البته این نکته را باید گفت که بسياري از بازيهاي آسيايي استقلال جمعيت هفتاد، هشتادهزارنفري به ورزشگاه آزادی آمده است، اما فقط در اين شش بازی تمام ظرفيت ورزشگاه پرشده است. نمونه اش بازی مقابل تیم هایی چون الهلال عربستان، بوریرام تایلند و اف سی سئول کره جنوبی بود که آزادی جمعیت هشتاد هزار نفری در ورزشگاه آزادی به خود دید، اما سکوها کاملا پر نشد تا این چند بازی به لیست شش بازی آسیایی پر جمعیت استقلال اضافه نشوند.

90tv

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2017-02-10 11:04:00
نظر دهید

۲ نظر
علیرضا تیموری
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۵۸
استقلال الاتحاد عربستان که نیکبخت تک گل بازی رو زد یادت رفت داداش.روح منصورخان شاد
۴
استقلالی متعصب
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۵۰
اما در بین اینایی ک گفتی همش استقلال بوده رفته نیمه نهایی یا فینال اما پرسپولیس هیچکدوم از اینارو نداشته....خخخخ
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر