فهرست
سویا – دورتموند؛ زنبورهای بدون نیش در آندلوس
سویا – دورتموند؛ زنبورهای بدون نیش در آندلوس

سویا – دورتموند؛ زنبورهای بدون نیش در آندلوس

آی اسپورت - امشب در ورزشگاه سانچس پیسخوان از ساعت ۲۳:۳۰ سویا قهرمان فصل قبل لیگ اروپا به مصاف دورتموند خواهد رفت. نبردی بین یک تیم پرامید و دوباره اوج‌گرفته و یک تیم بحران‌زده.

 

سویا؛ لیگ قهرمانان متفاوت

هواداران سویا تیمی که جولن لوپتگی برای‌شان ساخته را دوست دارند. فصل پیش جامی تکراری در لیگ اروپا گرفتند، ولی باز هم برای‌شان شیرین بود که با قهرمانی فصل را تمام کردند. این فصل هم نزدیک به بالانشینان هستند، اگرچه تصور اینکه مدعی قهرمانی باشند برای خودشان هم دشوار خواهد بود. سویا اگر به لیگ اروپا می‌رفت می‌توانستیم باز هم بگوییم که مدعی قهرمانی هستند ولی در لیگ قهرمانان سابقه روشنی ندارند. با این حال مسیر فعلاً برای پیش رفتن خوب است. شاید این فصل برای‌شان در لیگ قهرمانان اروپا فصلی متفاوت باشد.

 

دورتموند؛ موقتی‌ها

همه‌چیز موقتی است تا به پایان فصل برسیم. دورتموند پر از ستاره است، ستاره‌های جوانی که دیگر تیم‌ها برای گرفتن‌شان تلاش می‌کنند. با این حال لوسین فاوره که برکنار شد چیزی تغییر نکرد. با ادین ترژیچ هم هیچ‌چیز بهتر نشده. در ۵ بازی اخیر بوندس‌لیگا ۳ باخت داشته‌اند و پله‌پله پایین‌تر می‌روند. در بدترین شرایط ممکن به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا رسیدند و با ادامه وضعیتی که در آلمان دارند، شانس کمی برای صعودشان به مراحل بالاتر قائل خواهیم بود. آیا عطش بازی در لیگ قهرمانان باعث می‌شود دورتموند با هولاند، سانچو، رویس و دیگران عملکردی متفاوت داشته باشد؟

 

آخرین جدال

در مرحله گروهی لیگ اروپای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ سویا و دورتموند در سانچس پیسخوان به تساوی ۲-۲ رسیدند. روماریچ و کانوته برای سویا و کاگاوا و سوبوتیچ برای دورتموند گل زدند.

 

آمار بازی

۲) در لیگ قهرمانان اروپا دو تیم تابه‌حال به مصاف هم نرفته‌اند ولی ۲ مرتبه در لیگ اروپا بازی کرده‌اند که سویا یک برد داشته و یک بازی هم مساوی شده است.

۱) سویا با ۶ قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ اروپاست ولی در لیگ قهرمانان هیچ جامی ندارد، در حالی که دورتموند یک قهرمانی خاطره‌انگیز در سال ۱۹۹۷ داشته.

۹) بعد از اتلتیکومادرید با ۷ گل زده، بدترین آمار گلزنی بین تیم‌های حاضر در مرحله حذفی را سویا داشته که در مرحله گروهی ۹ گل زد.

۳) آندلوسی‌ها آخرین مرتبه ۳ فصل پیش در لیگ قهرمانان اروپا در یک‌چهارم نهایی به مصاف تیمی آلمانی رفتند که بایرن بود و باختند و حذف شدند.

۲) آخرین برد دورتموند مقابل تیمی اسپانیایی به ۲ فصل قبل برمی‌گردد که در خانه خودشان ۴ گل به اتلتیکومادرید زدند.

۵) دورتموند از ۸ بازی رفت و برگشتی مقابل اسپانیایی‌ها ۵ بازی را با برد پشت‌سر گذاشته.

۶) ارلینگ هولاند بهترین گلزن مرحله گروهی با ۶ گل است که ۳ شریک دیگر هم دارد، ولی او با آمار هر ۵۸ دقیقه یک گل بالاتر از دیگران قرار گرفته.

 

مصدومان و محرومان

خسوس ناواس، لوکاس اوکامپوس، مارکوس آکونیا و اسکار رودریگس مصدومان سویا هستند که احتمال رسیدن همگی به نبرد با دورتموند وجود دارد. رومن بورکی، دن اکسل زاگادو و توماس مونیه به طور قطع نمی‌توانند دورتموند را همراهی کنند. وضعیت لوکاس پیژچک هم هنوز نامشخص است.

 

ترکیب احتمالی دو تیم

سویا: بونو، ویدال، کنده، کارلوس، رقیق، راکیتیچ، فرناندو، جردن، سوسو، گومس و النصیری

دورتموند: هیتس، موری، آکانجی، هوملس، گوئریرو، ویتسل، دلانی، سانچو، رویس، آزار و هولاند

 

 

     
آی اسپورت
2021-02-17 11:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر