فهرست
به سوی "جاودانگی ابدی" یا "سقوط به چاه"؟
به سوی "جاودانگی ابدی" یا "سقوط به چاه"؟

به سوی "جاودانگی ابدی" یا "سقوط به چاه"؟

آی‌اسپورت- نبودن نیمار برای بارسلونا مثل نبود یک قطعه «آجر» اصلی در دیوار بود. جای خالی آجر از نظر بصری چشم نواز نیست و به هیچ شکلی هم معمار این بنا نتوانسته بود این نقص را برطرف کند و هر آن امکان داشت که این دیوار آوار شود و فرو بریزد. غم و خشم هواداران بارسلون از رفتن نیمار به پاریس و بازتابی که به مجموعه این تیم منتقل کرده بودند در نگاه بازیکنان بارسلون قابل لمس و دیدنی بود. در اردوی بارسلون انگار «گَرد مرده» پاشیده بودند. در فاصله ای حدود 1100 کیلومتری شمال اسپانیا «نیمار» صدرنشین بلامنازع اخبار چند هفته اخیر رسانه‌ها، اولین گلش را برای پاری سن ژرمن زد تا قدرشناسی را از مدیران شهر پاریس به خصوص خانم «آن ایدالگو» شهردار این شهر، برای آذین بندی برج ایفل و خوشامدگویی شان به وی آن هم به زیباترین شکل ممکن نشان دهد. در حالی که یاران سابقش این سمت اسیر فقدان و شوک غیبت او بودند. انگار باور نمی کردند که مثلث آتیشین و جادویی شان می تواند جادوی 222 میلیون یورو شود. شاید هم از بدشانسی «والورده» بود که در بدترین زمان ممکن به بارسا رسید.

اناری پوشان بارسلونا نه تنها اسیر بهت و بدشانسی شده بودند بلکه اشتباهات فردی شان نیز دستشان را در پوست گردو گذاشت. رونالدو چهره بحث برانگیز رئال 23 دقیقه در زمین مسابقه دوید. یک گل زد و دو کارت زرد گرفت و اخراج شد تا همین قدر هنرنمایی برای این بازی کافی باشد. وی که از دقیقه 58 به زمین آمد، یک گل دیگر هم زد اما داور آن را آفساید تشخیص داد تا بیش از این بارسایی ها اسیر انسجام و یکدستی تیم حریف نشوند. شاید برای اولین بار جدال دو تیم سنتی اسپانیا برابر و منصفانه نبود. رئال مادرید همه چیز در اختیار داشت از بازیکن «آس» و محبوب گرفته تا یک مربی کاردان. بارسلونا نیز از حریفش چیزی در ظاهر کم نداشت ولی نتوانست و ندانست که چطور از داشته هایش بهره ببرد. رئالی ها که روی نوار پیروزی با شتاب حرکت کرده و هر جامی را که سر راهشان باشد درو می کنند، به یک موفقیت دیگر نزدیک شدند. پنجشنبه در زمین خودشان، با اندوخته مناسبی حریف را به مبارزه می طلبند. حتی نبود رونالد نیز دردسری برای آنها نیست. زیدان در مصاحبه پس از مسابقه در کنفرانس خبری روبروی رسانه ها نشست و گفت: «او مرا متعجب نمی کند، چرا که بازیکن پدیده ای است. بازیکن با کیفیتی که مرزها را می شکند و زمانی که به توپ ضربه می زند «پدیده» وار رفتار می کند.»

زیدان به سوی جام هفتم گام بلندی برداشت. او به خوبی از همه اتفاقات چند وقت گذشته استفاده کرد تا به سوی یک جاودانگی ابدی پیش رود. امشب نیمار و مدیران بارسلونا آسوده می خوابند؟ یا دنیای فوتبال حرفه ای دنیای حساب و کتاب و «دو دو تا چهار تا» است؟ «خوان لاپورتا» مدیر سابقه بارسلونا که نتوانست سال 2015 بار دیگر بر مسند ریاست این باشگاه بنشیند مدعی شده بود که بارسلونا در حال سقوط است؛ آن هم سقوطی به ته چاه!

۱۱ ۴  
آی اسپورت
2017-08-14 03:49:00
نظر دهید

۴ نظر
ناشناس
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۲۸
خب حالا تمام منتقدان استقلال دارند میگن ریال قهرمان میشه و عالی بازی کرد ولی چرا حرف از شانس نمی زنند خب آخه دو تا گل از روی دفاع ضد حمله بارسا خورد دیگه
۴
جاوید
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۲۶
و زیدان افسانه ای جاودان ...
۲
غارسایی ها
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۴۵
کم کم به غار تنهایی پناه می برند :)))))))
۲
...
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۴۶
وقتی دخترهای محل دارن بازی رونالدو رو می‌بینند

"همش با قرص و آمپوله بابا [بغضش را قورت داده و سرش را زیر پتو می‌برد]"
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر