فهرست
یادآوری تلخ: استقلال صعود نمی‌کند!
یادآوری تلخ: استقلال صعود نمی‌کند!

یادآوری تلخ: استقلال صعود نمی‌کند!

آی‌اسپورت- برای آبی‌ها بسیار غیر قابل تحمل است که می بینند تیم محبوب‌شان بعد از سال ها در شرایطی آخرین بازی‌اش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را برگزا می‌کند که حذفش از این رقابت‌ها قطعی شده است. بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا را که تجسس کنیم انگشت شمار تقابل هایی را می‌بینیم که همچون رویارویی با العین امارات تشریفاتی و بی اثر باشد. استقلال در ادوار گذشته لیگ قهرمانان آسیا همواره در چنین موقعیتی یا برای صعود تلاش می‌کرد و یا اینکه صعودش از قبل مسجل شده بود اما وضعیتی که در فصل جاری پیش آمده لااقل درسال های اخیر بی سابقه بوده و استقلال حتی در صورت پیروزی مقابل حریف اماراتی هم شانسی برای صعود به مرحله بعد ندارد. این وضعیت محصول امتیازهای مهمی است که استقلال در زمان مربیگری وینفرد شفر و فرهاد مجیدی از دست داد و به کلی از گردونه کنار رفت تا یکی از تلخ ترین تجربیات خود در این عرصه را پشت سربگذارد.

این بازی یک یادآوری تلخ برای استقلال است تا دوبار شکست هایی که در این رقابت ها متحمل شدند را در ذهن تداعی کنند و فرصت سوزی هایش را در بازی خانگی مقابل الدحیل یه یاد بیاورد. بدون شک اگر آبی‌ها می‌توانستند با امتیاز میدان بازی با الدحیل را ترک کنند اکنون برای صعود از گروه شانس بسیاری داشتند و چه بسا دوشنبه شب یک مرحله دیگر در آسیا پیش روی می‌کردند اما نتایجی که در این فصل از بازی های لیگ قهرمانان آسیا به دست آمد جز یاس و ناامیدی چیز دیگری نبود.

با توجه به اینکه بازی با العین برای دو تیم بی اثر است اما درعین حال  یک فرصت ایده ال خواهد بود برای جوان تر ها و بازی نکرده های هر دو تیم تا در یک بازی آسیایی محک بخورند. هیچ بعید نیست که فرهاد مجیدی از عناصری در این میدان بهره بگیرد که کمتر در ترکیب استقلال قرار گرفته اند تا آن ها نیز بازی در چنین سطحی را تجربه کنند. حضور بازیکنانی همچون میثم تیموری، روح الله باقری، محسن کریمی و رضا کریمی که کمتر در ترکیب استقلال قرار می‌گیرند در بازی بسیار محتمل است اما از سویی باید به این نکته هم توجه داشت که پیروزی در این بازی می‌تواند تا حدودی جایگاه مجیدی را روی نیمکت استقلال محکم تر کند و شاید سرمربی موقت آبی‌ها در نهایت تصمیم به استفاده از همان تیم اصلی در این میدان بگیرد تا با امتیاز کامل به تهران بگردد.

این اولین رویارویی فرهاد مربی با تیمی است که سال ها پیش با آن قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کرد. مجیدی درسال ۲۰۰۸ بازیکن تیم العین بود و گل صعود این تیم به فینال را به ثمر رساند و سهم بسیاری در موفقیت های تیمش ایفا کرد. البته آن روزها هنوز نام لیگ امارات تحریف نشده بود و فوتبالیست های ایرانی به راحتی راهی تیم های این کشور می‌شدند اما سال ها است دیگر بازیکنان ایرانی به لیگ امارات نمی‌روند و راه بازی در این کشور به نوعی بسته شده است تا تقابل تیم های ایرانی با اماراتی ها از این منظر نیز حساسیت های متفاوتی به خود بگیرد. به هرحال فارغ از بحث صعود برای تیم های ایرانی بردن تیم های اماراتی لذت بخش است و بعید است که استقلالی‌ها بخواهند خود را از چنین لذتی محروم کنند.

ترکیب احتمالی استقلال

دروازه بان: سیدحسین حسینی

مدافعان میانی: پژمان منتظری، روزبه چشمی(محمددانشگر)

مدافعان کناری: وریاغفوری، آرمین سهرابیان

هافبک ها: فرشید باقری، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، مهدی قائدی(داریوش شجاعیان)

مهاجمان: گادوین منشاء، مرتضی تبریزی

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-05-19 16:34:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۵۷
لعنت خدا به اونهایی که باعث و بانیش بودن ایشالا به حق این ماه مبارک تاوانشو پس بدن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر