فهرست
سوال نکنید؛ وزیر سابق ورزش گوشی را قطع کرد
سوال نکنید؛ وزیر سابق ورزش گوشی را قطع کرد

سوال نکنید؛ وزیر سابق ورزش گوشی را قطع کرد

آی اسپورت - «آقای افشارزاده به علت اینکه هزینه بسیار زیادی را به بیت‌المال تحمیل کردند، من از ایشان رضایت نداشتم. ایشان طبق صورتی که خودشان داده‌اند، با ۲۸ میلیارد تومان تیم را بسته‌اند و هزینه کرده‌اند. آقای طاهری در پرسپولیس، ۱۵ میلیارد هزینه کرده‌اند. به چه حقی این کار را کرده‌اند؟! البته ۲۲ میلیارد گفته‌اند و ۶ میلیارد بابت چیز دیگری بوده، اما همین ۲۲ میلیارد رقم کمی نیست. اگر با ۱۵ میلیارد پرسپولیس مقایسه کنیم، اختلاف زیادی دارد - که تازه آن ۱۵ میلیارد هم شاید عدد بزرگی باشد. گران‌ترین بازیکنان و مربیان را در تیم استقلال جمع کرده بودند!»

این حرف‌ها را قطعا محمود گودرزی وزیر پیشین ورزش به خوبی یادش است. مردی که به نمایندگی از خانواده دانشگاهی ورزش به دولت یازدهم پیشنهاد شد تا راهگشای ورزش شود . وزیری که بعد از رد صلاحیت سه گزینه پیشنهادی ، به دولت معرفی شد تا شاید تئوری‌های آکادمیکش را در ورزش جاری کند. مردی که خودش می گفت:«چه کسی گفته فلان مربی که چند مدال طلای المپیک برای ایران گرفته ، بیش از من که 3500 دانش آموخته عالی ورزش تحویل داده ام کار مهمتری انجام داده است.»

او بی شک یکی از پاکدست ترین ، با سوادترین و صادق ترین اما در مقابل قهرمان ستیزترین و شاید لجوج‌ترین مسئول ورزش کشور در همه سال‌های بعد از انقلاب بوده است. مردی که ایده‌آل‌هایی در ذهن داشت که باید برایش هر بتی که مردم دوستش داشته باشند را با تبر نصفش کرد. با همان افکار دهه 60 قهرمان ستیز چپ گراهای مسلمان.

گودرزی با همین باور بود که نزدیک‌ترین یار اقتصادی‌اش یعنی علی اکبر طاهری را که در ایران خودرو با یک همکاری داشتند، ابتدا در صندوق حمایت از ورزشکاران که قلب مالی وزارت ورزش بود و سپس در پرسپولیس که مهم‌ترین ویترین ورزش باشگاهی کشور است ، به کار گرفت. البته بعد از اینکه مکانیسم درآمدزایی باشگاه ابتدا توسط محمد رویانیان پایه نهاده شد و سامانه هواداری قرمز و آبی شکل گرفت و بعد هم این طرح را امیر خادم توسعه‌اش داد و توانست به درآمدزایی‌اش برساند. درباره پرسپولیس، طاهری حتی زمانی به این سمت گمارده شد که برانکو مستقر شده بود و توانسته بود دل هواداران را ببرد.

طاهری اما خیلی سریع سوار بر موج موفقیت‌های پرسپولیس برانکو تبدیل شد به الگوی پیشرفتی که گودرزی مدام درباره‌ا‌ش سخن می گفت. آنچه در ابتدای این نوشته آمده است ، بخشی از حرف‌های معروف محمود گودرزی درباره شاهکار مدیریتی‌اش است. او افشارزاده ، فتح الله زاده و رویانیان را که همگی در این سال‌های اخیر بعد از دهه 90 در سال بیش از 20 میلیارد برای تیم‌های‌شان هزینه کرده بودند را به دادسرا معرفی کرد و مترش را گذاشت آمار ارائه شده از سوی پرسپولیس طاهری! و تاکید کرد برای قهرمانی با تیمی مثل پرسپولیس همین 15 میلیارد هم زیاد است!‌

همان زمان بسیاری از این گفتند که آمار ارائه شده از پرسپولیس در سازمان لیگ حتی حدود 18 میلیارد است. بارها از او و مدیر مورد وثوقش درباره این پرسیدند که آیا قراردادهایی که ادعا می‌شوند ، شفاف و واقعی هستند؟ رابطه هدایتی با پرسپولیس چیست؟ آیا پولی هست که به این بازیکنان داده شده باشد و در حساب‌ها نباشد و کاملا دوستان در راس کار با غرور هر حرف دیگری غیر از روایت خود را تکذیب می‌کردند.

حالا اما در هفته‌های اخیر پرونده پرسپولیس در برنامه 90 رو آمده است. شاهکار این واقعیت‌ها شاید اعترافات مهدی طارمی باشد. اینکه خودش 1.1 میلیارد از هدایتی گرفته و این دست خوش برایش بوده و مدیر گفته این پول ربطی به محاسبات و قرارداد باشگاه نداشته. تازه رامین رضاییان ، جلال حسینی و بقیه بچه‌های تیم هم خیلی‌های‌شان از این پول‌ها گرفته بودند و این ارقام اصلا در حساب‌های باشگاه نیامده است. این غیر از سکه‌ها و دیگر پاداش‌ها بوده ، درحالی که مدیران قبلی رقم‌های قراردادهای بالای 20 میلیاردشان اقلا در حساب‌های باشگاه مشخص بوده است. به این‌ها ابهام‌های باقی مانده درباره قرارداد اسپانسرینگ تیم، میزان درآمدزایی باشگاه و میزان هزینه‌های‌شان را هم می‌توانید اضافه کنید که قرار بود آقای طاهری برایش کنفرانس مطبوعاتی بگذارد اما دو ماه انگار اصلا در دسترس نبود تا اینكه بالاخره شب گذشته در یك برنامه تلویزیونی حاضر شد و همه تقصیرها را گردن هدایتی، فیفا و بقیه انداخت و خودش را مبرا از هر گونه تقصیر دانست.

این تنها گوشه‌ای از سئوال‌هایی است که می‌شد درباره نماد دوره مدیریتی محمود گودرزی از او پرسید و دوست داشتیم جوابش را بشنویم اما آقای گودرزی حتی خود را در قبال دوره مدیریتی‌شان این قدر مقید نمی‌دانند که پاسخگو باشند. حتما این قدر برای این اتفاقات و این ابهام‌ها، پاسخ‌های قانع کننده‌ای دارند که مردم را با پاسخ‌های‌شان قانع کنند، اما اقلا به ما پاسخی ندادند و قطع کردند اما کاش اقلا در یک برنامه پر بیننده حاضر شوند و بگویند دقیقا الگوی مدیریتی‌شان در پرسپولیس چه مکانیسمی را اجرا کرده است.

۱۲۰ ۱۳  
آی اسپورت
2018-01-27 10:15:00
نظر دهید

۱۳ نظر
علی
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۳۱
از همه برنامه دیشب همین رو فهمیدید؟ باز هم کوچه علی چپ؟ شما که طرفدار راستگویی!!!!!!! هستید چرا به دلیلی که طاهری برای کنفرانس نگذاشتن آورد هیچ اشاره ای نمیکنید؟ شما هم دروغگویید. ادعای طرفداری شماها از فوتبال پاک حال آدم رو به هم میزنه. هروقت مرد!!!!! بودید و تونستید همه جانبه یک موضوع رو ببینید حرفتون شنیده میشه. وگرنه، قلم زدن کیلویی دوزار.
مهدی
يكشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۲
دلیلش این بود که یه روز بازی داشتن،یه روز از جام حذفی کنار رفته بودن یه روز استخاره زد بد اومد،یه روز صبح که اومد بیرون یه گربه سیاه دید که بدشگون بود،یه روز لیست خرید خانمش دستش بود،یه روز قولنج کرده بود،یه روز اسهال داشت زیاد نمیتونست یه حا بند شه،باقی روزا هم هوا آلوده بود!!طاهری همه رو خر فرض کرد با اون توجیهات.ما فکر میکردیم همه عاقلن و به اون بهونه ها میخندن.ولی گویا هستن عده ای که باور کنن طاهری راست میگه.طاهری هیچوقت از قرارداد بیست وچهار فروردین حرف نزده بود.حتی وقتی فیفا توضیح خواست ازش قرارداد سی ام خرداد رو فرستاد براشون.اما یهو دست دیوید کاپرفیلد از آستین بیرون میاد و یه قرارداد تازه به تاریخ بیست و چهار فروردین رو میکنه برای جناب طاهری!تعصب کورتون کرده واقعا؟امام حسین میفرمایند اگر دین ندارید اقلا آزاده باشید.دوستان،هررنگ و هر تعصب و هر شهری که هستین،آزاده باشید
مصی
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۳۱
مطلبتو دیر نوشتی دوست عزیز دیشب طاهری ملی سند و مدرک رو کرد ضمنا طاهری اگه خرجی کرده باشه نتیجش عملا سه دوره قهرمانی پی در پی وخضور بین چهار تیم برتر آسیا بوده که مم دستاوردی نیست
عشوندی پرچم دار فوتبال پاک!!!!!!!!!!!!
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳
عشوندی و مقالات مغرضانش برای همه آشکاره. به جای اینکه حرفای طاهری در برنامه دیشب کامل پوشش داده بشه تیکه ای از اون رو چاپ کردید و بقیه که به نفعتون نیست رو سانسورکردید. دیگه دوره قدیم نیست که سانسور جواب به و پشت بندش یه مقاله سفارشی از عشوندی چاپ کنید
مجیدپرسپولیسی
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸
عشوندی جیره خوار فتح الله زاده در روزنامه استقلال جوان بود . تحلیل آبکی نمیکرد جای تعجب داشت . عشوندی با نفوذی که داشت یارشفیق و رفیق گرمابه اش یعنی جناب زرندی رو همه کاره کیسه کرد . نوشتن چنین تحلیل آبکی فقط از عهده ایشون و جناب فتح الله زاده بر میاد . یادمون نرفته تیتر مسخره پنجشنبه کیسه جوان : موفقیتهای پرسپولیس رو به شانس ربط داد!!! و تیتر یک روزنامه اش کرد !!
Ashkanred
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۵
چیزی از برادران شفیعی و کمک های اونا به استقلال ننوشتی که حتی منصوریان ازشون تشکر کرد . خیلی جرات داری برو اونا رو در بیار . طاهری هم به دلیل مخالفت با هدایتی از تیم کنار گذاشته شد و گرنه حالا حالا مدیر عامل باقی می موند.
sersezo
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
اسم فرهاد عشوندی و خبر انلاین که میاد میشه تا تهش خوند چی مغرضانه مطلب مینویسه علیه پرسپولیس، و البته یار غار کیروش ، طاهری همینقدر که شوی کیروشی پور رو پشم حساب نکرد و حضور پیدا نکرد بدترین درد رو داره واستون که ازون اسناد و کنایه هاش هم سنگینتر بود .
پدرام
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۰
آخه مشکل استقلال اینه که 28 میلیارد رو هست دو برابرش زیر میز

فقط استقلال شانس اورده که برادران شفیع زاده پرونده دار هستند و در تبعید تو دوبی رسانه ای نمیشه کارهاشون

و اون یکی بازار مبلیه اسمش یادم رفته -با بیوت آقایون در رفت و آمده و مایل نیست اسمش سر زبونها بیافته

از پشت پرده کار میکنند

ولی هدایتی عشق شهرت و عکس و شعاره -یه تومن بده میگه دو تومن دادم

یادمون نرفته عضو هییت مدیره قبلی استقلال گفته بود رحمتی و خسرو از اسپانسر بیشتر گرفتند و دعواشون شده بود

رحمتی هم قراره افشا گری بکنه

کارن
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۸
آدمای رذلی که میگن وطن فروشن وبرای تخریب پرسپولیس به فیفا وسایتهای عربی مدرک میفرستن همین نویسنده مقاله است.....اینهمه طههری مدرک ارائه کرد امضاواثر انگشت طارمی رو نشون داد.....نوبسنده مقاله. فقط همین مطلبو فهمید مبشه آدمی اینهمه مغرض باشه......با کیاشدیم 80 میلیون...
عشوندی جیره خوار
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۱
سوال نکنید، طاهری آب رو روی عشوندی قطع کرده
حمید
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
اگر خود خدا هم از آسمون بیاد پایین و به شماها بگه حق با طاهریست شما ها متقاعد نمیشین. میگین خدا نمی فهمه و ما بیشتر می فهمیم. طاهری جلوی دزدی خیلی ها رو گرفت و برای همینه که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستین قبول کنین اشتباه می کردین.
___
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
مردک چرا از قرارداد طارمی با پرسپولیس که طاهری رو کرد حرفی نمیزنی ؟ جیره خوارهای فتل افسار پاره کردن
حمید
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
این همه نوشتی فقط اون قسمتی گه گفتی طاهری همه چی رو انداخت گردن هدایتی مربوط به مصاحبه دیشب طاهری که اون هم دروغ گفتی. طاهری گفت آقای هدایتی منظور بدی نداشتن فقط چون مساله رسانه ای شده ریزه اسپور استفاده یا سوء استفاده کرده. الکی تهمت به هدایتی نزد. همین یک نکته فرق امثال شما و عادل رو با طاهری نشون میده. دقت کنید هدایتی این همه زیراب طاهری رو زد ولی این مرد اونقدر شرف داشت که بگه هدایتی نیتی سوئی نداشته و دیگران سوء استفاده کردن. حالا اگه عادل بود چیکار می کرد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر