فهرست
گزارش: تیم‌هایی که شاید در روسیه۲۰۱۸  غایب باشند
گزارش: تیم‌هایی که شاید در روسیه۲۰۱۸ غایب باشند

گزارش: تیم‌هایی که شاید در روسیه۲۰۱۸ غایب باشند

آی اسپورت- چه تیم هایی می توانند غایب مهم جام جهانی ۲۰۱۴ لقب بگیرند؟ با نگاهی به بازی های مقدماتی تورنمنت تا امروز و البته قرعه ای که به تیم ها افتاده، نگاهی داریم به لیست تیم هایی که شاید برخی از آنها در روسیه حاضر نباشند.

 ایتالیا: شاگردان ونتورا از ۳ بازی مقدماتی خود ۷ امتیاز گرفته اند اما آنها در گروه خود اسپانیای آماده ای را دارند که تنها با تفاضل گل صدرنشین است. از هر گروه اروپایی تنها یک تیم به جام جهانی صعود می کند و تیم دوم باید راهی پلی آف شود. در بهترین حالت از بین اسپانیا و ایتالیا، یک تیم به پلی آف خواهد رفت. آتزوری معمولا نشان داده که در برابر تیم های بزرگ راحت تر بازی می کند تا برابر تیمی متوسط. اینجاست که شاید ونتورا برای همیشه با فوتبال خداحافظی کند. شاید هم داستان طور دیگری رقم بخورد. نکته مهم دیگر این است که در بین تیم های دوم، یک تیم به پلی آف هم نمی رسد. در نتیجه تیم های دومی که در گروه فشرده تری هستند، کار دشواری دارند.

دانمارک: مردان دانیش با جام جهانی ۲۰۱۸ فاصله گرفته اند. آنها در گروهی که بر روی کاغذ سخت به نظر نمی رسید و باید با تیم هایی همچون مونته نگرو، لهستان و رومانی دیدار می کردند، در ۳ بازی، ۳ امتیاز گرفته اند. تنها برد دانمارکی ها در برابر ارمنستان قعرنشین بدست آمده است. دلایل محکمی وجود دارد که نشان می دهد دوری دانمارک از جام جهانی ۸ ساله خواهد شد.

 هلند یا سوئد: اگر فرض کنیم فرانسه کار عجیبی نکند و صدر نشین بالا برود، از بین تیم های هلند و سوئد، قطعا یک تیم به جام جهانی نمی رود. تا امروز هلند با شکستی که در آمستردام به فرانسه داد، کمی از قافله جا مانده اما وقت همچنان زیاد است. هلندی که نتوانست به یورو ۲۰۱۶ هم صعود کند، اگر جام جهانی را از دست دهد، وضعیتش از شگفتی به فاجعه تبدیل خواهد شد. در آن سو، اگر سوئد نتواند فرانسه و هلند را شکست دهد، شاید جام جهانی را بدون تیم های اسکاندیناوی ببینیم.

ترکیه: همانند یورو ۲۰۱۶، وضعیت ترک ها برای رسیدن به جام جهانی هم بد به نظر می رسد. شاگردان فاتح تریم از ۳ بازی مقدماتی، تنها ۲ امتیاز گرفته اند و با توجه به شروع درخشان کرواسی و ایسلند و حضور اوکراین ۵ امتیازی در گروه، احتمالا ترکیه را در جام جهانی نخواهیم دید.

اسلواکی: اسلواک ها موفق شدند در سومین بازی با شکست دادن اسکاتلند، به اولین پیروزی برسند اما با این ۳ امتیاز تازه به رتبه پنجم گروه فشرده خود رسیده اند. در گروهی که انگلیس وضعیت بهتری را نسبت به سایرین دنبال می کند، این احتمال وجود دارد که تیم دوم حتی به پلی آف هم نرسد و تیم هایی مثل اسلوونی یا اسلواکی با روسیه خداحافظی کنند.

 نروژ: طلسم ناکامی های نروژ ادامه دارد و کم کم باید از حضور این تیم در تورنمنتی بزرگ ناامید شویم. پس از اینکه نروژی ها نتوانستند به جمع ۲۴ تیم حاضر در یورو ۲۰۱۶ برسند، در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ هم شرایط جالب به نظر نمی رسد. تیمی دیگر از اسکاندیناوی با ۳ امتیاز از ۳ بازی، کار سختی برای رسیدن به روسیه دارد.

پرتغال یا مجارستان: با توجه به شروع درخشان سوییس که احتمالا صدرنشینی در این گروه را برایش به ارمغان دارد، پرتغال باید سایر بازی هایش را ببرد تا بتواند شانسی برای گرفتن این تیم داشته باشد. در غیر این صورت قهرمان اروپا راهی پلی آف حساس خواهد شد. در صورتی که گروه بی، چنین وضعیتی داشته باشد، مجارستان به عنوان شگفتی ساز یورو ۲۰۱۶ نخواهد توانست به جام جهانی برسد.

 ژاپن یا استرالیا: شاید از بین دو تیمی که از جام جهانی ۲۰۰۶، همواره در جام جهانی بوده اند، یک تیم نتواند به طور مستقیم راهی روسیه شود. با توجه به درخشش عربستان در گروه بی مقدماتی آسیا، این احتمال وجود دارد که ژاپن یا استرالیا نتوانند به تورنمنت ۲۰۱۸ برسند. ژاپن وضعیت بدتری دارد و اگر به امتیاز دادن در برابر تیم های دیگر همچون امارات ادامه دهد، قطعا باید با صعود مستقیم خداحافظی کند.

نیجریه یا الجزایر یا کامرون: از بین ۳ تیمی که دوره قبل نماینده قاره آفریقا در جام جهانی ۲۰۱۴ بودند، حداقل ۲ تیم به جام جهانی ۲۰۱۸ نمی رسند. گروه مرگ مقدماتی قاره، تنها یک تیم را می تواند به روسیه بفرستد. نیجریه شروع بهتری داشته اما هنوز برای قضاوت زود است.

 آرژانتین: بله! این احتمال وجود دارد که تیم ملی آرژانتین با مجموعه ای از بهترین مهاجمان جهان که یک تیم ملی فوتبال کمتر به خود دیده، به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود نکند! نتایج سینوسی باعث شده که آنها در ۱۰ بازی، با ۱۶ امتیاز در رتبه پنجم جدول آمریکای لاتین قرار بگیرند. آرژانتینی ها اگر به پلی آف هم بروند احتمالا به روسیه می روند اما تیم های ششم و هفتم جدول یعنی پاراگوئه و شیلی، در کمین یک اشتباه دیگر هستند.

شیلی: اوضاع برای شاگردان پیزی به مراتب بدتر است! شیلیِ پرستاره از ۱۰ بازی مقدماتی، ۴ تای آن را باخته است و در رده هفتم جدول قرار دارد. فراموش نکنید که آنها تنها ۸ بازی فرصت دارند که نیمه اول فاجعه خود را جبران کنند. شاید یاران آرتورو ویدال و الکسیس سانچز را در جام جهانی نبینیم. غیبت قهرمان کوپا آمریکا، شوک بزرگی برای فوتبال خواهد بود.

غنا یا مصر: از بین غنا یا مصر، حتما یک تیم از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ باز خواهد ماند. غنایی ها از اولین صعود خود به جام جهانی در سال ۲۰۰۶، همواره در این تورنمنت حاضر بوده اند و نتایج قابل قبولی هم در کارنامه خود ثبت کرده اند. در آن سو، مصری ها که ناکام بزرگی در رسیدن به این تورنمنت هستند، امیدوارند در گروه غنا، اوگاندا و کنگو، به جام جهانی برسند. پس از هفته اول، مصر شروع بهتری داشته.

محمد محمدخانی، طرفداری

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-10-13 14:31:00
نظر دهید
۱ نظر
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
اميدوارم استراليا نتونه صعود كنه. به خاطر راحتي صعود اومد به اسيا ملحق شد اما اگه صعود نكنه بدفرم حالشون گرفته ميشه.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر