فهرست
وقتی با شعار سکوها سرمربی انتخاب می‌شود
وقتی با شعار سکوها سرمربی انتخاب می‌شود

وقتی با شعار سکوها سرمربی انتخاب می‌شود

آی اسپورت- وقتی امیر قلعه‌نویی با آن همه جام افتخار در استقلال به بن بست خورده بود و فصل‌های سیزدهم و چهاردهم را با ناکامی پشت‌سر گذاشت و سپس پرویز مظلومی که او نیز یکی از جام گیران باشگاه استقلال محسوب می‌شود با استقلال به دستاوردی نرسید، اصول مدیریتی ایجاب می‌کرد که تصمیم‌گیران باشگاه استقلال با تامل و اندیشه بیشتری به دنبال انتخاب گزینه جدید باشند.

زمانی که مدیران باشگاه استقلال به این نتیجه رسیدند که با امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی که دستاوردهای چشمگیری در استقلال داشتند، دیگر نمی‌شود قهرمان شد، باید سراغ کسی می‌رفتند که وزن فنی‌اش به اندازه توقعات حاکم بر استقلال باشد نه گزینه‌ای که هیچ کار قابل توجهی در فوتبال ایران نکرده بود.
بهرام افشارزاده اما ظاهرا نیمکت مربیگری استقلال را آنقدر کوچک می‌دید که تن داد به انتخاب شخصی که به واسطه فشار هواداران می‌کوشید سکان هدایت آبی‌ها را در دست بگیرد. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال اما غلط‌ترین تصمیم مدیریتی در این باشگاه را باعث شد و حالا نیز سیدرضا افتخاری دیگر مدیر باشگاه استقلال نیز ظاهرا دل مخالفت با منصوریان را ندارد چون او هم به مانند افشارزاده تصور می‌کند هر آنچه هوادار می‌گوید را باید بی‌هیچ مخالفتی پذیرفت در حالی که این کادرفنی و در راس آن علیرضا منصوریان دیگر چیزی برای ارائه ندارد و حقیقتا با نمایش اسفباری که در استقلال می‌بینیم -حذف از جام حذفی و خروج از دایره مدعیان قهرمانی لیگ برتر و سقوط تا رتبه هفتم- این فصل را هم باید در کنار فصل‌های گذشته‌ای قرار داد که استقلال بی‌هیچ دستاوردی عرصه رقابت‌های لیگ برتر را با نتایج ضعیف ترک کرد. همسویی با برخی تماشاگران استقلال که حتی در هفته‌های پایانی فصل چهاردهم در بازی‌های نفت تهران حاضر می‌شدند و برای علیرضا منصوریان بنرهای خوشامد نصب می‌کردند در نهایت کار را به این نقطه رساند که استقلال یکی از ضعیف‌ترین دوران خود در لیگ برتر را تجربه کند؛ بسی بدتر از آنچه در فصول قبل رقم خورد و حتی آنچه در لیگ هفتم نظاره کردیم.

بی‌شک اگر مدیران وقت قبل از آنکه درباره انتخاب نهایی منصوریان و کادری که در قواره این تیم بزرگ نبودند، از خود خویشتنداری و درایت به خرج می‌داد استقلال در مسیر امیدوارکننده‌ای قرار می‌گرفت. شاید آن روز که بر سر انتخاب منصوریان برخی اعضای هیات مدیره و افراد فعال در حوزه فنی به گزینه خارجی تاکید داشتند، این دیدگاه با انتخاب سرمربی بزرگ خارجی محقق می‌شد استقلال در مسیر امیدوارکننده‌تری قرار می‌گرفت و به جای نتایج ضعیفی که اکنون در کارنامه تیم ثبت شده، استقلال در طریقی گام برمی‌داشت که آینده روشن‌تری پیش‌رویش تصویر شود. البته در برهه کنونی هم برکناری منصوریان نمی‌تواند ثمری برای استقلال داشته باشد و همان بهتر که آبی‌ها با همین مربی و کادر فنی تا پایان فصل پیش بروند یا لااقل یک مربی کارآزموده‌تر در کنار منصوریان به فعالیت بپردازد تا احیانا رتبه آبی‌ها در لیگ تنزل بیشتری نیابد.

این فصل را دیگر باید تمام شده دانست. استقلال منصوریان اگر شاهکار کند، که خیلی بعید و دور از عقل است، شاید به سهمیه هم برسد اما برای داشتن تیمی مطلوب‌تر باید فکری اساسی کرد و از تصمیم‌های آنی و احساسی عمیقا دوری جست. برای این استقلال دیگر نمی‌توان دستاوردی را متصور بود و به احتمال فراوان حسرت رسیدن به جام چهار ساله خواهد شد اما در فصل آینده مدیریت باشگاه استقلال- اگر با همین اعضا اداره شود و وزیر حکم به تغییرات دوباره ندهد- باید عزم و اراده خود را در راه گماردن مربیان واجد شرایط، با تجربه و حتی بین‌المللی به کار بگیرند تا استقلال از رخوتی که در آن گرفتار شده رها گردد و شاید روزی برسد که بر سکوی نخست لیگ بایستد و در جام حذفی هم اینگونه نتیجه نگیرد.

حمیدرضا عرب، ایران ورزشی

۹ ۷  
آی اسپورت
2016-12-22 16:01:00
نظر دهید

۷ نظر
رحمان
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۱
در عوض اول فصل خوب کری می خوند.
کری: انتقام در داربی_ نتیجه: اشک شادی از نباختن
کری: هیچ تیمی از هفته پنجم جلودار ما نیست- نتیجه: تو هفته ۱۴ رتبه هفتم جدول
وعده: به تیم من بیایید راهی تیم ملی می‌شوید- نتیحه: حضور یک استقلالی اونم پیچ و مهره شده به نیمکت در تیم ملی به غیر از یک بازی که البته انتظار بازی فوتبال ازش وجود نداشت و گرنه قطعا پیچ نیمکت باز نمی شد.
و ....
منتقد
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۵۰
هفته 19 تیم دوم جدولیم :)))
یعنی تراکتور و پرسپولیس و ذوب اهن باید دو سه باخت در هفته های اخیر بیارن و سه بازی استقلال ببره تا ببینیم میاد دوم یا نه :)))
۲
رحمان
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۱
در عوض اول فصل خوب کری می خوند.
کری: انتقام در داربی_ نتیجه: اشک شادی از نباختن
کری: هیچ تیمی از هفته پنجم جلودار ما نیست- نتیجه: تو هفته ۱۴ رتبه هفتم جدول
وعده: به تیم من بیایید راهی تیم ملی می‌شوید- نتیحه: حضور یک استقلالی اونم پیچ و مهره شده به نیمکت در تیم ملی به غیر از یک بازی که البته انتظار بازی فوتبال ازش وجود نداشت و گرنه قطعا پیچ نیمکت باز نمی شد.
و ....
۸
رضا
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۶
شما چاپ نميكنيد ولى بنظرم بهتره مطالب چاپ شده در مورد آقاى منصوريان در همين سايت چاپ شده بود رو يه بار ديگه مرور كنيم همه به درست طرفدارش بوديم حالا هم بايد حمايت كنيم
۱
جاوید
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۷
بابا کدوم هواداری ، چه کشکی چه دوغی ؟؟؟ همه سیابازی بود دوست من ، همه ساختگی بود ، کاملا مشخص یود کسایی که تشویقش میکردنو جو رو به نفع منصوریان درمیاوردن از یه جایی خط میگرفتن !! کلا همه چیز این بشر نمایشی و ساختگیِ !!
بنده خدا قلعه نوعی اگه باندی تشکیل داده بود ولی سازمان یافته بود و استقلا یه تیم قدرتمندی بود ( بماند که همونم با زیرمیزی به داور و دفاع حریف و هزارتا حرف و حدیث دیگه بود ) ولی بالاخره تیم نتیجه میگرفت و یه شخصیتی داشت ، ولی منصوریان تیم استقلال رو کرده سیرک و خودشم دلقکی که هر ساعت یه دلقک بازی در میاره ( ریکاوری سطل یخ و رفرش و کری خونیای مسخره و کلاه مسخرش ... ) این آدمو عوض کنن تا بیشتر از این استقلال خوار و ذلیل نشده
رضا
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۴۰
نظر شما...خسته نشدید انقدر به قلعه نویی تهمت زدید.
تهمت های بی اساس
۳
محسن
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۸
ارواح خیک پاره ....جنابعالی هم مشخصه چقدر استقلالی هستی.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر