فهرست
بارسلونا نقطه ضعف اوبلاک
بارسلونا نقطه ضعف اوبلاک

بارسلونا نقطه ضعف اوبلاک

آی اسپورت- حضور بارسلونا در واندا متروپولیتانو همیشه خاص است، حتی برای تماشاگران بی طرف. البته برای یان اوبلاک این چنین نیست. هر بار که دروازه‌بان اتلتیکومادرید برابر تیم کاتالانی قرار می گیرد آمار فوق العاده اش فرو می ریزد. آبی اناری های به معنای واقعی کریپتونایت (ماده خیالی با رنگ سبز که در داستان های سوپرمن  نقطه ضعف این ابرقهرمان محسوب می شود) دروازه‌بان اسلوونیایی هستند. 

در ۱۶ بازی که اوبلاک از دروازه اتلتیکو برابر بارسلونا محافظت کرده است تنها یک بار توانسته است کلین شیت کند. فقط یک بار! یعنی تنها ۶.۲۵ درصد بازی ها را. این اتفاق در آوریل ۲۰۱۶ رخ داد که شاگردان دیگو پابلو سیمئونه در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با دو گل بارسا را شکست دادند و به نیمه نهایی صعود کردند. 

عملکرد دروازه‌بان اسلوونیایی برابر همه تیم ها به جز بارسلونا فوق العاده بوده است. او در ۲۱۵ بازی ۱۶۱ بار دروازه اش باز شده است، یعنی هر ۹۰ دقیقه ۰.۶۴ گل دریافت کرده است. اوبلاک همچنین در ۱۴۳ بازی دروازه اش را بسته نگه داشته است (۵۶.۹۷ درصد بازی ها). با این حال برابر تیم کاتالانی میانگین ۱.۵ گل را به ثبت رسانده است که دو برابر آمار کلی اش محسوب می شود.

دروازه‌بان اتلتیکو در ۱۰ دیدار این فصل ۹ گل دریافت کرده است که چهار گل مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اتفاق افتاد. از طرفی اوبلاک در لالیگا تنها دو بار دروازه اش باز شده و در این میان از همه دروازه‌بان های حاضر در این رقابت ها بهتر عمل کرده است. اگر تیمی وجود داشته باشد که بتواند به این آمار درخشان پایان دهد آن بارسا است.

دیدار اتلتیکومادرید و بارسلونا امشب از هفته دهم لالیگا ساعت ۲۳:۳۰ در واندا متروپولیتانو برگزار می شود. 

     
آی اسپورت
2020-11-21 09:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر