فهرست
دردسرهای اخراج کونته برای چلسی
دردسرهای اخراج کونته برای چلسی

دردسرهای اخراج کونته برای چلسی

آی اسپورت - آنتونیو کونته مدتی استراحت می‌کند اگر از چلسی اخراج شود و این یک ضربه مالی بزرگ به چلسی وارد می‌کند. بعد از قهرمانی آبی‌های لندن در جام حذفی انگلیس ابهام در مورد آینده مربی این تیم بیشتر شده. او آشکارا گفته قصد رها کردن یک سال آخر قرارداد خود را ندارد و این یعنی چلسی باید به طور کامل دستمزد یکساله او که ۹ میلیون پوند است را بپردازد. یک راه حل ساده برای رهایی از این بحران این است که کونته به یک کار دیگر برود اما همه گزینه‌های احتمالی از بین رفته‌اند. روبرتو مانچینی هدایت تیم ملی ایتالیا را به دست گرفت، توماس توخل به‌عنوان مربی پاری‌سن‌ژرمن انتخاب شد و ماسیمیلیانو آلگری در یوونتوس ماندنی است. اینترمیلان بعد از کسب سهمیه لیگ قهرمانان به لوچانو اسپالتی وفادار می‌ماند و کارلو آنچلوتی هم در ناپولی جانشین مائوریتزیو ساری شد. از این مربی ۵۹ ساله ایتالیایی به عنوان گزینه اصلی جانشینی کونته در چلسی نام برده می‌شود.

کونته اگر از استمفوردبریج بیرون رانده شود منتظر یکی از تیم‌های طراز اول اروپا است و این برای چلسی گران تمام می‌شود چون باید ۱۲ ماه دستمزد به او بدهند در حالی که کار نمی‌کند و این چیزی حدود ۹ میلیون پوند می‌شود. مساله دستیاران او هم هست هرچند معلوم نیست باشگاه آنها را هم اخراج کند. جان لوکا اسپینلی مربی دروازه‌بان‌ها در چلسی ماندنی است بخصوص اگر کونته برود بدون اینکه تیم دیگری را انتخاب کند. او که در تیم ملی ایتالیا هم با کونته همکاری کرده، رابطه خوب و موثری با تیبو کورتوآ داشته و از سوی دروازه‌بان بلژیکی و کل تیم مورد احترام است. علاوه بر صرفه جویی، اسپینلی می‌تواند یک مشکل احتمالی را حل کند اگر در چلسی بماند چون کریستوف لولیچون، مربی دروازه‌بان‌های سابق چلسی که هنوز در استخدام باشگاه است، تعامل خوبی با کورتوآ ندارد. کورتوآ ۱۲ ماه دیگر با باشگاه قرارداد دارد و ایده کار دوباره با لولیچون احتمال رفتنش از چلسی را افزایش می‌دهد.

با وجود ابهام در مورد کونته و کادرش، چلسی در حال برنامه ریزی نقل و انتقالات است و شاید مجبور به تصمیم‌گیری درباره گرانترین خرید تاریخش، آلوارو موراتا شود. یوونتوس برای بازگرداندن موراتا ابراز علاقه کرده و میلان آخرین تیمی است که نامش در میان مشتری‌های مهاجم اسپانیایی مطرح شده. میلان شاید نتواند با قیمت ۵۷ میلیون پوندی چلسی برابری کند اما ممکن است به صورت قرضی با گزینه انتقال دایم او را به خدمت بگیرد. چلسی درباره فروش موراتا به قطعیت نرسیده چون باور دارد فصل بعد بهتر می‌شود اما اگر بخواهد برود، به او اجازه می‌دهند یا اینکه اگر با پول فروشش بتوانند جایگزین مورد نظر را پیدا کنند. روبرت لواندوفسکی از بایرن‌مونیخ و آنتونیو مارسیال از منچستریونایتد دومهاجم مد نظر چلسی هستند.

۳    
آی اسپورت
2018-05-24 12:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر