فهرست
تیم ملی ۸ماه زودتر «شلاق» خورد
تیم ملی ۸ماه زودتر «شلاق» خورد

تیم ملی ۸ماه زودتر «شلاق» خورد

آی‌اسپورت- بازی‌های تدارکاتی در تمام دنیا شرایط خاص خودش را دارد. خیلی از بازی‌ها حالت رفع تکلیف دارد و فقط برگزار می‌شوند که تیم درخواست‌کننده در آن به میدان برود و بازیکنانش را امتحان کند. بازی‌های تدارکاتی دیگری هم سراغ داریم که به شدت جدی هستند و مربیان از دل این بازی نکته‌های فراوانی را در می‌آورند؛ ایران و روسیه مصداق همین بحث است. کارلوس کی‌روش وقتی از بازی‌های تدارکاتی حرف می‌زند دقیقاً به چنین دیدارهایی اشاره می‌کند؛ روسیه یک تیم فیزیکی است که بازیکنانش بدن‌های آماده‌ای دارند و این روزها در بازی روی زمین که به تاکتیک بازیکنان مربوط می‌شود تبحر پیدا کرده‌اند.

روسیه خوراک یک بازی تدارکاتی برای ایران بود؛ چرا که حدود 8، 9 ماه قبل از آغاز جام جهانی، ما در حال و هوای این جام قرار گرفته‌ایم و یک بازی جانانه هم انجام دادیم. ترکیب اولیه تیم ملی را کی‌روش تعیین کرد؛ دیگر مشخص است که در خط دفاع چه بازیکنانی به میدان می‌روند. هافبک‌های دفاعی برای همه شناخته شده هستند و اضلاع هجومی را هم می‌شناسیم این ترکیب یادآور روزهایی است که هنوز در آزمون و خطا بودیم و نمی‌دانستیم 11 مرد اصلی چه کسانی هستند. هر چند کی‌روش مرد تغییر و تحول است و خوب می‌داند تیم ملی نباید به 11 نفر تکیه کند. در طول بازی با روسیه به خوبی در گردش توپ موفق بودیم. می‌توانستیم توپ را در اختیار بگیریم و پاس بدهیم و موقعیت بسازیم، شوت بزنیم و از کناره ها استفاده کنیم. گل سردار آزمون هم نشان داد که به تیم‌های قوی‌تر می‌توانیم فشار لازم را وارد کنیم. کی‌روش درست پس از این گل ترجیح داد بازیکنان اصلی را یواشکی از زمین بیرون بکشد و به نیمکت‌نشین‌ها میدان بدهد.

اکبر ایمانی و احمد عبدا...زاده شاید هرگز فکر نمی‌کردند وارد ترکیب شوند. کاوه رضایی هم به جای سردار آزمون آمد اما مهمترین دغدغه ای که داشتیم تعویض میلاد محمدی بود. میلاد وقتی لب خط نباشد، بخشی از نیروی کنش‌گر تیم از بین می‌رود. از میلاد محمدی می‌توانیم به عنوان یک نیروی فعال یاد کنیم که شاید فوتبالش به چشم نیاید اما او آنقدر در جریان بازی می‌رود و بر می‌گردد که همه چیز تحت تأثیر بازی زیبای او قرار می‌گیرد. تیم ملی در این بازی یک گل هم خورد؛ در این بار توضیح می‌دهیم اما واقعیت این است که ما در یک بازی درست و حسابی به میدان می‌رویم. به اصطلاح شلاق خوردیم و بدن‌ها را ول دادیم.

خبرورزشی

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2017-10-13 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
گیر بازار و م
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۰۱
حالا با توجه به سوراخ شدن پرفسور توسط الهلال دیگه کارلوس میتونه با فکر ازاد تیم ملی رو تمرین بده.مرتب گیر داده بود که من بازیکن هام رو نمیدم .گفتیم میخواد چکارکنه ؟!آبرو واسه پرسپولیس نذاشت
ساسان 4 & 6
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۷
مردان کلیدی هم می رسند دیگه تیم تقویت میشه خخخخخخخخخ
۲
Tohid
جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
دغدغه ای که داشتید تعویض میلاد محمدی بود؟

داداچ دغدغه‌مند، میلاد مصدوم بود آخه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر