فهرست
پیش بازی برزیل – آرژانتین؛ سوپرکلاسیکو در صحرا
پیش بازی برزیل – آرژانتین؛ سوپرکلاسیکو در صحرا

پیش بازی برزیل – آرژانتین؛ سوپرکلاسیکو در صحرا

آی اسپورت - یکی از بزرگ‌ترین رویارویی‌های تاریخ فوتبال جدال دو قدرت بزرگ آمریکای‌جنوبی است. دیداری حیثیتی که مهم نیست دوستانه باشد یا رسمی و مردم دو کشور فوتبال‌دوست هیچ علاقه‌ای ندارند بازنده این بازی باشند. امشب از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه «ملک عبدا...» شهر جده عربستان، برزیل و آرژانتین در دیداری دوستانه به مصاف هم خواهند رفت.

برزیل؛ جام جهانی را فراموش کن

سلسائو مثل همه سال‌های گذشته شرایط پیچیده‌ای دارد. به آمار که نگاه می‌کنیم شرایط این تیم اصلاً بحرانی نیست، اما به تورنمنت‌های معتبر که نگاهی می‌اندازیم برزیل ناکام مطلق است. مردم برزیل می‌خواهند تیم ملی کشورشان شماره یک دنیا باشد و آمار را نمی‌فهمند. با این حال تیته خوش‌شانس است که تیمش را مردم دوست دارند و به ماندگاری او روی نیمکت سلسائو رأی مثبت داده‌اند. برزیل باید برای جدال‌های بزرگ و تورنمنت‌های مهم آماده شود. جام جهانی تمام شد و باید آن را به دست فراموشی سپرد. برزیلی‌ها می‌خواهند ناکامی در کوپا آمه‌ریکا را به پایان برسانند. آخرین قهرمانی‌شان به سال ۲۰۰۷ برمی‌گردد و سال آینده بعد از ۲۰ سال میزبان خواهند بود. حالا تمام فکرِ تیته و شاگردانش این است که در بهترین شرایط خودشان را به تابستان آینده و کوپا آمه‌ریکا برسانند.

آرژانتین؛ تسکین موقت

هنوز هیچ چیز مشخص نیست. تمامی مشکلات آلبی‌سلسته دوباره بر سر سرمربی آوار شد و خورخه سمپائولی کنار رفت. هیچ گزینه مطمئنی برای هدایت آرژانتین وجود ندارد و به همین دلیل لیونل اسکالونی موقتاً روی نیمکت این تیم نشسته. هر نتیجه‌ای در سوپرکلاسیکو برای آرژانتین رقم بخورد صرفاً یک تسکین موقت است. لیونل مسی هم نیست و می‌خواهد از این هیاهویی که فقط در آن از او انتظار دارند دور باشد. بیراه نیست اگر بگوییم شرایط آرژانتین با ستاره‌های بزرگ فوتبال جهان نگران‌کننده است. چند ماه دیگر باید در کوپا آمه‌ریکا بازی کنند و نه مربی ثابت دارند و نه برنامه مشخصی پیش روی آنهاست. شاید ماه آینده خیلی چیز‌ها برای آرژانتین مشخص شود. احتمال دارد حضور در فینال کوپا آمه‌ریکا که در ۵ دوره اخیر ۴ مرتبه رخ داده برای آلبی‌سلسته تبدیل به حسرت شود.

آخرین جدال

در سوپرکلاسیکو سال ۲۰۱۷ که در ملبورن استرالیا برگزار شد آرژانتین با تنها گل مرکادو از سد برزیل گذشت.

آمار بازی

۱۰۴) در ۱۰۴ جدال بین قدرت‌های فوتبال آمریکای‌جنوبی، برزیل ۴۰ مرتبه پیروز شده و آرژانتین ۳۸ بازی را برده. ۲۶ بازی هم مساوی شده است.

۱۶۲) در سوپرکلاسیکوی آمریکای‌جنوبی برزیل و آرژانتین هر دو ۱۶۲ گل به ثمر رسانده‌اند.

۶) در ۶ بازی گذشته برزیل ۴ برد داشته و فقط یک بازی را باخته که مربوط به آخرین جدال دو تیم می‌شود.

صفر) آرژانتین پس از حذف از جام جهانی با مربی موقتش اسکالونی نه باخت داشته و نه گل خورده. البته ۲ برد آن‌ها مربوط به دیدار‌های آسان برابر گواتمالا و عراق است.

یک) در ۱۹ بازی اخیر سلسائو تنها یک مرتبه مغلوب شده که برابر بلژیک بود و باعث حذف‌شان از جام جهانی شد.

۲۳) تیته در دوران حضورش روی نیمکت برزیل از ۲۹ بازی ۲۳ بازی را برده و آمار فوق العاده ۷۹ درصد پیروزی را ثبت کرده است.

ترکیب احتمالی دو تیم

برزیل: آلیسون، دانیلو، مارکینیوس، میراندا، مارسلو، آگوستو، کاسمیرو، کوتینیو، ریچارلیسون، نیمار و ژسوس

آرژانتین: رومرو، بوستوس، پتسلا، اوتامندی، تالیافیکو، پاردس، مسا، لوسلسو، دیبالا، سالویو و ایکاردی

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-10-16 13:10:00
نظر دهید

۱ نظر
بهزاد
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۴
به امید پیروزی راه راه پوشان بوینوس آیرس. آلبی سلسته همیشه قهرمان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر