فهرست
پپ به فکر فصل آینده
پپ به فکر فصل آینده

پپ به فکر فصل آینده

آی‌اسپورت – شکستِ غیر منتظره‌یِ چلسی مقابلِ کریستال پالاس فرصت خوبی برایِ منچستر سیتی فراهم کرد تا با پیروزی مقابلِ آرسنال فاصله‌یِ خودش را با صدرِ جدول، در آستانه‌یِ سفر چهارشنبه شب به استمفورد بریج کم کند. اما تساویِ 2-2 در امیریتس یک بار دیگر امیدهایِ اندک سیتی برایِ قهرمانیِ این فصل را کم رنگ کرد.

بعد از پایانِ این بازی گری نویل و تیری آنری، کهنه‌سوارانِ سابقِ لیگ برتر و کارشناسانِ اسکای اسپورتس درباره‌یِ وضعیت سیتی با پپ گواردیولا در این فصل به بحث و گفت و گو پرداختند. نویل دلیلِ اصلی جا ماندنِ سیتیزن‌ها از کورس قهرمانی را باور نداشتنِ آن‌ها به خودشان می‌داند: «به نظرم پپ قهرمانی این فصل را از ذهنش خارج کرده و از همین حالا به فکر فصلِ آینده است. او دقیقا می‌داند در تابستان چه برنامه‌هایی خواهد داشت و شک ندارم که با اوتوبوس از رویِ این خط دفاعیِ پنج نفره‌اش رد خواهد شد! پپ سه یا چهار مدافعِ جدید می‌خواهد، یک دروازه‌بان، دو هافبک و شاید یک مهاجم مرکزی

«برایِ پپ این فصل دورانِ گذار بود، یک سفر برایِ آینده. سیتی سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ را کسب خواهد کرد و برایِ قهرمانی در اف‌ای کاپ هم تلاش خواهد کرد. اما من به خاطر این بازی کمی ازشان ناامید شدم و انتظار داشتم با قدرت بیشتری برایِ بردنش به زمین بروند و پیغامی جدی برایِ چلسی بفرستند. چلسی در حال حاضر کمی نگرانِ تاتنهام است، اما اگر سیتی این بازی را می‌برد نگرانیِ بیشتری برایِ آن‌ها پدید می‌آورد. اما مسئله اینجاست که بازیکنان سیتی اعتماد به نفسِ لازم را ندارند و باور ندارند که این فصل هم قهرمانی ممکن بوده. وقتی تیمی در تعقیبِ صدرنشین است باید احساس کند می‌تواند قهرمان شود. سیتیزن‌ها همچین حسی ندارند برایِ همین قهرمان نخواهند شد.»

اما آنری که خودش تحت نظر گواردیولا در بارسلونا سابقه‌یِ بازی دارد هم با نظرِ نویل موافق است و اعتقاد دارد حواسِ مربیِ سابقش به فصلِ آینده است: «به نظرم پپ از همین حالا تصمیم نهایی‌اش درباره‌یِ بعضی از بازیکنانش را گرفته. پپ هنوز در حال آشنا شدن با لیگ برتر است ولی تیمِ خودش را شناخته و برایِ همین در تابستان شاهد تغییراتِ زیادی در آن خواهیم بود.»

«پپ به شکلی وسواس‌گونه دوست دارد تیمش توپ را در اختیار داشته باشد و بازیکنانش میانه‌یِ زمین را کنترل کنند. پپ هیچوقت خوشحال به نظر نمی‌رسد، نه به خاطر اینکه واقعا خوشحال نیست، بلکه به این خاطر که هیچوقت راضی نیست. برایِ همین بود که در مقاطعی از این فصل چهره‌ای آزرده داشت. اما او همین حالا تصمیمش را برایِ آینده و اینکه قرار است چه اتفاقاتی برای تیمش بیفتد گرفته. خودِ پپ خیلی وقت پیش نبود که گفت لیگ تمام شده، پس واقعا به نظرش همینطور می‌آید. این بازی هم نشانی از همین باور داشت.»

۳    
آی اسپورت
2017-04-03 14:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر