فهرست
محرومیت فرشید برای داربی بخشیده می‌شود؟
محرومیت فرشید برای داربی بخشیده می‌شود؟

محرومیت فرشید برای داربی بخشیده می‌شود؟

آي‌اسپورت- براساس آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی می‌تواند محرومیت اخراج از بازی را لغو کند که همین مساله باعث می‌شود استقلالی‌ها به حضور فرشید اسماعیلی در داربی هفته آینده امیدوار شوند. استقلال شب گذشته در چارچوب هفته سوم لیگ برتر با نتیجه یک بر یک مقابل نفت مسجد سلیمان متوقف شد. این دیدار حواشی زیادی به همراه داشت که یکی از این حواشی، اعتراض شدید استقلالی‌ها به قضاوت اکبریان بود. این اعتراض شدید تا جایی پیش رفت که مدیران استقلال تصمیم به شکایت از این داور بگیرند.

یکی از تصمیمات بحث‌برانگیز اکبریان در این دیدار، اخراج فرشید اسماعیلی در دقایق پایانی بازی بود که باعث شد این بازیکن داربی هفته آینده را از دست بدهد. کارشناسان داوری درباره این صحنه تحلیل‌های متفاوتی داشتند به طوری که حسین عسگری این صحنه را تنها خطا تشخیص داد و جریمه کارت زرد را نادرست اعلام کرد اما از آن طرف هم حیدر سلیمانی، کارت زرد دوم اسماعیلی را تایید کرد.

با توجه به اظهارنظر متفاوت دو نفر از کارشناسان داوری مطرح فوتبال ایران به نظر می‌رسد که کمیته انضباطی به کمک کمیته داوران باید بررسی مجددی روی این صحنه انجام دهد، زیرا طبق ماده ۴۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی می‌تواند در صورت اثبات خطای آشکار داور، جریمه یک جلسه محرومیت بازیکن اخراج شده را لغو کند.

در ماده ۴۹ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال آمده است: "شخصی که از زمین مسابقه یا منطقه فنی اخراج می‌شود،‌ خود به خود از اولین مسابقه بعدی در همان رقابت‌ها محروم می‌شود مگر آن که کمیته انضباطی تصمیم به افزایش مدت محرومیت وی اتخاذ نماید یا محرومیت وی را به دلیل خطای آشکار داور لغو نماید."

البته لغو محرومیت کارت قرمز اتفاقی است که در فوتبال ایران رخ نداده اما با توجه به این که قانون به کمیته انضباطی این اجازه را داده است، احتمال بخشش فرشید اسماعیلی و حضور در بازی هفته چهارم استقلال مقابل پرسپولیس وجود دارد. در هر صورت باید دید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چه تصمیمی راجع به فرشید اسماعیلی می‌گیرد و آیا تصمیم اکبریان را اشتباه تلقی می‌کند یا آن را تایید می‌کند.

۱ ۷  
آی اسپورت
2019-09-16 13:10:00
نظر دهید

۷ نظر
bahram
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۱۷
البته تا بحال اتفاق نیفتاده ولی الان پای تیم حکومتی در میان هست و رسانه ها هم دارن القا میکنن که میشه. این مرحله برای سپاهان و تراکتور هم قفل بوده تا حالا!!!!!!!!!!!!!!!
خوارکیسه ها
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
عجیب بود برنامه دیشب
اولین بار بود چنین حرفی را می شنیدم
داور تشخیص داده حرکت کارت زرد داده تامام
زمانی میشه تصمیم را برگرداند که اثبات بشه دفاع مسجد سلیمان دایو زده باشه یا خطا را بازیکنی جز اسماعیلی انجام داده باشه

پنالتی صد درصد فولاد خوزستان رو هم با یک جمله که دست در حالت طبیعی قرار داره رد کرد
عاشق لنگ
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
خوارومار جان درباره توهین بیرانوند و عدم اجرای حکم محرومیت تعلیقی ایشون چه نظری داری؟
اصلا خوار و مار جان یک سوال سوزناک ازت می پرسم که تا ته بسوزی
این تیم لنگت که انقدر منم منم داره چرا تو این پنجاه سال قهرمان لیگ آسیا نشده؟
نگو تو جام آسیا شدیم.از قدیم دو تا جام بوده هم تو آسیا هم تو اروپا. یکی حالا با عناوین لیگ قهرمانان، لیگ قهرمانی و لیگ آسیا و اون یکی جام در جام و اخیرا سوپر کاپ هست
مثلا دو لیگ اروپایی. یکی مهمتره به نام لیگ قهرمانان و اون یکی سوپرلیگ
تو آسیا و اروپا قهرمانی تو کدام با ارزشه؟خخخخخخ
شما لنگی ها چرا تو اون آسیا اصلا قهرمان نشدید؟ خخخخخخخ
اون رئال، بارسلون، منچستر، بایرن مونیخ، یوونتوس هم تو لیگ خود عناوین دارند هم تو قاره
تنها تیم دو شقه لنگه خخخخخ چرا؟ بگم چرا؟
ضمنا نگو استقلال تو چهارجانبه قهرمان شد اولا تو همون چهار جانبه ها عیار خودتون مشخص شد چه گندی زدید خخخخخ دوما تیم ملی ایران اولین قهرمانیش میدونی با چه تیم هایی بازی کرد قهرمان شد؟
پس خفه
۱
محمد
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۲۵
وقتی محرومیت سید میثم حسینی برای پرسپولیس بخشیده شد یا کارت زرد مهدی طارمی برای نجات از دو کارته شدن باطل شد و وقتی می شود محرومیت 4 جلسه ای بیرانوند را به یک جلسه کاهش داد، پس اگر عدالت و قانون برای همه یکسان باشد می شود بخشید اما استقلال تیم حکومتی نیست که همه برای حل مشکلش دست به هر اقدامی بزنند گاه تبصره ببافند و گاه با پوزش الکی خواستن بازیکن و.... شرایط را مناسب کنند. مشکل کنونی ایران، بی قانونی، تبعیض و بی عدالتی است
۶
ایرانی
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۰۴
تا این وزارت ورزش و دار و دسته مافیایی لنگی ها تو فدراسیون کثیف فوتبال است عدالت معنا ندارد
۴
محمد یوسفی
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۵۹
چرا خطای قائدی روی پای عسگری که رباط پاره کرد کمیته انظباطی نباید بررسی کند چون قائدی عمدا روی پای عسگری بازیکن نفت مسجد سلیمان رفت
...
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۰۷
مگه کامیابی نیا که دوسال پیش، قبل از دربی اخراج شد و همه کارشناس ها گفتن اشتباه بوده محرومیتش بخشیده شد؟؟؟؟ همین قانون میگه میشه با بازبینی فیلم خطای شدید بازیکن رو جریمه کرد خب بفرمایید قائدی رو اخراج کنید زد رباط صلیبی بازیکن نفت رو داغون کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر