فهرست
پیش‌بینی کی‌روش درباره برانکو درست بود؟
پیش‌بینی کی‌روش درباره برانکو درست بود؟

پیش‌بینی کی‌روش درباره برانکو درست بود؟

آی اسپورت – بیانیه فدراسیون فوتبال که مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ را نه تایید و نه تکذیب کرد، این بار نشان داد که مسئله جا به جایی ویلموتس با سرمربی جدید تیم ملی فراتر از یک شایعه ساده است. همان روز که عکس سفیر ایران در کرواسی با برانکو در فضای مجازی منتشر شد، باید این حدس را می‌زدیم که این ملاقات، فقط نمی‌تواند بر سر مسئله قرارداد او با باشگاه پرسپولیس باشد. سفیر یک کشور عموماً به ملاقاتی ساده با یک مربی فوتبال تن نمی‌دهد؛ بنابراین دستور کار چیز دیگری بود و امروز در همین بیانیه معلوم شد که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و ویلموتس هم بابت حق و حقوق و دستمزدش کوتاه بیاید، برانکو به زودی سکاندار تیم ملی ایران خواهد شد.

واقعیت ماجرا اما این است که ایوانکوویچ پس از آنچه در مجادله‌های بی‌پایانش با کارلوس کی‌روش شاهد بود، خودش را سرمربی بعدی تیم ملی می‌دانست. پایان کار کی‌روش در فوتبال ایران اما مصادف شد با چند نوبت مذاکره با ویلموتس! این اتفاق بزرگترین عامل کاهش انگیزه برای مردی بود که خود را در قامت جانشینی کی‌روش می‌دید و سرمربی سابق تیم ملی هم در مصاحبه‌هایی به این موضوع، علناً اشاره کرده بود.

وقتی مذاکرات ویلموتس با فدراسیون فوتبال به سرانجام رسید و قراردادش امضا شد، دیگر دلیلی برای ادامه کار برانکو وجود نداشت؛ او در پرسپولیس پس از چند سال اشباع شده بود. بنابراین لازم بود در کارش تنوعی حرفه‌ای به وجود بیاورد اما ایوانکوویچ در عربستان همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد موفق نبود.

امروز اما درباره حضور برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی شائبه‌هایی وجود دارد؛ مخالفان می‌گویند او همان کسی است که تا چند ماه پیش ضمن ایجاد تنش برای تیم ملی و شخص کی‌روش، روزها و شب‌های آشفته‌ای را برای تیم ملی رقم زد. موافقان اما برانکو را همان فرشته نجات تلقی می‌کنند که می‌تواند با شناختی که از فوتبال ما، بازیکنان و لژیونرهای ایرانی دارد، تیم ملی را از بحرانی که با ویلموتس دچارش شده‌ایم نجات بدهد!

قضاوت در این باره ساده نیست؛ عده‌ای حس و حالی خوبی در مورد این اتفاق ندارند و خیلی‌ها می‌گویند گنجایش ویلموتس در تیم ملی تمام شده و حالا گزینه‌ای بهتر از برانکو عملاً وجود ندارد. مسئله‌ای دیگر هم مایه رنج و عذاب خواهد بود؛ با این بیانیه و شرایطی که برای تیم ملی به وجود آمده، طبعاً وجاهت آقای ویلموتس زیر سؤال رفته است. فدراسیون فوتبال در آخرین بیانیه‌اش، گمانه‌زنی‌ها را نه رد و نه تأیید می‌کند و همین نکته به ظاهر ساده نشان می‌دهد فدراسیون برای ایستادن پای کار ویلموتس، نمی‌خواهد بیش از این هزینه کند.

 

خبر ورزشی

۶ ۲۲  
آی اسپورت
2019-11-24 13:34:00
نظر دهید

۲۲ نظر
عباس
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۴۰
خبردلارا بهشون زور اومده!!
حرف حساب
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۴
تا همین الان این دومین متن سر دسته جیره خوارهای کیروش علیه برانکو هست. تازه شروع شد
۴
ایرانی
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۴
عقب گرد به بیست سال پیش با دلال کروات
محمد
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۵
باند كيروش شروع به كار ميشود
۵
فرزاد مهریار
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
نه خبردلار نسبتا محترم، اگه شما با هدف بازگردوندن شاه کی‌روش کبیرتون فدراسیونی ها رو برای اعلان توافق با هروه رنار تحت فشار نمیذاشتید، نه این مربی رو به عربستان می‌دادیم نه ویلموتس بیخیال و بی انگیزه رو با مبلغ گزاف می‌آوردیم و نه برانکو میومد. نعل وارونه نزنید
سیامک
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۵۴
یه مدت نبودی دلمون برای اراجیفت تنگ شده بود
در جواب سیامک
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۴
مشغول خدمت به اموی حضرتعالی بودن:)))
۳
KEAN
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۱
خبرناهارا دارن برای چلوکباب سلطانی دلشونو صابون میزنن،این مردک هیچی به تیم ملی اضافه نمیکنه
سیامک خوشخوتبار اشک ریز مومنی اصل
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۲
این نقشه مشترک عربستان آل سعودی، برانکو دلال و فدراسیون پنج ستاره و وزارت امنیت بلژیک بود. اول برانکو رفت سعودی. اونا اخراجش کردن. بعد ویلموتس بلژیکی به عمد نتیجه نگرفت تا اخراج بشه. به این ترتیب حرف کیروش این جیمز باند بزرگ آریایی درست از آب در اومد.
محمد نوری
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۴
دمت گرم خندیدیم:))))
۳
...
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۳۳
سگ تو قبر برانگوه
محمد نوبری
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۲۸
تاسیون به پدر زنده خودتان احترام بزارین:)))))
۵
سعید
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
تو دهن کثیف تو
۵
...
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۲۳
به مهریار ....
باز این آقاپسر معلوم الحال اومد
۵ ۱
فرزاد مهریار
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۵
من معلوم الحال نیستم . من پدرتم هرشب هم رختخواب مامانتو شخم می‌زنم . ازش بپرس .
۷
صمد آقا از آبادی بالا
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۳
این ادعا که کی‌روش را بیرون کردند که ویلموتس را به عنوان محلل و دولت مستعجل بیاورند تا برانکو بعد از دور شمسی قمری در عربستان دوباره برگردد و سرمربی تیم ملی شود ، از تئوری های رائفی پور و حسن عباسی هم مضحک تر است
۶
سیروس
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۱۷
باتوجه به جمیع شرایط درحال حاضر بهترین سرمربی و مربی قلعه نوعی وگل محمدی مباشند.
۱
amir
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۷
در جواب سیروس و این کامنت: باتوجه به جمیع شرایط درحال حاضر بهترین سرمربی و مربی قلعه نوعی وگل محمدی مباشند.
-------

سیروس به نظرم برای اینکه این سیرک کامل بشه تیم ملی شورایی اداره بشه. تارتار و فیروز کریمی به عنوان پدر زن و داماد سرمربی. فرزاد و فرهاد مجیدی دو تا داداشِ گل مربی و کمک مربی؛ وحید قلیچ و غلامپور هم به عنوان سوراخ‌های سابق قرمز و آبی مربی دروازه‌بان‌ها، سرپرست عمو نصی و خوردبین- به عنوان نمادهای جاودانه قرمز و آبی- کمیته فنی هم پرویز مظلومی و حمید درخشان به عنوان آبی و قرمز رانده شده یکی با تخصص کلاه گیس یکی با تخصص بتاکس. ناصر محمدخانی و مجاهد خذیراوی رو هم بذارن ماساژور تیم ملی ، مهدی فنونی زاده و مهرداد میناوند هم روانشناس‌های تیم ملی بشن. به نظرم صد در صد صعود میکنیم البته به شرط اینکه به جای تاج و ساکت، زوج علی و محمد دایی رو در راس فدراسیون داشته باشیم.
۳
۰
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۰۴
خلاصه ریدن تو تیم ملی
۲
نادیر
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۰
...
فرزاد مهریار
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۱۴
پاسخی به یک ادعا :
آیا سرمربی‌گری برانکو در تیم ملی امری خلاف اخلاق است؟
در یکی دو روز اخیر ، بعد از نتایج باورنکردنی مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی و احتمال بالای حذف ایران در دور اول مقدماتی جام جهانی ، و نیز انتشار عکسی از محمدرضا صادق به عنوان یکی از محارم دولت حسن روحانی با برانکو ، گمانه زنی ها بر سر جانشینی برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بالا گرفته . در این میان عده ای از منتقدان ، به صراحت از خلاف اخلاق بودن سرمربی شدن برانکو در تیم ملی حرف می‌زنند .
مدعای آنها بر این مبناست که چون برانکو در صف اول منتقدان کارلوس کی‌روش سرمربی‌ سابق تیم ملی بوده و در این راه دست به تخریب و سم‌پاشی علیه تیم ملی زده و باعث برهم خوردن اتحاد ملی و در نتیجه حذف تیم ملی در جام ملتهای آسیا شده . پس شایسته نیست کسی که با دروغ گویی و طمع‌کاری‌اش نسبت به نیمکت تیم ملی فوتبال ، زمینه جدایی سرمربی‌ سابق تیم ملی را فراهم آورده ، امروز پاداش رفتار زشتش را با رسیدن به آنچه که می‌خواسته بگیرد .
اما به سه دلیل واضح ادعای این افراد فاقد وجاهت عقلانی و اخلاقی و منطقی است :
۱- فاقد صلاحیت بودن همین افراد برای اظهارنظر در زمینه اخلاق :
این افراد که در زمره یک باند عظیم رسانه‌ای حامی سرمربی‌ سابق تیم ملی بودند ، خود از منظر اخلاقی هم افراد ناسالمی هستند و هم با فرض صحت ادعایشان تازه به همان چیزی معتقد هستند که برانکو ایوانکوویچ را متهم می‌کنند یعنی اخلاق ماکیاولیستی و اصل توجیه وسیله توسط هدف .
در مورد دو تن از این افراد (که از قضا هم در این سایت و هم در فضای مجازی مطالب آتشینی نوشته اند) شائبه های پررنگی از دلالی و باج خواهی از مدیران باشگاه‌های فوتبال مطرح است . دیگری قلمش را به آقای مربی پیتزا فروش اجاره داده بود ، و آن یکی خانم در عین بی‌شرمی تا مدت‌ها به دروغ خود را هوادار دل‌خسته و «اشک ریز» پرسپولیس‌‌ معرفی می کرد!
و نیز این افراد که گعده معروفی در برج ایران زمین داشتند ، با ایجاد فضای دو قطبی کاذب ، باعث شدند که سرمربی سابق تیم ملی که اهل کشور پرتغال بود و سالیان دراز در اروپا به عنوان مهد دموکراسی و آزادی و لیبرالیسم کار و زندگی کرده بود ، مبدل به یک مستبد شرقی و سلطه‌گر با روحیاتی ایرانی شود .
این افراد در توجیه رفتارشان در تخریب دیگران با هر وسیله‌ای ، معتقد بودند که چون هرگز کسی در سطح کارلوس کی‌روش مربی‌ ایران نخواهد شد ، پس در راه هموار کردن مسیر سلطه مرد پرتغالی هر کاری جایز و بلکه واجب است . قطعا چنین افرادی که مرزهای رفتار اپورتونیستی را هزاران کیلومتر جابجا کردند ، حق ندارند دیگران را به علت به کار بردن ایده های ماکیاولیستی سرزنش کنند .
بماند که تصادفاً (!) اکثریت این افراد حامیان یک تیم خاص بودند و بارها از خلال تهدیداتشان این مسئله که با توفیق کارلوس کی‌روش ، سرمربی‌ موفق پرسپولیس‌‌ باید برای همیشه از ایران برود ، دم خروس را عیان می‌ساختند
۲: ادعای این افراد مبنی بر اینکه برانکو دست به عمل خلاف اخلاق برای نتیجه نگرفتن تیم ملی زد به کلی عاری از حقیقت است :
با بررسی و ریشه یابی علل جنگ برانکو ایوانکوویچ سرمربی وقت پرسپولیس‌‌ با کارلوس کی‌روش سرمربی آن روزهای تیم ملی ، در می‌یابیم که سرمربی‌ پرسپولیس با دستور عجیب کارلوس کی‌روش مبنی بر اینکه ملی پوشان علاوه بر اینکه در مدت بدن‌سازی تیم‌ها نباید در اردوی تیم باشگاهی حاضر شوند و نیز مداخلات نابجایی ایشان که خواستار آن بودند که تیم‌ها از امکانات مرکز پزشکی ورزشی ایفمارک استفاده نکنند ، به شدت مخالفت کرد . در آن زمان شایعات تلخی مبتنی بر کمک رسانی پنهانی سرمربی تیم ملی به دوست «پیتزا فروشش» علیه پرسپولیس‌‌ برای شکست دادن این تیم و ناکام گذاردن دستاورد تاریخی برانکو ایوانکوویچ که همانا به قهرمانی رساندن پرسپولیس‌‌ پس از ۸ سال و در حالی که در اوایل فصل این تیم قعر نشین لیگ بود ، فضای جامعه را پر کرده بود . مسئله‌ای که در آن زمان با رفتار طعنه آمیز همین آقایان اخلاق مدار به شکل تلویحی تایید می‌شد و تا مدت‌های مدیدی هم نه جناب سرمربی تیم ملی و نه رفیق پیتزا فروش آن را تکذیب نکردند .
در چنین فضایی برانکو ایوانکوویچ ناچار به شکستن سکوت خود شد و در مصاحبه ای اعلام کرد : «گویا سرمربی‌ تیم ملی دوست دارد قهرمان لیگ را خودش معرفی کند» و این موضوع با واکنش آتشین کارلوس کی‌روش همراه شد . البته که مرد کروات هم با ادعای زشت و ناپسند چاق شدن ملی‌پوشان در اردوی تیم ملی مرتکب رفتاری خلاف اخلاق شد اما تداوم دشمنی های سرمربی‌ تیم ملی با پرسپولیس‌‌ که اوجش خط خوردن سبد جلال حسینی به بهانه واهی عدم همراهی تیم ملی در اردوی ریکاوری تیم ملی بود ، نشان داد که مرد پرتغالی به ورطه استبداد شرقی افتاده و هر روز بیشتر در قالب یک رهبر تمامیت خواه فرو می‌رود .
با بررسی کلیت همه جانبه و به دور از نگاه رنگی این ماجرا ، متوجه خواهیم شد که این ادعای آقایان به کلی پرت و خلاف و عاری از حقیقت است .
۳- برانکو ایوانکوویچ پیشگویی سرمربی پرتغالی را محقق کرده و با برنامه ریزی قبلی بعد از پیروزی در جنگ قدرت به کمک هواداران پرسپولیس ، خود بر مسند تیم ملی نشست :
این یکی از همه خنده دار تر است . در این فاصله برانکو از پرسپولیس جدا شد ، به الاهلی عربستان رفت و از آنجا هم اخراج شد و حالا احتمال دارد سرمربی ایران شود . تیم ملی هم بعد از ناکامی در جام ملتهای آسیا سراغ مربیان دیگری رفت ، با هروه رنار به توافق رسید ولی به علت اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال (تحت فشار همین آقایان خبرنگار با اسم رمز اینکه برانکو ایوانکوویچ اینده سرمربی‌ تیم ملی است) عجله داشتند تا سرمربی آینده تیم ملی را زودتر معرفی کنند ، هروه رنار که در آن موقع سرمربی وقت تیم ملی مراکش بود مانع از اعلام زودهنگام سرمربی‌گری اش در تیم ملی شد . سپس مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی تیم ملی ایران شد و به رغم خوش‌بینی های اولیه ، در نهایت با دو شکست تلخ جایگاهش را متزلزل دید . با استدلال این آقایان همه این اتفاقات یک برنامه ریزی دقیق بوده تا در نهایت برانکو سرمربی‌ ایران شود ! استدلالی که تنه به تنه حرفهای علی اکبر رائفی پور و حسن عباسی می‌زند .
در جمع‌بندی این بحث باید نتیجه گیری کرد که این افراد با این سطح از استدلال های کودکانه و مقدمه های دروغ بیش از هر چیز دو رویی و ریاکاری خود را نشان می‌دهند .
۱
ادیب
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۱۹
اگه بیاد بدهی ۲۵ میلیاردی پرسپولیس رو دولت بدون سر و صدا میتوونه تسویه میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر