فهرست
نقطه ضعف بهترین خط دفاع لیگ: سر به هوا اطراف محوطه
نقطه ضعف بهترین خط دفاع لیگ: سر به هوا اطراف محوطه

نقطه ضعف بهترین خط دفاع لیگ: سر به هوا اطراف محوطه

آی اسپورت – قبل از بازی پرسپولیس و نفت، قابل پیش بینی بود استفاده از ضربات شروع مجدد ایمان مبعلی تاکتیک اصلی دایی برای گلزنی به بهترین خط دفاع لیگ برتر باشد. نفتی‌ها در جریان بازی، موقعیت چندان مقابل پرسپولیس بدست نیاوردند و مدافعان سرخپوش، مثل بازی‌های قبل عملکرد کم نقصی مقابل آن‌ها داشتند. تنها نکته مهم این بود، پرسپولیسی‌ها روی ندادن خطا نزدیک به محوطه جریمه حواس جمع باشند و فرصت ارسال یا ضربات مستقیم را از ایمان مبعلی بگیرند. موضوعی که به شدت در آن، بی‌دقت بودند.

پرسپولیسی‌ها، در جریان بازی 10 بار اطراف محوطه روی نفتی‌ها خطا کردند و به بهترین پاسور لیگ فرصت دادند با ضربه آزاد مستقیم یا غیر مستقیم، ایجاد خطر کند. مبعلی سه بار، تلاش کرد با ضربات مستقیم دروازه پرسپولیس را باز کند و دو بار بیرانوند مانع گل شدن ضربات آزاد او شد. یکی از همین ضربات شروع مجدد هم اوایل نیمه دوم با یک رفت و برگشت، تبدیل به بهترین موقعیت نفتی‌ها شد که با خوش شانسی ضربه آن‌ها از کنار دروازه بیرون رفت.

عملکرد نه چندان خوب محسن ربیع‌خواه در سمت چپ پرسپولیس، باعث شد او خودش 3 بار روی نفتی‌ها خطا کند و عالیشاه، کامیابی‌نیا و احمدزاده هم سه بار برای پوشش فضای پشت سر او مجبور به خطا شوند. اشتباهات و سربه هوایی که در بازی‌های بعد، می‌تواند همه زحمت دفاع پرسپولیس را به باد دهد.

 

خطاهای بازیکنان پرسپولیس اطراف محوطه جریمه مقابل نفت

دقیقه 4 / ربیع‌خواه / راست

دقیقه 4 / عالیشاه / چپ

دقیقه 7 / مسلمان / وسط

دقیقه 18 / کامیابی‌نیا / وسط

دقیقه 28 / احمدزاده / راست

دقیقه 36 / کامیابی‌نیا / راست

دقیقه 46 / انصاری / وسط

دقیقه 55 / عالیشاه / راست

دقیقه 58 / ربیع‌خواه / راست

دقیقه 68 / ربیع‌خواه / راست

 

 

کد خبر: 9406

۶ ۲  
آی اسپورت
2016-10-17 19:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۲ نظر
فرهاد
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۰۴
آمار و ارقام بهترين گواه و شاهد عملكردهاست و قطعاً تنها جايى است كه با شعار و بازى با كلمات نميشود حقايق را مخفى نمود با اين مقدمه تابلوى آمار فوق با شفافيت گوياى عملكرد متاسفانه ضعيف ربيع خواه نسبت به ساير مدافعين است.. جناب برانكو پس از مسابقه با نفت رو به خبرنگاران خواهان آرائه راهكار براى استفاده از رضاييان در تركيب تيم بوده ، جناب برانكو ، مهدى طارمى ( كه همشهرى و رفيق فابريك ماهينى است ) به همراه خيلى از كارشناسان راهكار را پيشنهاد دادند مبنى بر اينكه ماهينى به دفاع چپ يا ميانى كه اتفاقاً در هردو پست مذكور سابقه و كارنامه بسيار موفق و روشنى در ليگ داشتند منتقل شده و رضاييان با قرار گرفتن در دفاع راست ( بعنوان پيستون راست ) كه در نتيجه هم ارايش دفاعى پرسپوليس مشابه تيم ملى خواهد شد و نيز هم قدرت فاز تهاجمى و بازيسازى تيم در هردو جناح راست و چپ بطور معنادارى افزايش خواهد يافت ، جناب برانكو باور بفرماييد ما هواداران از عملكرد تيم طبعاً راضى هستيم و از اين بابت بسيار از شما و همكاران محترمتان ممنونيم ولى شك نداريم در صورت انجام تغييرات مثبت پيشنهادى تيم خوب فعلى به تيمى عالى ، رويايى و بدون رقيب تبديل خواهد شد. جناب برانكو مطمئن باشيد تمام دغدغه ما هواداران افزايش توانمندى تيم خوبمان هست و بس و خوشبختانه ظرفيت هاى تقويت و پيشرفت به لحاظ بازيكن و نفر اماده فنى در تيم موجود است البته أخذ تصميم نهايى با جنابعالى است اما لطفاً پيشنهاد فوق را بررسى نماييد.
۵
شاهین
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۰
ربیع خواه فاجعه است!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر