فهرست
شوخی‌های جنجالی تلویزیون؛ «داهی» و مظلومی!
شوخی‌های جنجالی تلویزیون؛ «داهی» و مظلومی!

شوخی‌های جنجالی تلویزیون؛ «داهی» و مظلومی!

آی اسپورت – شكایت سردار آزمون از برنامه «ویدیو چك» كه به تازگی روی آنتن شبكه ورزش می‌رود، یكی از اتفاقات پرسروصدای چند روز اخیر بوده است. اخیرا در بخشی از این برنامه كه كارش شوخی با با اهالی فوتبال است، به افت فنی سردار و حاشیه‌های زندگی او پرداخته شده است. در این میان قرار گرفتن یك جمله نامناسب و حاوی تهمت تلویحی در متن شوخی با آزمون كه او را به طور غیرمستقیم به استفاده از مواد مخدر متهم كرده، خون مهاجم ایرانی را به جوش آورد و باعث شد او سازندگان ویدیو چك را تهدید به شكایت كند. با این همه این اولین بار نیست كه شوخی‌های تلویزیونی منجر به شكایت و شكایت‌كشی می‌شود؛ چه اینكه طی سال‌های اخیر بسیاری از مواقع مرز بین شوخی و هتاكی یا تفریح و تهمت در برنامه‌های ورزشی تلویزیون گم شد و سوژه‌های قربانی رو به اقدام قضایی آوردند؛ هرچند هیچ‌وقت سرنوشت هیچكدام از این اقدامات حقوقی روشن نشد و اساسا كسی نمی‌داند شكایت از برنامه‌های تلویزیون، می‌تواند ثمری داشته باشد یا نه؟

دایی- گوران؛ بزرگترین جدل دهه

حتما می‌دانید كه بین همه شوخی‌های تلویزیونی، جنجالی‌ترین آنها مربوط به تقلید كاراكتر علی دایی توسط سامان گوران می‌شده است. این اتفاق نخستین بار اوایل دهه نود در برنامه خنده‌بازار رخ داد. گوران كه بلافاصله بعد از كسب شهرت از تلویزیون خارج شد، استعداد عجیبی در تقلید حركات علی دایی داشت و همین مساله با اقبال چشمگیر افكار عمومی مواجه شد. دایی اما به شدت از این موضوع برآشفت و چند مصاحبه تند علیه گوران انجام داد. او در یكی از معروف‌ترین اظهارنظرهایش گفته بود: «اگر جرات دارید برای سیاسیون كله‌گنده برنامه طنز بسازید!» پس از آن البته دایی كوتاه آمد و اخبار ضدونقیضی در مورد آشتی او با گوران و یا صدور مجوز از سوی شهریار برای شوخی با كاراكترش به گوش رسید.

منصوریان- میناوند؛ شوخی حیرت‌انگیز

مهرداد میناوند یك پرسپولیسی دوآتشه است كه سال‌ها بعد از بازنشستگی، همچنان به حمایت آشكار از این تیم می‌پردازد. میناوند كه در فضای مجازی هم اهل كری‌خوانی است، گاهی در این مسیر بیش از حد زیاده‌روی می‌كند. او چندی پیش با حضور در یك برنامه گفتگو محور در شبكه «شما»، با مشاهده تصاویر علیرضا منصوریان و نیز مهدی رحمتی القاب عجیبی به آنها داد كه در ارتباط با شكست شش‌گله استقلال مقابل العین امارات بود. این مساله سروصدای بسیار زیادی به پا كرد. رحمتی و منصوریان مدعی شدند از میناوند و مجری برنامه شكایت خواهند كرد. مجری هم كه هنگام اظهارات جنجالی میناوند با او هم‌داستان شده بود، بعد از چند روز از هواداران استقلال عذرخواهی كرد.

ورزش و مردم- دست به نقد؛ تلویزیون علیه تلویزیون

این یكی واقعا باورنكردنی است. خیلی سخت است كه بتوان باور كرد یك برنامه تلویزیونی زیرآب یك برنامه دیگر را می‌زند و آن را زیر تیغ سانسور می‌برد، اما این اتفاق واقعا در صداوسیمای ایران رخ داده است. چند سال پیش تیم سازنده خنده‌بازار تصمیم به تولید برنامه مشابهی به نام «دست به نقد» گرفت. چون در خنده‌بازار حسابی با برنامه نود شوخی شده بود، این بار مسوولان این برنامه تصمیم گرفتند آیتمی را به شوخی با برنامه قدیمی و كم‌اثر «ورزش و مردم» اختصاص بدهند، اما در كمال شگفتی بعد از پخش یك قسمت از این آیتم، بهرام شفیع و دوستانش مسوولان تلویزیون را تحت فشار گذاشتند و پخش بقیه آیتم‌ها معلق شد. حالا سوال این است كه وقتی تلویزیون به خودش رحم نمی‌كند، از سایرین چه انتظاری می‌توان داشت؟ یعنی جنبه همه باید بالا برود، جز خود تلویزیون؟

پرویز مظلومی- علی ضیا؛ خارج از قاب

اگرچه علی ضیا در قاب تلویزیون هم جنجال‌های زیادی آفریده، اما مهم‌ترین حاشیه او مربوط به جایی بیرون از سیما بود. ضیا كه هوادار پرسپولیس است، همراه با دوستانش به تماشای داربی81 پایتخت نشست و با گل ثانیه پایانی جری بنگستون از خود بیخود شد؛ چنان‌كه مقابل افراد دوربین به دست، شروع به سر دادن شعاری عجیب علیه پرویز مظلومی كرد. ویدیو منتشر شد و شهر را به هم ریخت. مظلومی گفت شكایت می‌كند، ضیا را مدتی ممنوع‌التصویر كردند و سپس با آشتی مجری جنجالی و سرمربی وقت استقلال، همه چیز ختم به خیر شد.

تاج- لیسانسه‌ها؛ یك واكنش متفاوت

اخیرا در سریال موفق لیسانسه‌ها كه از طریق شبكه سه روی آنتن می‌رود، ضمن طراحی دو شخصیت به نام آقایان تاج و كفاشیان، به شوخی با روسای فعلی و پیشین فدراسیون فوتبال پرداخته شده است. با این وجود تاج به جای گله و شكایت، چند روز پیش با مسوولان این مجموعه تلویزیونی ملاقات كرد تا یكی از معدود كسانی باشد كه واكنشی متفاوت به شوخی با خودش در تلویزیون نشان داده است.

 

همشهری ورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-02-02 15:16:00
نظر دهید

۱ نظر
پدرام
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۵۲
کلا تاج و کفاشیان همه چیز رو به شوخی میگیرند

به خاطر همینه هر سال بهترین فدراسیون آسیا میشند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر