فهرست
رادو، ذخیره ۳/۵ میلیاردی پرسپولیس
رادو، ذخیره ۳/۵ میلیاردی پرسپولیس

رادو، ذخیره ۳/۵ میلیاردی پرسپولیس

آی اسپورت - باورش سخت است اما پرسپولیس برای دروازه‌بانی که یک فصل روی نیمکت می‌نشیند، ۲۷۰ هزار دلار هزینه می‌کند. این اتفاق تلخی است که در باشگاه پرسپولیس رخ می‌دهد، آن هم در شرایطی که مدیران این تیم می‌توانند با یک دهم این مبلغ، دروازه‌بانی لیگ برتری جذب کنند، او را کنار علیرضا بیرانوند قرار بدهند و در مواقع لزوم از وجودش استفاده کنند.

بوژیدار رادوشویچ ابتدای لیگ شانزدهم پیراهن پرسپولیس را پوشید و برای بازی در این تیم به تهران سفر کرد. او در آن فصل ۶ بار در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت و ۵۴۰ دقیقه در زمین حضور داشت. برای لیگ هفدهم اما باز هم نام رادوشویچ را در فهرست پرسپولیس دیدیم. این بار او فقط 3 بار در ترکیب قرار گرفت و ۲۷۰ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد.

برای لیگ هجدهم و با توجه به محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات، رادوشویچ هم در تیم ماند تا شاید برانکو در مواقع لزوم که البته زیاد پیش نیامده از وجود او درون دروازه استفاده کند. رادو این فصل ۴بار در ترکیب ثابت پرسپولیس قرار گرفته و ۳۶۰ دقیقه در زمین حضور داشته. از آخرین حضور او درون دروازه پرسپولیس مدت‌زمان بسیاری می‌گذرد. هفته نهم و در روز پیروزی ۲-۱ پرسپولیس مقابل پیکان، رادوشویچ در ترکیب اصلی قرار گرفت. یعنی حدود 4 ماه قبل که پرسپولیس آن بازی را با نتیجه ۲-۱ برد.

پرسپولیسی‌ها بوژیدار رادوشویچ را به عنوان یک بازیکن متعصب می‌شناسند. دروازه‌بانی که خوب بلد است روی نیمکت چه کارهایی انجام بدهد تا محبوب دل هواداران شود. وقتی او انتهای فصل قبل و در روزهای محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات، قرارداد خود را تمدید کرد همه از تعصب بالایش صحبت کردند و در تمجید از او چه متن‌هایی که ننوشتند. دروازه‌بانی که اگر از پرسپولیس جدا شود، باید با رقم قرارداد فعلی‌اش نیز برای همیشه خداحافظی کند.

رادوشویچ برای این تعصبی که معنی خاصی هم ندارد، بالغ بر ۳میلیارد هزینه روی دست باشگاه پرسپولیس می‌گذارد. با توجه به نرخ دلار که حداقل ۱۳ هزار تومان است، قرارداد رادو با پرسپولیس، حدود ۳میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان می‌شود. با توجه به اینکه هیچ باشگاهی، حتی پرسپولیس و استقلال نمی‌توانند ارز دولتی دریافت کنند، ایرج عرب و همکارانش باید این پول را تا دلار آخر به دروازه‌بان ذخیره خود بپردازند.

بوژیدار رادوشویچ این مبالغ را می گیرد و البته لقب متعصب هم همیشه کنار نامش است. دروازه‌بانی که شاید اگر در پرسپولیس نباشد هم هیچ اتفاق عجیبی رخ نمی‌دهد اما مشخص نیست چرا مدیران باشگاه با این رقم، قرارداد او را تمدید کرده‌اند. رقمی که در فوتبال ایران، حتی به دروازه‌بان‌های ملی‌پوشی همچون محمدرشید مظاهری و حسین حسینی هم پرداخت نمی‌شود.

شاید بخشی از اشتباه‌های مدیریتی در پرسپولیس، همین قراردادها و مبالغ‌شان باشد. قراردادهایی که مبنای منطقی و فنی برای امضای آنها وجود ندارد و کسی هم نمی‌داند هزینه‌اش از کجا تأمین می‌شود. اگر در آخر اتفاقی که حالا برای نیلسون رخ داده و او برای دریافت طلب ۲۵۰ هزار دلاری‌اش شکایت کرده، تکرار شد چندان تعجب نکنید.

رادوشویچ هم یکی مثل نیلسون است. قراردادی بسته و تا جایی امکان داشته باشد پولش را می‌گیرد. باشگاه هم موظف به پرداخت مطالبات اوست، در غیر اینصورت رادو و هر بازیکن خارجی دیگری چند سال بعد از پرسپولیس شکایت می‌کند و پولش را با جریمه می‌گیرد. از این دست اتفاق‌ها بارها در پرسپولیس دیده‌ایم اما انگار نه عزمی برای مقابله با آن‌ها وجود دارد و نه گوش شنوایی برای شنیدن انتقادها.

برای فصل بعد اما پرسپولیس می‌تواند رادوشویچ را کنار بگذارد، از شر هزینه سرسام‌آور قرارداد او رها شود و دروازه‌بانی جذب کند که نه بار مالی داشته باشد و نه ادعای پوشیدن پیراهن شماره یک. درست مانند رادوشویچ، فقط با این تفاوت که قیمتش پایین‌تر باشد و کارایی‌اش بیشتر. از این نوع دروازه‌بان‌ها در بازار نقل و انتقالات به وفور وجود دارد.

ایران ورزشی

۱۷ ۱۲  
آی اسپورت
2019-03-13 00:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
اینم راهش را بلد شده ادای با تعصب ها را در می اورد و دلارها را می گیرد پول مفته دیگه زحمت که نمی کشند مدیران باشگاه اگر از درامد زایی خودشان بود 1 دلارش را هم هدر نمی دادند ولی تا وقتی اویزان دولتی این ریخت پاش ها ادامه دارد البته فکر کنم 70 هزار تا بیشتر به بازیکن ندهند و 200 تا حق برانکو باشد که اجازه می دهد در تیم باشد
شله
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
وقتی یه شله که تیم مفلوک و مافیاییش از دولت کمک میگیره میاد واسه دلار دلسوزی میکنه!
۲
پرفسور دلالویچ
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۴۱
پرفسور دلالویچ اگر قانون اجازه میداد سال دیگه نه نهشم میاورد لنگ و باش یه قرارداد ۱میلیونی میبست. هرچی جنس بنجل و مرجوعی تو ولایتش پیدا میکنه میاره لنگ و یه قرارداد تپل میبنده و سریع لنگیا یه لقب بی محتوا بهش میدن. داداشش مثل مگس امشی خوردست و انگار دائم المدیتیشنه .
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۳
نه نه فقط نه نه تو . تو ناحیه بنام بهجت خالدار میشناسنش . دانی که؟
۸
محمد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۰۳
اخه كيسه كش احمق به تو چه كه مبلغش چقدره،تو دو تا براي ما مينويسي و ده تا براي كيسه و هر بار براي ما نوشتي حاشيه داشتي و بس!!اما شدي ستاد روحيه دهي كيسه!!اولا اون زماني كه قرار داد بستن دلار سه تومن بود كه ميشد هشتصد ميليون ولي كيسه چرا دلار دلار خرج ميكنه براي مهاجم در حالي كه شش تا مهاجم داره!!اون موقع زبونت تو كونته لال ميشي!!در حالي كه ايسما ،صيادمنش و روح ا... باقري و قاعدي و تبريزي و ووو داره چرا هفتصد تا ميده به منشا اون موقع زبونت تو ماتحتته و لال ميشي!!بوژيدار هر موقع براي ما تو تا وايساده ما اكثرا گل نخورديم اخه تو گوه خوري چرا گوه الحاجي گرو رو نميخوري.مطمئن باش ما اگر خرج نكنيم اضافه پولمون رو ميدن به كيسه تا اونها هفت تا مهاجم فقط داشته باشن ولي ما يه مهاجم تاپ رو نيمكت نداريم (مثلا تبريزي)كه دقيقه ي هفتاد بياريم جاي عليپور .ديگه اينقدر وقاحت دارين كه يه خارجي مارو هم بر نميتابين!!شما فقط اين فصل هشت تا خارجي گرفتين و اينهمه دلار هزينه شد اونموقع لال بودي!؟ پس خفه خون بگير و فعلا با بقيه ي كيسه كشها برو تو سوراخ موش كه شيوتاني كوچيكه ي ده سانتي اندازه ي سه متر جارتون داد.
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۶
همینو بگو والا . رادو بره پولش صاف می‌ره تو جیب تیم حکومتی . تیم محبوب شازده والا سید احمد خمینی .
شاهین
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۱۱
کیسه نتونسته انتقام بگیره دوزاریا به رادو گیر دادن
ایرانی
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۱۴
تا وقتی دلال کروات در این تیم است بازیکنانی از این نوع هم باید قرداد میلیاردری ببندند چونکه بیشتر این پولها به دلال کراوات میرسد
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۲۱
اگه پولش تو جیب تیم محبوب حاج محمود احمدی‌نژاد و حاج سعید قاسمی (فرمانده انصار حزب الله) نمیره ، فصل آینده یه گلر جوون ایرانی بگیریم و به جاش یه مدافع یا یه دفاع راست خوب بخریم .
دیشب وقتی حاج سعید قاسمی به پرسپولیس با ادبیات لمپنی مثل گوزن نر (که ناشی از رشد و نموش در ناحیه قلعه است) اهانت کرد، بیشتر به پرسپولیسی بودنم افتخار کردم
امید از تفت
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۶:۴۵
شاید این نقد به پرسپولیس وارد باشد ولی ضرب المثلی میگه: مشکل شما سوز کونه نه درد دندون. یعنی مشکل شما پرسپولیسه که بدجور شماها را سوزونده نه دلسوزی برای پرسپولیس
۱
فرهاد
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۰۶
کامنت ها را بخوانید درد فوتبال ایران همین هواداران متعصب چشم و کور بسته است . بجای تعقل عاقلانه روی مطلب سریع می گویند چرا کیسه اینکار کرد چرا فلان تیم اینکار کرد توجیه تمام فسادها در این فوتبال شده مثال زدن از بقیه تیم ها. به نصیر زاده می گویند چرا زنوری غیر قانونی 2 تا تیم دارد می گوید چرا مالک بقیه تیم ها مشترک است. به فلانی می گویند تیمتان با داور برد می گوید تیم شما هم در فلان بازی با داور برد اکثر حرفها و مثاها هم دو ریال ارزش ندارد همه زایید ذهن بیمار و متعصب
۱
...
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
کیسه تو ازادی العینی که 5 تا بازیکنش غایب بودن و دوتا بازیکن اصلیش رو فروخته بود نتونست ببره باز اینا گیر دادن به پرسپولیس. دوست داری یه نگاهی به نیمکت کیسه بندازی تا بفهمی چقدر ذخیره داره؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر